Keresés
Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a PVSK

Csütörtök este évzáróval egybekötött tisztújító küldöttgyűlést tartott egyesületünk. A PVSK vezetősége egyhangú támogatással újabb öt évre bizalmat kapott a szakosztályok küldötteiből álló küldöttgyűléstől.

A Pécsi Vasutas Sportkör társadalmi elnöke továbbra is Dr. Rákossy Balázs lesz, a társadalmi alelnök Vida János, az egyesület elnöke Czerpán István.

A PVSK elnökségi tagjai közül kilenc tagot öt évre megválasztott a küldöttgyűlés. A folyamatosságot Dr. Bachmann Bálint, Dr. Hauser Tamás, Dr. Jankó Tamás, Lázár Lajos, Molnár Géza, Dr. Simon Krisztina és Szegő László képviseli, új elnökségi tagként Török Ottó és Dr. Tóth Ákos került a testületbe.

Az egyesület Felügyelő Bizottságának tagjai: Auth Szabolcs, Lipp József, Sági Zoltán.

A világgazdasági válság és a szomszédunkban zajló háború miatt kiszámíthatatlanná vált energiapiac és a hektikusan változó külső körülmények miatt egyesületünk elnöksége úgy döntött, hogy a tavasszal esedékes tisztújítást néhány hónappal előre hozza. Dr. Rákossy Balázs köszöntője után Pécs Megyei Jogú Város polgármestere Péterffy Attila mondta el, hogy a PVSK mennyire fontos a város életében. A polgármester elismerte az egyesületben folyó eredményes sportszakmai munkát, és kiemelte, hogy a város életében is fontosak az eddig elkészült és az épülő infrastrukturális beruházások.

Czerpán István összefoglalta az egyesület elmúlt öt évét, bemutatta, hogy az infrastruktúra fejlesztés mellett további szerteágazó és átfogó fejlesztések zajlanak a szervezet és a működési stratégia területén. Hangsúlyozta, hogy a Pécsi Vasutas Sportkör kiemelt vidéki sportegyesületként az eredmények mellett többek között a sportolói és edzői életpálya, a tehetséggondozás, a regionális és nemzetközi kapcsolatok területeire is kiemelt figyelmet fordít. A PVSK fejlődése töretlen, a cél az, hogy a 103 éves egyesület, ahogy a múltban is, a kor kihívásaihoz igazodva továbbra is a régió meghatározó sportszervezete maradjon.

A beszámolót technikai jellegű alapszabálymódosítás követte. A PVSK munkavállalóinak jelentős része megváltozott munkaképességű, a módosítással az egyesület alapszabálya megfelel azoknak a törvényi előírásoknak, amelyek szükségesek ezeknek a dolgozóknak a további jogszerű foglalkoztatásához.

A tisztújító szavazáson a küldöttek egyhangú támogatásukról biztosították a vezetőséget. A közel 1400 sportolót és 17 szakosztályt számláló PVSK így a korábbi filózófiáját és szellemiségét megőrizve kezdi az újabb öt évet.

„A PVSK-nak eddig is erős és elkötelezett elnöksége volt, amely fennállásának talán legsikeresebb öt esztendején át irányította az egyesületet. A mai tisztújító küldöttgyűlésen olyan tagoknak szavaztak bizalmat a küldöttek, akik garantáltan újabb nagyszerű eredmények felé viszik szakosztályainkat” – mondta Dr. Rákossy Balázs, aki második elnöki ciklusát kezdi az egyesület élén.

A takarékosság jegyében a küldöttgyűlés egyben a PVSK központi évzáró eseménye is volt, a szakosztályi küldöttek és a meghívottak fehér asztal mellett jó hangulatban fejezték be az estét.


Események

2024. július

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Nagyobb méret Következő hónap

A nap képe