Keresés
Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Mérföldkőhöz érkezett centenáriumi infrastruktúra-fejlesztésünk – elindult az építkezés

2021. április 9-én írta alá Czerpán István, a Pécsi Vasutas Sportkör elnöke és Jakab Ferenc, a B Build & Trade Kft. ügyvezetője a PVSK centenáriumi infrastruktúra fejlesztésének kivitelezési szerződését. Az építési beruházás keretében a régi stadion helyén 27365 négyzetméternyi építési területen judo és ökölvívóterem, multifunkcionális labdarúgó csarnok, atlétikacsarnok és futófolyosó, 800 fős lelátó, labdarúgó nagypálya és két műfüves labdarúgó kispálya épül.

2017-ben új időszak kezdődött a PVSK életében, amikor belevágtunk egy közel 5 milliárd forintos fejlesztésbe. Most ennek a folyamatnak a sarokkövéhez érkeztünk, aminek keretében több mint 2.6 milliárd forint értékben építünk egy sportkomplexumot. Ezekben otthont kap a judo, az ökölvívás, az atlétika és a labdarúgó-utánpótlás is. A vidéki sportfejlesztések között kiemelt fejlesztésnek minősül a beruházás, amely nemcsak az egyesületünkben sportolóknak nyit egy egészen más perspektívát, hanem nagyban hozzájárul Pécs, és a Dél-Dunántúl sportolási lehetőségeinek fejlesztéséhez is” – mondta Rákossy Balázs, a Pécsi Vasutas Sportkör társadalmi elnöke.

Kezdődik a lelátóépület alapozása

Nagyon nagy öröm számunkra, hogy az egyéni sportágak is új létesítményekhez jutnak. Judosaink és ökölvívóink lehetetlen körülmények között edzenek, atlétáink és labdarúgó-utánpótlásunk pedig hiányos feltételrendszerben végzi a munkát. Ezzel a beruházással nemzetközi összehasonlításban is helytálló minőségű létesítményeket kapnak ezek a sportágak. Az új labdarúgó nagypályánk megfelel az MLSZ előírásainak, a lelátó befogadóképessége 800 fő” – mondta Czerpán István, a PVSK elnöke.

Czerpán István és dr. Jakab Ferenc aláírják a kivitelezési szerződést.

Az építkezéssel a 2017-ben megkezdett munka folytatódik. A régi stadion helyén megvalósuló beruházás keretében épülő új pályák területe 4 416 négyzetméter lesz. A judo, ökölvívó és labdarúgó csarnokok összesen 3 954 négyzetméter, az öltözőket és az előírásoknak megfelelő kiszolgálóhelyiségeket is magába foglaló lelátó 1 596 négyzetméter alapterületű lesz.

A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárást a budapesti székhelyű B Build & Trade Kft nyerte, de az építkezésen baranyai cégek, szakemberek dolgoznak.

„Nagy öröm számunkra, hogy újra itt lehetünk, hiszen a 2019-ben átadott Szamosi Nándor Sportcsarnokot is mi építhettük. A jövőnek építeni mindig különleges feladat, és ezzel az utánpótlás-komplexummal most a fiataloknak építünk egy nagyon szép létesítményt. Szinte ugyanazzal a csapattal dolgozunk, mint az előző építkezésnél, ezért arra számítok, hogy gördülékenyen megy majd a munka. Tudjuk, hogy a megrendelő nagyon igényes, de a sportcsarnok esetén már bebizonyítottuk, hogy meg tudunk felelni ezeknek az elvárásoknak” – mondta Benik Balázs, a B Build & Trade Kft. tulajdonosa.

Benik Balázs azt is elmondta, hogy szinte száz százalékban baranyai alvállalkozókkal és helyi szakemberekkel működnek együtt. Lesz olyan pillanat, amikor egyidejűleg 20-25 alvállalkozó dolgozik a kivitelezésen.

A készülő sportkomplexum látványterve. Előtérben az atlétikai csarnok, balra a futófolyosó, jobbra a multifunkciós labdarúgó csarnok, mögötte a judo és ökölvívó terem.

A munka április első felében elindult, az épületek helyének kitűzése után a lelátóépület cölöpalapozása már elkészült, most a csarnokok alapozásán dolgoznak a szakemberek.

Úgy látom, hogy mindenki örül, hogy eljutottunk eddig a pontig. Sokan érdeklődnek, bekukucskálnak a kerítésen, izgatottan figyelik az építkezést. Sportolóink és munkatársaink is nagyon várják már, hogy elkészüljenek a létesítmények, de talán még ők sem látják, hogy valójában mit jelent majd az egyesületünk életében ez a fejlesztés. Abban biztos vagyok, hogy ha valaki egy év múlva erre jár, akkor nem fog ráismerni erre a területre” – mondta Czerpán István.


Események

2021. május

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Nagyobb méret

A nap képe