Kosárlabda utánpótlás eredmények - 45.hét

Kilenc értékes győzelem született a kosárlabda utánpótlásban a héten.

PVSK LEÁNY U16A / U18B - BAJAI NKK 47-54 (12-14, 7-2, 17-20, 11-18)

2023.11.08. 16:30

Leány kadett bajnokság

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U16A/U18B: Végh Nóra (2), Bota Napsugár (20/9), Daróczi Johanna Lili (-), Hőgye Paulina (-), Kőhegyi Sarolta Linda (2), Németh Tamara Kíra (-), Pirisi Eszter (13), Szabadi Lea (2), Szerecz Blanka (-), Kilián Dorottya (8), Albrecht Nóra (-), Novreczky Hanga (-)

Debreceni Eszter: Nagyon-nagyon gyenge színvonalú mérkőzés volt, ahol mindkét csapat rengeteg hibával játszott. Sajnos ilyen gyenge védekezéssel és gyenge dobószázalékkal nagyon nehéz mérkőzést nyerni. Az első félidőben sokkal több akarat és küzdés volt bennünk, de ez valamiért a második félidőre elfogyott és sem a védekezésünk, sem pedig a támadásaink nem voltak olyanok, amivel a mai meccset meg lehetett volna nyerni.

PVSK LEÁNY U11 A - NKA PÉCS FIÚ B 22-78 (2-18,8-15,6-19,6-26)

2023.11.12. 09:00

Kenguru Kupa

Pécs, Református Gimnázium

U11A: Tonk Janka, Gál Orsolya (4), Jani Réka Borbála (6), Ott Zsófia (5), Rapcsák Léna (4), Gál Olívia, Hrabovszki Nilla (1), Kovár Kata Borka, Nagy Janka, Opper Zoé Anna (2)

Tamás Nóra: Ez a mérkőzés nagyon nehézkesen indult számunkra és leginkább a káosz jellemezte! Ezen és a fizikai különbségen nem tudtunk felülkerekedni. Látjuk a hibákat és azon leszünk, hogy ezeket minél előbb kijavítsuk!

KASI B - PVSK LEÁNY U11 A 44-46 (10-8,13-12,12-20,9-6)

2023.11.12. 10:30

U11A: Tonk Janka (3), Gál Orsolya (17), Jani Réka Borbála (5), Ott Zsófia (8), Rapcsák Léna (3), Gál Olívia (3), Hrabovszki Nilla (5), Kovár Kata Borka, Nagy Janka (1), Opper Zoé Anna (1)

Tamás Nóra: A második meccsre újult erővel indultunk neki. Ez látszott is a játékunkon, nagy bátorsággal és akarattal dolgoztak végig a lányok! Örülök, hogy ezen a mérkőzésen a csapat a szebbik arcát mutatta, és a szülőknek meg köszönjük a szurkolást!

Férfi Kosárlabda Utánpótlás

ATOMERŐMŰ GYKSE U18/C - PVSK FIÚ U18 AB 40-79 (11-22,14-11,10-25,5-21)

2023.11.10. 18:00

Fiú junior bajnokság

Szekszárdi Garay János Általános Iskola

U18 A/B: Márkus Péter (7/3), Bodonyi Barnabás (7/3), Glück Patrik (9), Szabó Damján (4), Vágó Máté (6), Földing Zalán (4), Szabó Zoltán (24/3), Kis-Balázs Szabolcs (5), Rácz Gábor (5/3), Csiga Zsombor (8)

Szabó Gergely: Gratulálok a fiúknak, a másod félidő teljes egészében nagyon jól védekeztek és támadásban is szép dolgokat csináltak. Túlnyomórészt fiatal juniorokkal mentünk, szerintem ez volt az eddigi legjobb játékuk csapatként. Ellenfelünknek sok sikert kívánok.

PVSK FIÚ U18 AB - BASKET BAJA SE 101-69 (37-16,17-18,23-18,24-17)

2023.11.12. 14:30

U18 A/B: Márkus Péter (13/9), Aradi Attila (19), Ádám Levente (2), Bodonyi Barnabás (8), Szabó Damján (4), Vágó Máté (17), Földing Zalán, Szabó Zoltán, Takács András István (8), Bunos Oleksandr (22), Pálfalvi Botond , Rácz Gábor (8)

Szabó Gergely: Ragyogóan kezdtük a mérkőzést, jó sebességgel és jó döntésekkel, a legokosabb, célratörő megoldásokkal. Később kicsit lelassultunk és több egyéni megoldás kellett ahhoz, hogy nőjön az előny, így emiatt maradt bennem egy pici hiányérzet. Remek játékosai vannak a Bajának, sok sikert kívánok nekik.

PVSK FIÚ U18 AB - ATOMERŐMŰ SE U18/B 85-73 (25-21,24-21,13-16,23-15)

2023.11.12. 17:00

U18 A/B: Ádám Levente (13), Glück Patrik (8), Szabó Damján (6), Bohár Bálint (11), Bohár Marcell, Földing Zalán (10/3), Galambos Gergő (4), Szabó Zoltán (7), Takács András István (4), Kis-Balázs Szabolcs (13/3), Pálfalvi Botond (2), Csiga Zsombor (7/3)

Szabó Gergely: Nagyon, de nagyon büszke vagyok a csapatra! Egészségetekre azt a mosolyt!

BÉKÉSI SZSK U16/A - PVSK FIÚ U16 A 59-63 (14-9,13-14,14-13,12-17)

2023.11.11. 13:45

Fiú kadett bajnokság

Szegedi Kis István Református Gimnázium

U16 A/B: Galambos Gábor, Michael Nakhleh, Nagy Ádám, Szerecz Boldizsár, Szundi Zsigmond József, Majorosi Dániel, Csökli Márton Attila, Hős-Nagy Hunor, Rácz Gergely, Erdélyi Barnabás

Juhász Olivér: Gratulálok a srácoknak, hogy a saját maguk által ásott gödörből sikerült kikapaszkodni és megnyerni ezt a sokszor elvesztett mérkőzést. Az 1-3-1 zóna elleni játékot nagyon keveset gyakoroltuk, szinte nem is, mert talán nem is kell ebben a korosztályban. Így ez nem is működött. A védekezést viszont sokat gyakoroltuk...és a gyorsindítás megszervezését is....

PVSK FIÚ U14/A - DOMBÓVÁRI KS KE/A 86-68 (33-3,19-20,26-21,8-24)

2023.11.11. 10:30

Fiú serdülő bajnokság

U14A: Lovasi Levente Mór (4), Lovász-Kiss Levente (6), Nágl Szabolcs, Salai Dorián (15), Fehér Bence (10), Fekete Ábel (4), Keserü András (2), Nizzoli Filippo (4), Pinczehelyi Vencel (21), Reiner Buda (2), Molnár Ákos (14), Zsilics Máté (4)

Sponga Bence: Szerencsés helyzetben volt csapatunk, hogy a győzelemhez elég volt az, hogy 15 percig játszottunk tudásunk szerint. Ennek ellenére az a 15 perc igazán megsüvegelendő volt, erre tudunk építeni a jövőben. A Dombóvár csapatának gratulálok!

PVSK FIÚ U14/A - NKA PÉCS/B 76-87 (16-21, 24-17, 13-25, 23-24)

2023.11.11. 17:15

U14A: Lovasi Levente Mór, Lovász-Kiss Levente, Nágl Szabolcs (6), Salai Dorián (4), Fehér Bence, Pinczehelyi Vencel (17), Reiner Buda (3), Molnár Ákos (7), Kosaras Áron, Papp Buda (14), Szalmásy Ákos (23), Baranyai Gergő (2)

Sponga Bence: Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után. Hazai pálya, fenomenális publikum, és egy kiváló ellenfél. Más összetevő nem is hiányzik egy kiváló pécsi derbihez, amit úgy gondolom sikerült is a szomszéd akadémiával karöltve létrehoznunk. Nagy kár, hogy nem csak a gyerekekről szólt ez a mai nap, de az biztos, hogy ők mindent megtettek, küzdeni akarásból jelesre vizsgázva. "Türelem és alázat, ez a siker titka": A fiúk ma az alázatot letették a pályára, most már csak egy kis türelem kell, és remélem jut Nekik a sikerélményből is. Gratulálok az NKA-nak, nagyon várjuk a visszavágót!

NKA PÉCS LEÁNY/C - PVSK FIÚ U11 AB 16-55 (1-17, 7-14, 4-16, 4-8)

2023.11.11. 09:00

Pécsi Református Kollégium Sportcsarnoka

U11B: Erdélyi Péter (13), Erdélyi Zalán (2), Kónyi Barnabás (3), Mátrai Marcell (4), Novreczky Árpád (6), Palotás-Ősz Patrik (6), Tóth Vince Zente (5), Vadász Nimród (4), Veréb Kornél (12)

Stranszky Bettina: Az előző fordulóban már találkoztunk a lányokkal, akkor szorosabb mérkőzést játszottunk. A nagyobb arányú győzelem köszönhető annak, hogy védekezésben sokat léptünk előre, illetve sokkal magabiztosabban dobjuk a ziccereinket. Bravó fiúk, dolgozunk tovább!

BONYHÁDI KSE - PVSK FIÚ U11 AB 37-30 (6-2; 13-14; 10-6; 8-8)

U11B: Erdélyi Péter (2), Erdélyi Zalán (1), Kónyi Barnabás, Mátrai Marcell (3), Novreczky Árpád (6), Palotás-Ősz Patrik (3), Tóth Vince Zente (6), Vadász Nimród (6), Veréb Kornél (3)

Stranszky Bettina: A harcosságunk sajnos alábbhagyott a második mérkőzésre. Nem mentünk a lepattanóért, nem védekeztünk. A passzaink is pontatlanok voltak. Sajnálom, hogy az első meccs lendületét nem sikerült megtartani, mert az eredményt tekintve lehetett volna ez fordítva is, de majd legközelebb.

PVSK FIÚ U11 AB - DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI U11B 82-20 (26-2; 28-9; 16-4; 12-5)

U11: László Levente (4), Szabadi Márton Attila (10), Takács Dominik (6), Weisz Péter, Mike Levente (29), Görföl Gellért (7), Novreczky Árpád (3), Hőgye Pongrác Párisz (16), Balog Dávid Benedek (2), Kálóczi Márk (5)

Stranszky Bettina: Kifejezetten jól kezdtük a mérkőzést, koncentráltan, jól védekeztünk és támadtunk. A második félidőben kicsit lankadt a figyelem, ezen dolgozni kell, mert egy szoros mérkőzésen bajba kerülhetünk ez miatt. A fiatalok megmutatták, hogy sokat ügyesedtek. Dolgozunk tovább! Köszönjünk a mérkőzést az ellenfelünknek.

PVSK FIÚ U11 AB - KASI/C 93-28 (22-2; 26-11; 9-7; 36-8;)

2023.11.12. 12:00

U11: László Levente (12), Szabadi Márton Attila (8), Takács Dominik (5), Weisz Péter (7), Mike Levente (32), Görföl Gellért (3), Novreczky Árpád (1), Hőgye Pongrác Párisz (17), Balog Dávid Benedek (6), Kálóczi Márk (2)

Stranszky Bettina: Ismét kiválóan kezdtük a mérkőzést, valamelyest jobban megmaradt a fegyelem és a figyelem, egyedül a harmadik negyedben volt egy kis hanyatlás. Szépen lőttük előre a labdát az induló embereknek, voltak jó 1:1 szituációk, a támadásaink jól néztek ki, bár maradt benne pár kihagyott ziccer. Bravó fiatalok, így tovább!