Pokoli izgalmak közepette született meg az idei első bajnoki győzelem

Óriási izgalmak közepette nyerte meg az első meccsét a PVSK-Mecsek Füszért Ob I-es vízilabda csapata. Igaz a büntetők utáni győzelem csak két pontot ér, de így is szép siker ez a győzelem.

Vizilabda-mérkőzés, Ob I. 3. forduló: PVSK-Mecsek Füszért – Metalcom Szentes 18–17 (2–2, 1–2, 5–3, 2–3, büntetőkkel: 8–7)

Helyszín: Abay Nemes Oszkár Sportuszodában, Pécs. 162 néző

Játékvezetők: Fodor Rajmund, Kovács Soma

Az első negyed nagy iramban kezdődött, kihagyott helyzetek voltak itt is-ott is. Vezettünk Némethy és Andrin góljaival 2-0-ra, majd kiegyenlített a Szentes és 2–2 lett a negyed vége. A vendégek mindkét gólja büntetőből esett.

A második negyedben nem sok gól esett, egészen pontosan három, és a vendégek is csak kettőt dobtak. A játékrész első gólját ismét Némethy lőtte, majd emberelőnyből Hajdú egyenlített, és a vendégek következő gólja is emberelőnyből született, így a félidőben egygóllal a Szentes vezetett.

A harmadik negyedben lendületesen, gólratörően játszottunk, és a helyzeteink jó részét be is lőttük. Sajnos, gyorsan kaptuk a gólokat, és egyenlített a vendégcsapat, Reisz Patrik azonban megszerzete a vezetést, és minimális különbséggel, egy góllal a vendégek nyerték ezt a játékrészt 3–2-re.

A negyedik negyed öldöklő küzdelmet hozott. Mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, mi egy perccel a vége előtt kapufát lőttünk, ők pedig eladták a labdát. Mivel a kiírás szerint nincs döntetlen, el kell dönteni a mérkőzést, következtek a büntetők. Pokoli izgalmak közepette a vendégnél Ashanin hibázott, és a kihagyott büntetője után mi belőttük, ezzel nyertük az ötös-párharcot, és a meccset is. Igaz, a büntetők utáni győzelemért csak két pont jár, és az ellenfél is kap egyet, ennek ellenére örülünk az első győzelemnek.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Nagy meccset játszottunk, gratulálok az én csapatomnak, és a Szentesnek is. Úgy gondolom, küzdelmes és jó mérkőzés volt olyan, amelyet a közönség is nagyon élvezhetett. Hátrányból is vissza tudtunk jönni, és ez is a nagy akaratot bizonyítja. Egy büntető párbajban bármi lehet, most mi nyertünk, de fordítva is lehetett volna. Készülünk tovább, hiszen 19-én az OSC jön, ott is nehéz dolgunk lesz majd. A közönségünk megint sokat hozzátett a győzelemhez.