A nyári sportsikerek ősszel is melengetik az ember szívét

A kezdődő ősz latyakos, néha zord időjárása közepette is jó visszagondolni azokra a sportsikerekre, amelyeket a különböző világversenyeken, a nyár folyamán értek el a PVSK sportolói. Emlékeztetőül, no meg a sikerkovácsok iránti tiszteletből is, összefoglaljuk az örömteli eseményeket.

Micsoda június eleje volt! A 9. Női Amatőr Ökölvívó Európa Bajnokságon vett részt, a +81kg-osok között Kovács Mária. A legeredményesebb női ökölvívónk egyhangú pontozással verte a litván Cristina Rimkute-t a nyolc között. Marcsi ezzel a győzelemmel már biztosan a dobogóra állhatott. Pályafutása során három aranyat, két ezüstöt és egy bronzérmet gyűjtött öklözőnk aztán meg sem állt a dobogó legfelső fokáig.
Kovács Mária a legeredményesebb válogatott női ökölvívó egyedüli magyarként jutott be a IX. Női Ökölvívó Európa Bajnokság döntőjébe, ahol a nála 15 kilóval nehezebb olasz ellenfelét, Flavia Severin-t egyhangú pontozással győzte le. A PVSK kiválósága ezzel a győzelemmel begyűjtötte negyedik EB aranyérmét!

Kovács Mária néhány héttel ezelőtti Ökölvívó EB aranyérme után tájfutásban jeleskedtek sportolóink. A macedóniai Ifjúsági Európa Bajnokságon az N16-os kategóriában Szuromi Hanga első helyet szerzett.
Ugyanezen a versenyen ugyanebben a kategóriában Pataki Réka 16. lett. N18-ban Viniczai Csenge a 12., Szuromi Luca 14.helyen végzett.
Pedig Hanga diadalmenete nem indult simán…
A felkészülés utolsó hetében torokgyulladása volt, mégis ifi Eb-aranyat nyert! Az egész évben szenzációsan versenyző 14 éves pécsi lány idősebbeket hagyott faképnél Macedóniában, s még a vele felálló váltó is éremesélyes.
Kilenc éve nem nyert világ-, illetve Európa-bajnokságon aranyérmet magyar tájfutó. A rossz sorozat most véget ért, ráadásul egy tinédzserlánynak köszönhetően: Szuromi Hanga ugyanis az ifik, vagyis a nála két évvel idősebbek mezőnyében bizonyult legyőzhetetlennek a hosszú távú versenyben. A Pécsi VSK fiataljának helyszínen tartózkodó edzőjével, Viniczai Ferenccel beszélgettünk, közvetlenül az eredményhirdetés után.
„Kétperces időközönként indult egymás után a majdnem száz versenyző, így eléggé elhúzódott a viadal, mintha csak autóverseny lett volna – kezdte az érthetően nagyon boldog tréner. – Hanga a mezőny közepén indult. Magabiztosan versenyzett, amit az is bizonyít, hogy fél perccel verte a második helyezetett osztrák lányt. Ez egy negyvenperces pályán hatalmas különbség. Ebben a sportágban a technikai és a taktikai tudás a legfontosabb. Előbbi alatt a tájékozódást értem. Sosem jártunk még Macedóniában, először láttuk ezt az erdőt, a rajt pillanatában kaptuk meg a térképet a pályáról, de így is sikerült tökéletesen megoldania a feladatát. A viadal taktikai része pedig az erőbeosztás, figyelve az átmenetekre. Annál is inkább, mert nem volt egyszerű a pálya. A verseny ezerkétszáz méteren zajlott a hegységben, kétszáz méteres szintkülönbséggel. Ez nagyon soknak számít Hanga korosztályában.”- mondta el Viniczai Ferenc.
A szakember végül hozzátette, hogy nagyon büszke a magyar csapatra, ugyanis a tizennyolc magyar közül heten is az első húsz között értek célba a korosztályukban.

És végezetül, de nem utolsó sorban itt van fiatal tehetséges kosárlabdázó hölgyünk, a sikert-sikerre halmozó, Nagy Dorottya szerepléséről néhány gondolat…
Ő annyi címet gyűjtött be fiatal kora ellenére, hogy más egész pályafutása alatt nem ér el ilyen sikereket!
A 17 éves, 184 cm magas, 75 kilós hölgy, 10 évig volt a PVSK tagja, végig ebben az egyesületben volt, de most magasabb osztályban is megpróbálja magát, a nyáron a PINKK- Pécs 424-hez igazolt. Itt bajnokcsapatnál, felnőtt játékosok között, jó csapatok ellen játszhat, tehát minden adott a fejlődéséhez.
A káprázatosan kosarazó, és az egyetlen lepattanó híján dupla-duplát elérő Nagy Dorottyát, a PVSK játékosát, is soraiban tudó U17-es kosárlabda válogatottunk, a hazai közönség által buzdított cseh csapatot legyőzve, bronzérmes lett a Világbajnokságon! /Magyarország-Csehország 67-61 (13-25, 23-12, 15-11, 16-13)/
A PVSK kiválósága a romániai U18-as, B-divíziós Európa bajnokságon a magyar válogatott tagjaként EB arany érmet szerezve állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. És az már csak hab a meglehetősen tekintélyes tortán, hogy Kinában, az Ifjúsági Olimpián, a 3x 3 bajnokságban 4. lett a magyar csapat tagjaként.

A szép sikerek mind a PVSK szakosztályaiban folyó munka eredményességét bizonyítják, büszkék vagyunk az egyesületünket Európában is népszerűsítő sportolóinkra!