Keresés
Pécsi Vasutas Sportkör | Alapítva 1919-ben | 7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: [javascript protected email address]

Hírek

Bemutatjuk a PVSK legújabb Aranygyűrű kitüntetettjeit. II.rész. Freier Balázs

Amint arról már beszámoltunk, megtartotta rendes évi küldöttgyűlését a PVSK. A beszámolók és értékelések elfogadása mellett, ahogyan az már egyesületünkben hagyomány, természetesen idén sem feledkeztünk meg arról, hogy megjutalmazzuk azokat a munkatársainkat, aki erre munkájukkal, sportteljesítményükkel rászolgáltak.

Ha valaki a mai felgyorsult világunkban harminchat évet eltölt egy munkahelyen, nos, az már önmagában is megsüvegelendő teljesítmény… Ha mindezt úgy teszi az illető, hogy a nem kis időintervallum alatt elvégzett munkájának minősége, mindig és mindenkor a maximum közelében van, az méginkább. Egy atlétaedző esetében ráadásul az elvégzett munka minősége méterekben, másodpercekben, sőt századmásodpercekben is kifejezhető. Ha végigtekintünk azon sportolók listáján, akik Freier Balázs keze munkája nyomán érték el kiemelkedő eredményeiket, nem is lehet kérdéses, hogy a PVSK aranygyűrűje méltó tulajdonba került!

Freier Balázs 1959. január 20-án, Sopronhorpácson született. Az általános iskola első négy osztályát még Csornán végezte, az ötödiket már Győrben kezdte el, ahol a Győri ETO-ban fél évig tornász volt. Egy mezeifutó-versenyen tornászként a 9. helyen végzett. Mivel közel állt hozzá a foci is, a Győri ETO labdarúgócsapatához került, ahol a kiváló nemzetközi játékvezető, Palotai Károly lett az edzője. A középiskolát a Győri Révai Miklós Gimnáziumban végezte, ahol a kézilabda volt a fő sportág, így ezzel is megpróbálkozott, majd ismét részt vett egy mezeifutó-versenyen, amelyet kézilabdásként meg is nyert.

Ettől kezdve két sportágat űzött párhuzamosan, 14 és 16 óra között kézilabdázott, majd sietett át a város másik végébe futóedzésre. Egy év múlva a jó futó eredmények hatására csak az atlétika maradt. Pécsett utánpótlás válogatottként ölthette fel a címeres mezt 800 m-en Bulgária ellen. Ezt követőleg jelentkezett a Pécsi Tanárképző Főiskolára, és mivel előfelvételis volt, következett a pályafutását kissé derékba törő katonaság Kiskunfélegyházán.

Visszatérve a Tanárképzőre, egy év kellett ahhoz, hogy visszanyerje régi edzettségi állapotát. Diplomaszerzés után, 1983-ban edzői pályafutása is megkezdődött. Szekszárdra került, majd Komló következett ahol az országos felnőtt mezeifutó-versenyen csapatban 1. helyet szerzett. A PVSK-hoz 1985-ben került, tanítványai közül többen is korosztályos válogatottak voltak. A felnőtt magyar bajnokságokon 15 alkalommal állhattak fel a dobogó legfelsőbb fokára. Edzőként sok tehetséget nevelt, hogy néhányat említsünk, Dér Andrea, Bodor Olivér, Kőműves Norbert, Freier Dávid, Tóth Mónika, Árpási Miklós, Bene Barnabás, Torjai László voltak a tanítványai. A legutóbbi időkben pedig Tegzes Kata, Freierné Kovács Dóra, Kovács Ferenc, Nagy Lujza és a jelenlegi nagy tehetség Lomb Ádám, értek el keze nyomán jó eredményeket. Szabó Tünde 2016-ban a rió olimpián maratonfutásban képviselte hazánkat és a PVSK-t.

Nagy érdeme van abban, hogy 2002-ben megépült a műanyag borítású futópálya a PVSK-pályán. A létesítményfejlesztéstől azt várja, hogy ismét pezsgő atlétaélet költözzön a PVSK-ba. Évtizedek óta szervezője a PVSK egyik legnagyobb rendezvényének, a Pécs–Harkány országúti futóversenynek, amely az atléták körében évről évre népszerűbb, fokozatosan emelkedik az indulók létszáma. A korszerű versenyrendezés elemeit is felhasználó innovációs ötleteivel nagyban hozzájárult a futóverseny ilyen fokú népszerűségéhez.

Freier Balázs, aki jelenleg a PVSK Atlétikai Szakosztályának vezetője, egyesületben eltöltött időszakáról a következőket mondta:

A 102 évből majdnem egyharmadot, azaz 36 évet a PVSK-ban töltöttem. Voltak nagyon szép pillanatok, olyan is előfordul, hogy meg kellett húzni a nadrágszíjat, de mindig valahogy úrrá lettünk a nehézségeken és kikerültünk a hullámvölgyből. Nagyszerű élmény, felemelő érzés ide tartozni, és remélem a következő évek sikereihez én is hozzájárulhatok majd.

Biztosak vagyunk benne, hogy így lesz. Sok szeretettel gratulálunk Balázsnak!
Kapcsolódó hírek

Bemutatjuk a PVSK legújabb Aranygyűrű kitüntetettjeit. I. rész. Miklós Melinda

Amint arról már beszámoltunk, megtartotta rendes évi küldöttgyűlését a PVSK. A beszámolók és értékelések elfogadása mellett, ahogyan az már egyesületünkben hagyomány, természetesen idén sem feledkeztünk meg arról, hogy megjutalmazzuk azokat a munkatársainkat, aki erre munkájukkal, sportteljesítményükkel rászolgáltak.

Elolvasom 2022.05.19. 13:25

Események

2023. április

  • h
  • k
  • sze
  • cs
  • p
  • szo
  • v
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

Nagyobb méret Következő hónap

A nap képe