Szoros meccsen kaptunk ki a Vasastól

A második félidőben mutatott elszánt játékunkkal szoros mérkőzést játszottunk a Komjátiban.

Vasas - PVSK-Mecsek Füszért 12-10 (3-2, 5-3, 1-2, 3-3)
E-On Férfi Vízilabda OB I. bajnokság 13. forduló. Budapest, Komjáti Sportuszoda

PVSK: Barát Ferenc, Horváth Zsombor, Surányi László, Csacsovszky Alex, Macsi Patrik, Ivan Basara, Lajkó Márton Mihály, Nenad Stojcic, Rakonjac Zlatko, Csacsovszky Erik, Krizsán András, Csaba Márton, De Blasio Domenico,Duvnjak Starcevic Borna. Vezetőedző: Lukács Gergely

Gólszerzők: Gyárfás 3, Bóbis 3, Saric 2, Delgado 2, Burián, Steinmetz Á. (Vasas), illetve Sztojcsics 2, Surányi 2, Basara 2, Horváth Zs., Rakonjac, Krizsán, Csaba (PVSK).

A Vasas csapatának nagyon fontos volt a mérkőzés megnyerése, mert a Debrecennel verseng a középszakasz felsőházába kerülésért. Így is kezdtek. Azonnal nekünk estek, de az első gól csak 3 perc elteltével született. Bóbis Máté akciógóljával szerzett vezetést vendéglátónk. A PVSK nem ijedt meg és zárkózott Rakonjac és Krizsán találataival (3-2). A 2. negyedben Gyárfás Tamás zörgette meg kétszer a hálónkat és már 5-2-re módosult az eredményjelző állása. Bár mi is lőttünk gólokat ebben a játékrészben, hárommal ment előttünk a Vasas, így 8-5-tel fordultak a csapatok.

A második félidő jól indult számunkra Surányi akciógóljával. Három perccel később a Vasas válaszolt (megint Gyárfás Tamás révén) ami után a következő támadásban Stojcic emberelőnyből büntetett. 9-7-re zárkóztunk és nyertük a 3. negyedet 2-1-re. A végső negyedben nem bírtak egymással a csapatok, mindkét oldalon 3-3 gól szüleett, kiegyenlített volt a játék. Az utolsó találatot Csaba Márton szerezte 30 másodperccel a lefújás előtt, ezzel kialakult a 12-10-es végeredmény.

Nem pihenhetnek a csapatok sokáig. A PVSK-Mecsek Füszért a Debrecennel (idegenben), a Vasas az UVSE csapatával játszik az alapszakasz 14., utolsó fordulójában. Győzelmével a Vasas nagy lépés tett a középszakasz felsőházába kerülésért. Szoros vereségünkkel mi pedig őrizzük 6. helyünket a csoportunkban.

Lukács Gergely: - Összességében nem lehet elégedetlen, mert nagyon kihajtotta magát a csapat, de mégis hiányérzetem van a meccs után. Sajnos a 2. negyed első felében elkövezett hibáinkat megbosszulta a Vasas, ekkor ellépett 3 góllal, amit a mérkőzés végégig rutinosan megőrzött. A 4. negyedben volt néhány lehetőségünk, hogy szoros legyen a végjáték, de nem sikerült pontosan befejezni őket, így pontot sem tudtunk szerezni. A KSI meccs után fontos volt, hogy visszataláljunk a megfelelő útra. Úgy érzem ez sikerült ma, de ahhoz, hogy eredményesek legyünk majd a középszakaszban, a mai stílust megtartva, de pontosabbnak kell lennünk!