Keresés
Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Elkészült a tetőszerkezet, folytatódhat a játék

Elkészült a sérült tetőszerkezet javítása, és most már újra használható a Nyugati Városrészi Óvoda Radnóti Miklós utcai tagóvodájának OviSport-pályája, melyre az egyesületünk által nyújtott anyagi támogatás következtében került sor. Az intézmény és a PVSK jó viszonyt ápol, ezért egy percig sem volt kérdés a segítségnyújtás.

A Radnóti óvoda örökös zöld óvodaként kiemelten fontosnak tartja a gyerekek értelmi képességei mellett a testi-lelki fejlesztést, amiben óriási szerepet játszik az udvari sportpálya használata. Ennek vázszerkezete azonban 2020. márciusában megsérült, így bár közvetlen balesetveszély nem állt fent, használatában korlátozottá vált.

- A hibát a lehullott, nagy mennyiségű vizes hó okozta. Az óvodának a költségvetése a javíttatást nem tudta finanszírozni, viszont nagy szerencsénk, hogy van egy Pécsi Vasutas Sportkör, akivel két éve él a kapcsolatunk. Egy megbeszélés alkalmával fordultam Czerpán István elnök úrhoz, aki megértette azt a szükségszerűséget, hogy anyagilag támogassa a tetőszerkezetben bekövetkezett hiba elhárítását – nyilatkozta a tagóvodavezető, Lóki Zoltánné.

A javításra nemrégiben sor is került, a pálya tetőszerkezete újra régi fényében ragyog, a gyerekek pedig boldogan használják.


- Körülbelül száz kisgyerek jár az óvodánkba. A pálya négyévszakos, így a gyerekek mozgásfejlesztése minden évszakban megvalósulhat. A mozgás megszerettetése az, ami számunkra fontos az óvodai életben. Ez nemcsak a mozgáskoordinációt javítja, hanem a gyerekek társas kapcsolatát, a figyelmét, a kognitív képességeit is ugyanúgy fejleszti - tette hozzá.

Az intézmény egyébként a PVSK OviSport Programjában is részt vesz, Lóki Zoltánné elmondása szerint a mozgáson keresztül a személyiségfejlesztésre is van lehetőség, ezért céljuk, hogy a kicsik megismerjék azt a szervezett mozgást, melyet később klubunknál akár igazolt sportolóként űzhetnek.

Események

2023. december

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Nagyobb méret Következő hónap

A nap képe