Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Újabb tornatermet újított fel a PVSK

Ezúttal a PTE Deák Ferenc Gyakorló Általános Iskola tornaterme kapott új borítást. Ez már a hatodik terem a városban, amely egyesületünk rekonstrukciós programjának köszönheti felújítását.

A felújított tornatermet csütörtökön délelőtt adták át a Pécsi Tudományegyetem Deák Ferenc Gyakorló Általános Iskola számára. Az intézmény tornatermét több mint 45 évvel ezelőtt építették, és egészen idén nyárig az eredeti parketta-borítást használták az iskola tanulói, illetve a PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia növendékei. Bár a burkolatot az évtizedek alatt többször felcsiszolták, mostanra már nagyon elhasználódott, ezért ezúttal nem a felújítás, hanem a komplett csere mellett döntöttek a szakemberek.

- A PVSK a társasági adó-támogatások hatékony és valóban közösségi célú felhasználása érdekében kezdett bele a tornaterem-felújítási programjába, amelynek célja, hogy mind az egyes iskolák tanulóközössége, mind az egyesület profitáljon a rekonstrukciókból. A felújított tornatermeket ugyanis délelőttönként az adott iskola testnevelési óráin a diákok használják, míg délutánonként a PVSK utánpótlás kosarasainak biztosítanak edzéshelyszínt. Bízom abban, hogy terem-felújítási programunk nem áll le, és rövidesen újabb pécsi iskola hasonlóan szépen felújított tornatermét adhatjuk majd át – fogalmazta meg köszöntőjében Czerpán István, a PVSK elnöke.

Az Őz utcai intézményben a hat négyzetméter híján 500 négyzetméteres sportpadló teljes cseréje valósult meg: felbontották a régi parkettát, kiegyenlítették a terem aljzatát, és modern sportparkettával burkolták újra az egész felületet, végül a megfelelő sportpályák felfestésével fejeződött be a pályafelújítás. A munka a tornaterem mintegy 1000 négyzetméternyi falfelületének kifestésével lett teljes. A 16,5 millió forintos beruházás nagyjából kétharmada a PVSK által biztosított TAO-támogatásból, egyharmada pedig a Pécsi Tudományegyetem által biztosított önerőből valósult meg.

- Nagyon szervezetten folyt a munka, és a vállalt határidőre el is készült a kivitelezés. Így valójában már a szeptemberben kezdődött tanév eleje óta használhatjuk a megszépült tornatermet, de úgy gondoltuk, egy külön ünnepséggel hívjuk fel a diákok figyelmét arra, hogy milyen értéket kaptunk, és hogy milyen fontos az új csarnok állapotának megőrzése. A felújított tornateremnek nagy hasznát vesszük a mindennapos testnevelés-oktatásban, de a beruházásnak köszönhetően a PVSK is profitál, hiszen az egyesület iskolánkban működő előkészítő csoportjai és a délutáni, kora esti sávban az akadémiai korosztályok is modern, az ízületeket kímélő sportpályán gyakorolhatnak – mondta el Turi Katalin, a Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda főigazgatója.

A PVSK tornaterem-rekonstrukciós programjának keretében immár hat intézmény sportlétesítményei újulhattak meg: korábban a Széchenyi és az Árpád Fejedelem Gimnázium, valamint a Zipernowsky Károly Szakközépiskola tornacsarnoka, majd 2017-ben a Pécsi Szakképző Centrum Angster József Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Általános Iskolája tornacsarnoka, 2018-ban pedig a Köztársaság téri Általános Iskola tornaterme kapott új köntöst az idén 100 éves Pécsi vasutas Sportkör jóvoltából.

Események

2021. március

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Nagyobb méret

A nap képe