Keresés
Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Újra itt a PVSK OviSport Programja

Pécsi óvodákkal együttműködve indul újra a PVSK OviSport Programja, amely négy sportág - a judo, a kosárlabda, az atlétika és a labdarúgás – megismerésére ad lehetőséget a gyermekeknek. Edzőink 30-40 perces, szórakoztató foglalkozásokat tartanak majd az óvodásoknak nevelési időben, ezzel segítve a szülőket is.

A programban részt vevő óvodák (Kertvárosi Óvoda - Székhely Óvoda, Kertvárosi Óvoda Enyezd utcai 2. számú Tagóvodája, Radnóti Miklós Utcai Tagóvoda, Zipernowsky Károly Utcai Tagóvoda, Apáczai Óvoda, Városközponti Óvoda) képviselői a minap a PVSK sporttelepén jártak, ahol az egyesületünk elnöke, Czerpán István, és a programért felelős vezetők betekintést adtak a projekt részleteibe, valamint vendégeink megtekintették a PVSK Sporttelepét is. A program része volt a centenáriumi sportinfrastruktúra-fejlesztés folytatásaként épülő multifunkcionális csarnokkomplexum építésének bemutatása is, mivel az OviSport programban részt vevő gyerekek később ebben a létesítményben is sportolhatnak .

Czerpán István beszélt az óvodák képviselőinek az OviSport Programról és a készülő fejlesztésekről

- Mindenféleképpen hasznosnak gondolom az OviSport Programot, hiszen a gyerekek az óvodai testnevelés mellett kipróbálhatnak új mozgásfajtákat is, melyeket új eszközökkel, új edzőkkel, más formában és más helyszínen végezhetnek.

Véleményem szerint a sporttelep is tetszeni fog a kicsiknek, hiszen annyira szép, annyira modern és annyira új, hogy ha most én gyermek lennék, biztosan örömmel jönnék ide – fogalmazott Weizer Józsefné, a Kertvárosi Óvoda vezetője.

A program nagy előnye, hogy nevelési időben történnek majd a sportórák, ezért a szülők válláról is levesszük a terhet.

- Nagyon örülünk a kezdeményezésnek, mert közös érdekünk, hogy a gyerekek megszeressék a mozgást. Ezek a foglalkozások ráadásul játékosan történnek, így az elsődleges cél az örömforrás biztosítása, hogy jól érezzék magukat, és élményekkel gazdagodva térjenek haza a sportórákról. Ha ez megtörténik, biztosan boldogan jönnek majd a következő alkalmakra is – vélekedett az OviSport előnyéről Hirdiné Deák Diána, a Városközponti Óvoda vezetője.

Egyesületünk nemcsak az óvodákba tervezi elvinni a sportolási lehetőséget a kicsiknek, hanem OviSportnapok keretein belül, a sporttelepünkön is kipróbálhatják a gyermekek a PVSK létesítményeit.

Események

2022. augusztus

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Nagyobb méret Következő hónap

A nap képe