Kosárlabda utánpótlás eredmények - 1.hét

Három mérkőzéssel kezdtük meg a 2023-as évet, az első héten a kadett és a serdülő fiúk léptek pályára.

Férfi Kosárlabda Utánpótlás

NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM/A - PVSK NKA FIÚ U16A 87-69 (31-20, 24-8, 14-22, 18-19)

2023.01.08. 16:00

Fiú kadett országos főtábla

Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium Tornacsarnoka

U16A: Fitus-Barics Dániel (4), Földing Zalán (4), Galambos Gergő (7/3), Kohn Tamás (7), Michael Nakhleh, Szabó Zoltán (9), Ádám Levente (22), Glück Patrik (3), Gyurka Dániel (9), Szabó Damján (4)

Stranszky Bettina: - A fiataloktól azt kértem, hogy a mai meccsen lehetőleg a legtovább próbáljanak meg koncentrálni, illetve küzdéssel próbáljuk ellensúlyozni a magassági és a súlybeli hátrányainkat. A koncentrálással volt probléma az első félidőben, a küzdéssel nem. Sok eladott labdával kezdtünk, illetve sok elhibázott ziccerrel és büntetővel. A második félidőre felébredtünk, láttam jó védekezést mind egyénileg és mind csapatban is. Illetve a támadó játékunk is kreatívabb lett. Nagyon örültem, hogy a második félidőt meg tudtuk nyerni. Kár azért a második negyedért... Dolgozunk tovább!

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A - PVSK NKA FIÚ U14A 101-59 (18-13,21-17,40-18,22-11)

2023.01.08. 10:30

Fiú serdülő bajnokság alapszakasz alsóház

Ostoros Csarnok 8900 Zalaegerszeg, október 6. tér 12.

U14A: Bencze Bálint (10), Hős-Nagy Hunor (2), Krizsics Milán (10/3), Csökli Márton Attila (2), Bálizs Richárd (3), Gergely Domonkos (9), Kriszt Konrád (4), Lovasi Levente Mór (3), Mojzes Márton (3), Pinczehelyi Vencel, Salai Dorián, Szundi Zsigmond József (13)

Drab Attila: - Korán kellés és hosszú út. Talán ezzel lehetne összefoglalni a legjobban az ezen a mérkőzésen nyújtott teljesítményünket. Nagyon lassan és nagyon álmosan álltunk bele a mérkőzésbe. Elől és hátul egyaránt puhák, lazák és akaratgyengék voltunk. Nem volt csapatvédekezésünk és az egyéni védekezés is sokszor csődöt mondott. Támadásban sem volt sebesség, amivel magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, mert folyamatosan felállt védelem ellen kellett játszanunk. Ellenfelünk pedig megerősítette keretét jó pár meghatározó "A" csapatos játékossal. Nem ezen múlt a történet, hanem inkább a hozzáálásunkon. Jókor jött ez a pofon, mert talán kicsit belekényelmesedtek a srácok a mérkőzésekbe. Gratulálok ellenfelünknek!

PVSK NKA FIÚ U14A - KOZÁRMISLENY SE 113-57 (32-7,19-20,20-21,42-9)

2023.01.08. 15:00

U14A: Bencze Bálint (13), Hős-Nagy Hunor (7), Krizsics Milán (14), Csökli Márton Attila (13), Bálizs Richárd (4), Gergely Domonkos (6), Kriszt Konrád (10), Lovasi Levente Mór (8), Mojzes Márton, Pinczehelyi Vencel (7), Salai Dorián (4), Szundi Zsigmond József (27)

Drab Attila: - Azon szoktam gondolkozni, hogy mi játszódhat le ezeknek a gyerekeknek a fejében. Mert az első mérkőzés hozzáállása után egy teljesen más szinten kezdtük ezt a mérkőzést. Teljes koncentráció és akarat jellemzett minket, ami elől és hátul is megmutatkozott. Védekezésben Pinczehelyi Vencel nyújtott kiemelkedőt, támadásban pedig Bencze Bálint, és Szundi Zsigmond vette hátára a csapatot. Persze mindenki hozzátette a magáét, ebben nem volt kétség. Ezután megint jött a túlzott elbizakodottság, a középső két negyedet odaadtuk ellenfelünknek. A harmadik negyed közepére 7 pontra zárkózott fel ellenfelünk. Sikerült a fejekben rendet tenni és innentől újra a saját játékunkat játszva növeltük előnyünket a mérkőzés végéig. Gratulálok a csapatnak az egész eddigi szezonaban nyújtott teljesítményét illetően. Látszik az alázatos munka, aminek köszönhetően az ország legjobb 32 csapata között folytathatjuk a további küzdelmeket. Gratulálok ellenfelünknek, ők is sokat fejlődtek. Ui.: Marci várjuk a palacsintát! :)