Kosárlabda utánpótlás eredmények - 50.hét

Íme az elmúlt hét utánpótlás eredményei.

FALCO KC SZOMBATHELY U18/A – PVSK NKA FIÚ U18 84-77 (30-14,19-17,17-24,18-22)

2022.12.18. 15:00

Fiú junior országos főtábla

Arena Savaria- Kis Csarnok, 9700 Szombathely, Sugár út 18.

U18: Harka Szabolcs, Huszka Boldizsár Péter, Radó Ádám, Rozmer Bálint, Mogyorósi Balázs, Aradi Attila, Pallag Adrián, Simon Levente, Vágó Máté, Fitus-Barics Dániel

Szabó Gergely: Négy és fél perc játék után 20-1, hat perc után 25-3 volt a mérkőzés állása, a hazaiak első 18 rádobása mind bement. Ijesztően rosszul védekeztünk és meg voltunk lepődve attól, hogy az ellenfél felkészült belőlünk. A második félidőre a támadásunk jól beindult, hátul is javultunk egy kissé, így három pontra is felzárkóztunk, nagyot dolgozott ezen a csapat. Végül hét mezőnykosárral dobtunk többet ellenfelünknél, 18-cal volt több lepattanónk. Mégsem nyertünk, mert ketten jól szórakoztak a "Ki tud nevetségesebb ítéletet hozni" játékban. A Falconak gratulálok, valóban fantasztikusan dobtak az első negyedben.

PVSK NKA FIÚ U16/B - SIÓFOKI KE 86-62 (22-17,19-14,23-20,22-11)

Fiú kadett bajnokság, aslóház

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs

U16B: Fodor Milán Tacitusz (2), Póla Áron (2), Rácz Gergely (4), Bohár Bálint (9), Bohár Marcell (12), Galambos Gábor (14/3), Jaczó Zoltán (12/6), Michael Nakhleh (11), Nagy Ádám (6), Szerecz Boldizsár (8), Majorosi Dániel (6)

Mándity Marko: Nem a legszebb arcunkat mutattuk ugyanakkor így is sikerült megnyernünk a mérkőzést. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez, folytatás jövőre. Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek és Boldog Új Évet!

PVSK NKA FIÚ U14A - ZALAKERÁMIA ZTE KK/B 83-46 (23-8,24-8,23-10,13-20)

2022.12.17. 10:45

Fiú serdülő bajnokság alapszakasz alsóház

Sportcsarnok, 7761 Kozármisleny, Alkotmány tér 53.

U14A: Bencze Bálint (10), Hős-Nagy Hunor (8), Nagy Marcell (10), Csökli Márton Attila (10), Bálizs Richárd (6), Gergely Domonkos, Kriszt Konrád (6), Lovasi Levente Mór (2), Pinczehelyi Vencel (8), Salai Dorián (4), Szundi Zsigmond József (18), Kaufmann Richárd Mátyás (1)

Drab Attila: - Azt gondolom, hogy a csapatszellem és csapatösszetartás tekintetében egy jó meccset játszottunk. Sikerült csapatként játszanunk a mérkőzés folyamán. Jó egyéni megoldásokkal, jó helyzetfelismeréssel. A második félidőben érződőtt inkább, hogy egyéni védekezés terén még mindig sok lemaradásunk van. Látszik a fejlődés, mérkőzésről mérkőzésre haladunk előre. Gratulálok a csapatnak és ellenfelünknek is.

PVSK NKA FIÚ U14A - ATOMERŐMŰ GYKSE/A 65-89 (17-24,19-18,15-22,14-25)

2022.12.17. 13:00

U14A: Bencze Bálint (8), Hős-Nagy Hunor (2), Krizsics Milán (2), Kürti Bálint Zalán (5), Nagy Marcell (7), Csökli Márton Attila (14), Gergely Domonkos (6), Kriszt Konrád (5), Lovász-Kiss Levente (3), Pinczehelyi Vencel (3), Salai Dorián (2), Szundi Zsigmond József (8)

Drab Attila: Egy izgalmas és jó mérkőzésre volt kilátás a két csapat között. Sokat készültünk a Szekszárdból a múltkori összecsapást illetően. Kicsit tompán kezdtük a mérkőzést nem igazán voltunk ott fejben. Védekezésünk nem volt most olyan, mint az elmúlt időszakban. Az egy-egy elleni védekezésünk nem volt jó, ha megvertek minket, akkor inkább feladtuk, mintsem megpróbáltunk volna javítani a dolgon. Támadásban is alapvető hibákat követtünk el, sok ki nem kényszeríttet hibával játszottunk, és rengeteg eladott labda tarkította játékunkat. Rosszkor rossz időben passzoltunk, nem jó passztechnikát választottunk, elszakadások sem nagyon voltak. Tudunk ettől jobban játszani, ezért is van egy kis hiányérzetem. Ha elkaptuk volna azt a "flow"-t mint amivel a múltkor játszottunk, egy jobb mérkőzés kerekedhetett volna belőle. Látszik az előrelépés és ez jó, ezen az úton kell tovább haladnunk. Gratulálok ellenfelünknek jól felkészültek belőlünk. Gratulálok a csapatnak is, mert a hibák ellenére volt küzdeni akarás, még ha nem is sikerült úgy, ahogy szerették volna.

GYKSE SZEKSZÁRD A - PVSK NKA FIÚ U11 47-39 (8-16,11-6,9-2,19-15)

2022.12.18. 09:30

Kenguru kupa

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U11: Jenczer Balázs Bence, Kőrösi-Kanics Noé (3), László Levente (1), Szabadi Márton Attila, Hőgye Pongrác Párisz (3), Lánczos Lázár (12), Puszpán Csanád (7), Szatmári Nimród (13), Kajtár Ábel, Balog Dávid Benedek

Mándity Marko: Csalódott vagyok az első mérkőzés miatt. Félénkek voltunk, puhák és pontatlanok. De leginkább azért vagyok csalódott, mert tudom, hogy ennél mi sokkal többre vagyunk képesek. Kicsit olyan érzésem volt, mintha mindenki már a karácsonyfa alatt érezte volna magát. Szerencsére pont jókor jött ez a pofon.

PVSK NKA FIÚ U11 - NKA PÉCS U11 LEÁNY „A 76-61 (20-16,14-11,21-14,21-20)

2022.12.18. 12:30

U11: Jenczer Balázs Bence (1), Kőrösi-Kanics Noé (15), László Levente (3), Szabadi Márton Attila, Hőgye Pongrác Párisz (14), Lánczos Lázár (15), Puszpán Csanád (12), Szatmári Nimród (13), Kajtár Ábel (1), Balog Dávid Benedek (2)

Mándity Marko: Szerencsére az első mérkőzés pofonja után itt volt a lehetőségünk a javításra. A fejmosás megtette hatását és egy teljesen másik arcát mutatta a csapatom. Láttam szép megoldásokat, ugyanakkor azt is pontosan tudjuk miben kell előre lépnünk. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Női Kosárlabda Utánpótlás

PVSK NKA LEÁNY U18 B - KOMLÓ SPORT KK 51-62 (17-27, 16-11, 7-14, 11-10)

2022.12.17. 15:15

Leány junior bajnokság

U18B: Bekei Liza (4), Csoboth Anita (-), Kákai-Goóts Hanna (-), Laczkó Virág (-), Reményi Anna (7), Révész Rubina (6), Szabó Anna (21), Kiss Panka Amíra (-), Simon Lídia (6), Végh Nóra (-), Ligner Boglárka (7), Kis-Simon Cintia (-)

Csutorás Fanni: - A 2022-es év utolsó meccsét játszotta a csapat hazai pályán. Rengeteget fejlődtek a lányok szezon eleje óta és ez mérkőzésről mérkőzésre látszik. Bár nem sikerült behúzni a meccset a Komló ellen és sajnos nagyon sok büntetőt hagytunk ki (36/13), de a lányok az utolsó másodpercig küzdöttek. Gratulálok a Komló csapatának és mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánok!

BEAC ÚJBUDA KA A - PVSK NKA LEÁNY U16 A 52-48 (8-9, 17-6, 12-19, 15-14)

2022.12.13. 14:00

Leány kadett kiemelt bajnokság

Tüske csarnok, Budapest

U16: Pirisi Eszter (2), Réger Adél (6), Ligner Boglárka (2), Simon Lídia, Uherkovich Mira, Végh Nóra, Dömös Hédi (11/3), Hőgye Petra (13), Szanyi Borbála (14), Jászberényi Júlia, Szabadi Lea

Debreceni Eszter: - Nagyon álmosan kezdtük a mérkőzést, ami kitartott egészen a félidőig, nem állt össze a védekezésünk, kizárásról nem is hallottunk....ellenfelünk 30(!!!!) támadólepattanót szedett, amiből rendre megbüntettek minket. A második félidőben kicsit magunkra találtunk, de ez már kevés volt.

PVSK NKA LEÁNY U11 A - DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI B 32-71 (7-18,11-21,10-13,4-19)

2022.12.17. 10:30

Szent Orsolya Iskolaközpont, Dombóvár

U11A: Kovár Bodza Réka (1), Eiter Csenge (5), Gál Orsolya (9), Jani Réka Borbála (1), Majorosi Lili Fanni (4), Ott Zsófia (1), Pálvölgyi Natália (7), Tonk Janka (1), Popilla Réka Anna, Kriszt Hédi (2), Bártfai Lilien, Rapcsák Léna (1)

Garai Dénes: - Nagy dicséret illeti a csapatunkat, a gyerekek mindent megtettek azért, hogy az edzői utasítsásokat végrehajtsák. Az országosan érvényes adott korosztályra jellemző védekezési szabályokat sajnos mindenki máshogy értelmezi, de ez minimum évtizedes probléma az utánpótlás bajnokságokban... Büszke vagyok a gyerekeinkre!