Keresés
Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Sikerek kísérték a munkát 2022 első félévében

„Türelem és alázat, ez a siker titka” – rég volt annyire aktuális a PVSK mottója, mint 2022-ben. Az Egyesület idén is folytatta azt a munkát, amely az elmúlt 102 esztendőben már megannyi sikert hozott sportolóinknak, a városnak, a régiónak és Magyarországnak.

A szokásosnak mondható feladatok mellett épülnek új létesítményeink, valamint zajlik a legújabb sporttudományos módszerek integrálása is. Ez utóbbival kapcsolatban fontos célunk, hogy az évszázados tradíciókat, a kialakult sportolói értékeket és hagyományainkat megőrizve alkalmazzuk a XXI. század technológiáját és tudományos eredményeit. A koronavírus járvány, a szomszédunkban zajló háború és az ennek nyomán jelentkező gazdasági nehézségek megsokszorozták a háttérmunkák mennyiségét, de az első félévben elért kiemelkedő eredmények, az edzéseken és versenyeken részt vevő gyerekek lelkesedése biztosítja a lendületet amivel tovább tudunk lépni.

A régió legnagyobb és legsikeresebb Egyesületeként a PVSK továbbra is kiemelt figyelmet szentel annak, hogy létesítményeivel a Dél-Dunántúl sportéletét is szolgálja. 2022-ben számtalan iskolai sportnapot tartottak nálunk partneriskoláink, helyet adtunk a Diákolimpia eseményeinek és nagy számban zajlottak sportszakmai képzések is a Verseny utcai létesítményeinkben.

Létesítményeink is tovább fejlődtek. A Verseny utca 13-ban az elmúlt év végén birtokba vett pályák és kiszolgáló épületek színvonalát igyekszünk a PVSK-ban megszokott színvonalra emelni. Ebben a félévben rengeteget dolgoztunk ezen a területen, de még mindig bőven van elvégzendő munka. A Centenáriumi beruházáshoz kapcsolódóan elkészült a 85 férőhelyes parkoló, az utolsó engedélyeket várjuk, hogy használatba vehessük. Ennek a beruházásnak részeként megújult a Verseny utca egy szakasza is, és a gyalogátkelő is biztonságosabbá vált.

38. alkalommal rendeztük meg a Pécs-Harkány futóversenyt, ami nem csak egyesületünk, hanem a megye egyik legnagyobb sporteseménye. Az országosan is elismert rendezvény ismét sok résztvevőt vonzott.

A PVSK sportolói az országos bajnokságok mellett nemzetközi szinten is remek hat hónapon vannak túl. Ifjúsági Európa-bajnokságon lett második a judós Kenderesi Péter, U22-es Ökölvívó Eb-n pedig Hoffmann Réka állt a dobogó második fokán. Baumholczer Máté a sprint világbajnokságon ért el nagyon jó eredményt Dániában. Mellettük több sportolónk is eljutott nemzetközi versenyekre, ahol azok is szépen helyt álltak, akik először tapasztalták meg egy ilyen esemény légkörét.

Szakosztályaink versenyzői több mint 50 alkalommal állhattak fel az országos bajnoki dobogókra. Az idei évben a hazai atlétika élvonalába megérkezett Lomb Ádám, aki a Pécs-Harkány futóversenyen elért győzelme után 5000 méteren magyar bajnok lett, félmaratonon, 10000 méteren és mezei futásban 8000 méteren második helyet szerzett. Az érettségiző Garamvölgyi Petra ismét remek eredményeket ért el, korcsoportjában magyar bajnok lett rúdugrásban, a felnőtt ob-n pedig második helyen végzett szabadtéren és fedett pályán is, valamint az U20-as országos bajnokságon távolugrásban is ezüstérmes lett. Petra most az augusztusi Junior Világbajnokságra készül. K. Szabó Gabriella is lendületben van, 800 méteren második lett az országos bajnokságon. A fiatalok közül Nagy Lujza két bajnoki címet is szerzett, Erát Dalma és Fritz László is dobogón állt.

A judo szakosztályban Kenderesi Péter az országos bajnokságokon is remekelt, edzője Kersics Dávid pedig felnőtt bajnoki címet szerzett. A PVSK szenior judósai tavasszal négy bajnoki arannyal tértek haza a győri ob-ről.

Az idei év egyik csalódása volt felnőtt kosárlabdázóink kiesése az A csoportból. A hidegzuhany után azonnal megkezdődött a munka, a rövidtávú cél az, hogy a formálódó új csapat a szezon végén megnyerje a bajnokságot, és 2023-ban újra a legmagasabb osztályban folytassuk. Középtávú célunk, hogy a PVSK-Veolia a pécsi kosárlabdázás zászlóvivőjeként helyi játékosoknak és szakembereknek adjon lehetőséget. Juhász Olivér vezetőedző mellett a csapattagok közül is többeknek vannak pécsi gyökerei, és az Akadémiánkról kikerülő tehetségeknek is adott a lehetőség, hogy kitartó munkával a felnőtt keret tagjai legyenek. A jövőt illetően nem megengedhető, hogy a csapatnak ne legyen pécsi, pécsi kötődésű gerince. Kosárlabda utánpótlás szakosztályunk az ismert nehézségek közepette kitartóan dolgozik. U18-as leány csapatunk az országos bajnokságban állt helyt és adott játékosokat az élvonalba, U18-as fiú csapatunk pedig az országos B-döntőt nyerte meg. Kadett leány és fiú csapatunk is az országos bajnokságban szerepelt, ami szép siker ezen az akadémiai szinten.

Labdarúgóink a megyebajnokságban negyedik helyen fejezték be a szezont. A tavaszi mérleg 15 mérkőzésen 35 pont, amire lehet és kell is építeni az előttünk álló bajnokságban. A labdarúgó utánpótlásunk folyamatosan fejlődik. A regionális bajnokságok élmezőnyébe tartozunk, U19-es, sőt U17-es játékosaink is sikerrel mutatkoztak be a felnőtt csapatban, ami egyik fokmérője a munkának.

Vízilabda csapatunk nyolcadik helyen zárta az OB I-es bajnokságot, ami az elmúlt tíz év legjobb eredménye. Török Viktor már építi az új csapatot a következő szezonra, a cél ismét a középmezőny lesz.

Sportlövőink számára a legnagyobb gondot a helyhiány jelenti. A PVSK-ban folyó utánpótlás nevelő munka annyira sikeres, hogy a rendelkezésre álló lőállások száma a legnagyobb korlát. Az utánpótlás országos bajnoki címek és dobogós helyezések között kiemelkedik Strocz Júlia harmadik helye és Molnár Kata Diákolimpián elért harmadik helye. Tavasszal Hegedűs Abigél lőtt új serdülő országos csúcsot. A szakosztály versenyeket is rendez, amelyeken mindig örömmel vesznek részt a hazai egyesületek versenyzői.

Tájékozódási futóink a Váltó Országos Bajnokságon szereztek bajnoki címeket, F165 és N125 kategóriában is a PVSK sportolói lettek a bajnokok. A középtávú ob-n Baumholczer Máté és Viniczai Ferenc második lett, Benke-Somorjai Dávid harmadik helyezést szerzett. Baumholczer Máté a dániai sprint világbajnokságon a mezőny első harmadában végzett, ami eddigi legjobb eredménye. A szakosztály ebben az évben is megrendezte az Igaz Béla Emlékversenyt, valamint zajlik az új szakosztályi modell kialakítása.

Petanque szakosztályunk megalakulása óta a hazai élvonalba tartozik. Triplett és duplett országos bajnoki címeket, csapatbajnoki második helyet szereztek sportolóink. A dániai világbajnokságon ismét a PVSK sportolói adták a magyar csapat gerincét.

Szabadidő szakosztályunk labdarúgói az 58 év felettieknek kiírt országos bajnokságban vesznek részt, ahol rendre kiválóan szerepelnek. Atlétáink közül Vadász Kitty és Horvát Lajos ért el szép nemzetközi eredményeket. Legaktívabbak kosárlabdázóink, férfi és női csapatunk is jól szerepel a bajnokságban. Ezt a szakosztályt is támogatja egyesületünk, fontosnak tartjuk az élethosszig tartó sportolás megvalósítását.

Ugyan nem számszerűsíthető eredmény, ám a PVSK életének egyik alappillére az a nevelő munka, ami minden szakosztályunk számára kiemelkedő fontosságú. Nap mint nap több mint ezer fiatal érkezik az edzéseinkre, és sportol rendszeresen.

Egyesületünk a kiemelt vidéki sportszervezetek közé került az elmúlt évben. A verseny-, élsport követelményeknek eredményeinkkel is eleget tettünk .

A PVSK-ban továbbra is lehetőséget kapnak azok a pécsi és baranyai gyermekek is, akik számára nem az élsport az elsődleges cél. Ahogy az elmúlt évszázadban mindig, úgy 2022 első félévében is olyan sportegyesületként működött a Pécsi Vasutas Sportkör, ahol a hagyományokat tiszteletben tartva és azokra építve a sportélet minél szélesebb körét érhetik el a sportolni vágyók.

Sportdiplomáciai siker és eredményeink elismerése, hogy a PVSK Magyar Olimpiai Bizottság tag lett, egyesületünket Dr. Rákossy Balázs képviseli a szervezetben. Nemzetközi kapcsolatainkat is gondozzuk, fenntartjuk a partneri viszonyt a határon túli klubokkal.

„Nincs megállás, a sportban, mindannyian tudjuk, hogy nem lehet hátra dőlni. Újra és újra bizonyítani kell, és az hiszem, ez a hozzáállás eddig is meghozta és ez után is meghozza a sikereket. Gratulálok sportolóinknak, edzőinknek a kiváló eredményekhez, és ezúton köszönöm azt, hogy ebben a nagyon nehéz időszakban is, erejüket nem kímélve, a PVSK szellemiségét követve, kitartóan dolgoztak ” – mondta Czerpán István a PVSK elnöke.

Események

2023. március

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 27
  • 28
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2

Nagyobb méret Következő hónap

A nap képe