Kosárlabda utánpótlás eredmények - 7.hét

NKA PÉCS U15 - PVSK NKA LEÁNY U16 68-79 (20-17, 12-24, 12-21, 24-17)

2023.02.17. 16:00

Leány kedett rájátszás

NKA Pécs, Megyeri út 74/1.

U16: Pirisi Eszter (1), Réger Adél (-), Németh Tamara Kíra (-), Uherkovich Mira (-), Hőgye Petra (34/9), Szanyi Borbála (18/3), Jászberényi Júlia (4), Szabadi Lea (4), Bota Napsugár (6), Kilián Annamari (6), Ligner Boglárka (6)

Debreceni Eszter: - Nagy gratuláció illeti a csapatot, hiszen a mai mérkőzésen jelesre vzsgáztak küzdeni akarásból és hozzáállásból. Döcögösen indult a mérkőzés, de időben felébredtünk, ritmust váltottunk és jóval agresszívabbak lettünk védekezésben. Több szerzett labdánk volt, amiből tudtunk könnyű kosarakat dobni, ami nagyon fontos volt, hiszen egy jó szerkezetű csapat ellen mindig nehéz támadni, ha vissza tudnak rendeződni. Mindenki bele tette a magáét és külön öröm volt, hogy a kispadunk is együtt élt a játékkal! Még1x gratulálok a csapatnak, dolgozunk keményen tovább és biztos vagyok benne, hogy még sok szép pillanatot fognak okozni ebben a szezonban!

GYAKORLÓ DSE - PVSK NKA LEÁNY U14 54-73 (15-17,9-30,19-12,11-14)

2023.02.19. 13:30

Leány serdülő bajnokság

Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár

U14: Benkő Hanna (4), Albrecht Nóra (4), Légrádi Nóra (2), Szalai Anna, Daróczi Johanna Lili (2), Hőgye Paulina (14), Kőhegyi Sarolta Linda (12), Németh Tamara Kíra (4), Szerecz Blanka (18), Jaksits Dorka (1), Kőhegyi Kornélia, Németh Nóra (12)

Tiszay-Rákosi Katalin: - Nehezen rázódtunk bele a mérkőzésbe, de a végére sikerült mindenkinek egyénileg javítania. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez!

PVSK NKA LEÁNY U14 - NKA PÉCS U13 57-55 (16-13,16-7,12-22,13-13)

2023.02.19. 15:30

U14: Benkő Hanna (2), Albrecht Nóra, Légrádi Nóra (4), Németh Nóra (5), Szalai Anna, Daróczi Johanna Lili (4), Hőgye Paulina (4), Kőhegyi Sarolta Linda (12), Németh Tamara Kíra (16), Szerecz Blanka (10), Jaksits Dorka, Kőhegyi Kornélia

Tiszay-Rákosi Katalin: A duplázás ellenére nagyon jó ritmusban kezdtünk és ez az első félidőre ki is tartott. A harmadik negyedben volt egy hullámvölgyünk, ami miatt szorosabb lett a végjáték is. Hatalmasat küzdöttek ma a lányok, gratulálunk nekik!

Férfi Kosárlabda Utánpótlás

KECSKEMÉTI KA - PVSK NKA FIÚ U18 77-48 (17-6, 26-16, 18-13, 16-13)

2023.02.18. 17:00

Fiú junior rájátszás

Mercedes-Benz Sport Akadémia 6000 Kecskemét, Izsáki út 1,

U18: Harka Szabolcs (18), Huszka Boldizsár Péter (5), Radó Ádám (14), Rozmer Bálint (1), Márkus Péter (5/3), Viszt Marcell, Aradi Attila (5/3), Simon Levente, Szabó Damján, Fitus-Barics Dániel

Szabó Gergely: - Gratulálok az ellenfélnek a megérdemelt győzelemhez. Elég nehéz lenne azt mondanom, hogy nem süketnéma nyulak módjára játszottuk le az első félidőt, meg igaz sem lenne. Az edzés nélküli akarás és az akarat nélküli edzés eredménye a mai.

PVSK NKA FIÚ U16B - KNIPL KFT. BONYHÁDI KSE 94 -57 (28-13,25-12,16-10,25-22)

2023.02.18. 10:00

Fiú kadett regionális

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs

U16B: Rácz Gergely (4/0), Bohár Marcell (20/0), Galambos Gábor (15/3), Jaczó Zoltán (10/3), Michael Nakhleh (4/0), Nagy Ádám, Szerecz Boldizsár (18/0), Varga Sándor (5/3), Majorosi Dániel, Szabó Zoltán (18/0)

Mándity Marko: - Úgy gondolom, hogy amit az első felidőben láttam a fiúktól az elég biztató volt. Okosan, csapatként játszottunk. A második félidő már nem sikerült ilyen fényesre, lehet megelégedtünk magunkkal és mindenki saját maga akarta megoldani. Azon fogunk dolgozni, hogy az első félidőben látott játékunkát a mérkőzés egészére kivetítsük. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez, a Bonyhádnak pedig sok sikert kívánok!

NYKK EÖTVÖS U14A - PVSK FIÚ U16 B/U14A 66-51 (17-11, 15-19, 20-11, 14-10)

Fiú serdülő bajnokság

Nyírpazony Sportcsarnok

U14A: Bencze Bálint (10), Hős-Nagy Hunor (4), Krizsics Milán (2), Kürti Bálint Zalán (2), Nagy Marcell, Csökli Márton Attila (14), Gergely Domonkos, Kriszt Konrád (8), Lovász-Kiss Levente, Pinczehelyi Vencel (2), Salai Dorián (5), Szundi Zsigmond József (19)

Drab Attila: - Sikerült egy jó kosárlabdát felépítenünk a mérkőzés folyamán. Koncentráltan és jól kezdtük a mérkőzést, ezt mutatja a 10-0 eredmény is már az első negyed kezdetén. Sokat léptünk előre az első fordulót követően. Látszik a srácokon a fejlődés. Védekezésünk is kezd szépen összeállni egyéni és csapat szinten is. Támadásban voltak nagyon szép egy-egy helyzeteink, és csapat szinten is jól használtuk ki a helyzeteinket. Gratulálok a srácoknak a mérkőzéshez, szép munka volt. Gratulálok ellenfelünknek is.

BUDAPESTI HONVÉD/B - PVSK NKA FIÚ U16 B/U14A 90-81 (19-21, 22-18, 29-15, 20-27)

2023.02.19. 11:00

U14A: Bencze Bálint (4), Hős-Nagy Hunor (4), Krizsics Milán (4), Kürti Bálint Zalán (4), Nagy Marcell (4), Csökli Márton Attila (12), Gergely Domonkos (1), Kriszt Konrád (4), Lovász-Kiss Levente, Pinczehelyi Vencel (4), Salai Dorián (6/3), Szundi Zsigmond József (34)

Drab Attila: - Úgy készültünk a srácokkal, hogy egy kiélezett és jó mérkőzést fogunk játszani a Honvéddal. Nem is volt okunk panaszra, mert egy nagyon jó félidőt sikerült letennünk a pályára. A második félidőben, de inkább a harmadik negyed elején jött ami a színházi előadások végén történni szokott, "lemegy a függöny". Csak kovályogtunk a pályán és 2 pontos hátányról 24 pontra nőtt a különbség. Ezt követően, ismételten valami isteni csoda folytán észbe kapunk és elkezdünk hajtani, mintha mi sem történt volna. Nem most fordult elő előszőr. Sajnos megint későn ébredtünk, így 9 ponttal maradtunka alul. De le a kalappal a srácok előtt, mert megint meg tudták mutatni mekkorát tudnak küzdeni egy hasonló erősségű csapat ellen.

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A - PVSK NKA FIÚ U16 B/U14A 116-41 (34-14, 44-11, 23-6, 15-10)

2023.02.19. 15:00

U14A: Bencze Bálint (4), Hős-Nagy Hunor, Krizsics Milán, Kürti Bálint Zalán, Nagy Marcell (4), Csökli Márton Attila (11), Gergely Domonkos (2), Kriszt Konrád (2), Lovász-Kiss Levente, Pinczehelyi Vencel (6), Salai Dorián, Szundi Zsigmond József (12)

Drab Attila: - Az előző beszámolót úgy fejeztem be, hogy mekkorát tudunk küzdeni, ha egy hasonló erősségű ellenféllel kerülünk szembe. Viszont ez nem igaz, ha egy erősebb csapat ellen kell játszanunk. Sok jót nem tudok mondani a mérkőzéssel kapcsolatban. Ezen a mérkőzésen nem segített a "meccs doktor" ugyanis elég csak annyit megjegyezni, hogy 7 fővel fejeztük be a mérkőzést. Rejtélyes testrész fájdalmak és rosszullétek lettek úrrá rajtunk és ez meg is látszott. Sajnálom, hogy nem volt bennünk annyi, hogy megtiszteljük a másikat és akár csak 2 percre is beálljunk, hogy a másik tudjon pihenni. Gratulálok ellenfelünknek!

PVSK NKA FIÚ U14B - SIÓFOKI KE 53-91 (12-17,15-32,4-22,22-20)

Fiú serdülő regionális

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11)

U14B: Szabó Levente (5), Kaufmann Richárd Mátyás (4), Fekete Ábel, Fekete Csongor (2), Schmidt Áron (14), Nágl Szabolcs (4), Lovasi Levente Mór, Mojzes Márton (2), Fehér Bence (6), Keserü András (5), Szentei Áron (4), Henry Daniel Sanchez Rodriguez (7/3)

Sponga Bence: -

PVSK NKA FIÚ U12 - NKA PÉCS U12 FIÚ „A 45-91 (9-22,14-39,8-16,14-14)

2023.02.19. 08:30

Kenguru kupa

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U12: Papp Buda (4), Zsilics Máté (4), Baranyai Gergő (4), Szalmásy Ákos (10), Kosaras Áron (6), Lánczos Lázár (2), Puszpán Csanád (1), Szatmári Nimród (4), Vida Ármin (7), Horváth Ákos

Stranszky Bettina: - A hét közepén a csapaton átmenő betegségek miatt teljesen úgy néztünk ki, hogy kiállni sem tudunk ezen a fordulón. A cél az volt, hogy minél több olyat mutassunk, amit az utóbbi időben gyakoroltunk. Részben sikerült is. Fizikálisan nagyon elfáradtunk, hiszen nem volt a csapat a toppon. Reméljük lesz ez jobb is még.

PVSK NKA FIÚ U12 - GYKSE SZEKSZÁRD/A 99-41 (27-8,24-13,29-6,19-14)

2023.02.19. 11:30

U12: Papp Buda (16), Zsilics Máté (15), Baranyai Gergő (12), Szalmásy Ákos (22), Kosaras Áron (8), Lánczos Lázár (5), Puszpán Csanád (1), Szatmári Nimród (12), Vida Ármin (4), Horváth Ákos (3)

Stranszky Bettina: - Nem játszottunk rosszul a szekszárdi csapat ellen, de a sebességünk csak részben érkezett meg, illetve a koncenráltság is. Nagyon sok kihagyott ziccerünk volt, amiért kár. Voltak nagyon szép jelenetek és nagyon nagy káoszos pillanatok is. Gratulálok Kőrösi-Kanics Noénak élete első U12-es mérkőzéséhez, nagyon bátran játszott és Horváth Ákosnak élete első kosárlabda meccséhez szintén nagyon bátor volt, amikor a pályára került.