Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Visszatekintés a centenáriumi évre

Egy éve a Tüke-díj átadójával kezdődött meg egyesületünk centenáriumi rendezvénysorozata. Az évforduló remek apropó arra, hogy visszatekintsünk, hogyan ünnepeltük a jubileumi esztendőt.

Már a centenáriumi év elején komoly elismerést kapott egyesületünk: a Pécsi Vasutas Sportkört ugyanis a Tüke Alapítvány méltónak találta arra, hogy a civil szervezeteknek odaítélhető Tüke-díjat a százéves sportegyesületünknek adja. Februárban szintén nagy megtiszteltetés érte klubunkat: a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karával köthettünk együttműködési megállapodást.

Alig köszöntött be a tavasz, máris megkezdődött a centenáriumi sportrendezvények sorozata. Március első vasárnapján csaknem ezren vettek részt a Pécs-Harkány futóversenyen, majd alig két héttel később a PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia női kosárlabda utánpótlás tornáját rendeztük meg. A Varga Ferenc Emléktornán két korosztályban összesen 8 csapat vett részt, a háromnapos viadalon a határokon túli magyar csapatok is szépen szerepeltek. Még mindig csak márciust írtunk, amikor már az ötödik rendezvényt is lebonyolítottuk: csaknem kétszáz, részben szintén a határon túlról érkező magyar sportoló állt rajthoz az Igaz Béla centenáriumi tájékozódási futóversenyen, amelynek a Tettye adott otthont.

Az erős évkezdés után egy szusszanásnyi pihenés következett, egészen a férfi kosárlabdacsapatunk bajnoki bronzérmének megszerzéséig, ami a gárda elmúlt egy évtizedének legjobb eredménye lett. A nyáron újabb programokkal folytattuk az ünneplést. A centenáriumi Kosárünnepen több mint 450 növendékünk vett részt, a Kossuth téri kitelepüléssel a belváros szívében mutattuk be a pécsieknek kosárlabda akadémiánk munkáját. Augusztus elején nyolc csapat részvételével rendeztünk U13-as labdarúgó utánpótlás tornát, amelyre a szlovéniai Lendváról is érkezett csapat. Augusztus 23-án, a PVSK századik születésnapján városi rendezvényt tartottunk: centenáriumi küldöttgyűlésünkön 500 vendég jelenlétében ünnepeltük meg egyesületünk fennállásának százéves jubileumát. A nagy sikerű rendezvény előtt tettük le a centenáriumi létesítményfejlesztésünk alapkövét: a 4,5 milliárd forintos állami támogatásnak köszönhetően egy modern, minden igényt kielégítő sportközpont épül a Verseny utcai sporttelepünkön. A nyár utolsó napjaiba még az is belefért, hogy kosarasaink birtokba vegyék vadonatúj munkacsarnokukat.

Ha sűrű volt a nyár, akkor már-már túlzsúfolt lett az ősz: már szeptember közepén sikeres Sportágválasztó rendezvényt tartottunk, miközben élvonalbeli felnőtt férfi kosárlabdacsapatunk a MATRO-PVSK Kupa megnyerésével hangolt a bajnoki szezon kezdetére. Judokáink szépen szerepeltek a hazai rendezésű, centenáriumi Misina Kupán, ahol megnyerték a csapatversenyt. Az ökölvívók ünnepi rendezvénye már októberre csúszott át: a Horváth Géza Emlékversenyre 23 klub öklözője jött el a Nevelési Központba. Novemberben egy nemzetközi veterán kispályás labdarúgó tornával folytatódott a rendezvénysorozat, amely egészen az év utolsó napjaiig kitartott, a férfi kosárlabda utánpótlás szakosztályunk U16-os korosztálynak megszervezett centenáriumi tornáját ugyanis december 28-29-én tartottuk. Ezen a sportág európai elitjébe tartozó Partizan Belgrád csapata is vendégünk volt, a kétnapos torna méltó módon zárta a sikeres rendezvényekben gazdag centenáriumi ünnepségsorozatot.

A centenáriumi évet összefoglaló filmünk itt megtekinthető.

Centenáriumi küldöttgyűlésünk filmje itt elérhető.

Események

2021. március

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Nagyobb méret

A nap képe