Keresés
Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Országhatáron átívelő megállapodás

Együttműködési megállapodás született a PVSK és a horvát NK Jedinstvo Donji Miholjac sportegyesület között.

Ha Drávaszabolcsnál átlépjük a magyar államhatárt, az első horvát településre Donji Miholjacra érkezünk. A településsel kapcsolatos egyik első benyomásunk egy hatalmas óriásplakát, melyről egy jól ismert labdarúgó, bizonyos Domagoj Vida arcképe mosolyog ránk. Alatta a felirat: Hvala Vida! Ami magyarul annyit tesz: Köszönjük Vida! Hogy ez az óriásplakát miért is van, mi is a jelentősége, ez a későbbiek során kiderül majd.

A 10.000 főt számláló kisváros, szemmel láthatóan rendezett, gondozott, messziről látszik, hogy olyan hely, ahol szívesen tölti, töltené az idejét az ember. A sportélet természetesen a labdarúgás körül forog. Legújabb partnerünk, a PVSK-hoz hasonlóan, leginkább nevelőegyesületnek vallja magát, a legfiatalabbaktól kezdve minden korosztályban indít csapatot. A felnőtt csapat helyzete is szinte kísértetiesen hasonló klubunkéhoz, szintén a negyedik vonalban szerepelnek, szintén a középmezőnyben végeztek az őszi szezon végén. Amiben mi jobban állunk, az a létesítményhelyzet. Horvát partnerünk elnöke Andrija Mikicic erről ekképpen nyilatkozott:

- Szenzációs, igazán európai színvonalú itt önöknél a létesítményhelyzet, reméljük, hogy egyszer majd mi is elérjük ezt a szintet – utalva itt arra, hogy az NK Jedinstvo is a létesítményei megújításán dolgozik. Nagyon örülünk neki és büszkék vagyunk rá, hogy ezt a megállapodást a PVSK-val sikerült tető alá hoznunk. Az együttműködésnek köszönhetően a jövőben remélhetőleg tudjuk majd segíteni egymás klubjainak fejlődését, a rendszeres egymás közötti mérkőzések mellett az edzőképzésben, a nyári focitáborok szervezésében és akár még játékosok cseréjben is tudunk együtt dolgozni. Első lépésben szeretnénk majd júniusban vendégül látni a PVSK-t, mindenképpen akkor, amikor majd az NK Jedinstvo fejlődésében hatalmas szerepet vállaló, városunk szülötte, Domagoj Vida is itthon tartózkodik majd.

Itt tennénk hozzá, vendégeink nagyon büszkék arra, hogy városuk olyan labdarúgóval büszkélkedhet, mint Domagoj Vida. A világbajnoki ezüst és bronzérmes labdarúgónak hatalmas érdemei vannak abban, hogy horvát partnerünk labdarúgása gőzerővel fejlődik. A világ legjobb védői közé sorolt labdarúgó soha nem felejtkezett meg a gyökereiről, amikor lehetősége nyílik rá, a rendszeres anyagi és erkölcsi támogatás mellett személyesen is meglátogatja a várost, a sportegyesületet.

A megállapodás célja: a labdarúgó utánpótlás- nevelés elősegítése, az egyesületi labdarúgó utánpótlás folyamatos biztosítása érdekében - tartalmazza a tegnap aláírt megállapodás érdemi részének első bekezdése. Hogy mit profitálhat ebből a PVSK, azt Czerpán István elnök így foglalta össze:

- Mindig öröm, ha egy határmenti régióban működő partnerrel sikerül megállapodásra jutnunk. A horvát labdarúgás jelen pillanatban a mienk előtt jár, van mit tanulnunk tőlük, leginkább hozzáállás, küzdőszellem és győzni akarás terén. Biztos vagyok benne, hogy mindkét egyesület számára kölcsönösen gyümölcsöző és hasznos hosszútávú megállapodást írtunk ma alá. Hatalmas lehetőségek vannak például az edzők továbbképzése tekintetében. Mi pedig szívesen megosztjuk tapasztalatainkat, amelyeket az infrastrukturális fejlesztések terén az évek során összegyűjtöttünk.

Az együttműködési megállapodás első lepéseként a két egyesület felnőtt labdarúgói mérkőztek meg a PVSK műfüves pályáján. Két ellentétes félidőt láthatott a kimondottan hideg időjárás ellenére a mérkőzésre kilátogató nézőközönség. A szinte teljesen átalakított, megfiatalított PVSK uralta az elő félidőt, még a vendégek sokat tapasztalt trénere szerint is jobban játszott vendégeinél. Feltűnő volt, hogy mennyire lendületesen, hatalmas iramban futballoztak a fiatalok. A második félidőre aztán kicsit átalakította csapata játékát a vendégek mestere, különösen a hazaiaknak a széleken vezetett támadásainak kivédekezésére fektetett nagy hangsúlyt, valamint egy agresszívabb letámadást kért játékosaitól. A váltás meg is hozta az eredményét. a második játékrészben már kevesebbszer sikerült eljutnia a PVSK-nak a horvátok kapuja elé. Mindkét csapat sokat cserélt, a végére már szinte teljesen a PVSK U19-es csapatának tagjai voltak a pályán. Az edzők, egymástól függetlenül úgy nyilatkoztak, hogy a mérkőzés nagyszerűen szolgálta a felkészülést a tavaszi szezonra. Ezen időszakban a végeredmény az, ami a leginkább mellékes, de mi azért közöljük: PVSK – NK Jedinstvo Donji Miholjac 1-2

Események

2023. december

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Nagyobb méret Következő hónap

A nap képe