Jól védekeztünk, Barát Ferenc szenzációsan védett, mégis csak egy pontot szereztünk.

PVSK-Mecsek Füszért - Deberecen 8-8 (4-3, 2-1, 2-2, 0-2)
E-On Férfi Vízilabda OB I. alapszakasz, 4. forduló. Pécs, Abay Sportuszoda

PVSK-Mecsek Füszért: Barát, Horváth, Gogov, Csaba, Csacsovszky A., Csacsovszky E., Macsi, Safrenkó, Lajkó, Kolozsi, Rakonjac, Krizsán, Opacak, Józsa. Vezetőedző: Lukács Gergely.

Gólszerzők: Gogov 3, Kolozsi M. 2, Rakonjac 2 (PVSK), illetve Kállay 2, Mora 2, Durik, Kuncz, Somlai, Busilacchi (DVSE).

A kezdésnél a Debrecen hozta el a labdát, de mégis Macsi Patrik előtt adódott az első gólhelyzet. 6:40-nél szereztük meg a vezetést Gogov akciógólt lőtt. A PVSK magabiztossá vált és ezt Barát Ferenc remek védéseinek is köszönhettük. A negyed végére 4-3-ra vezettünk, a PVSK-Mecsek Füszért volt fölényben, a hajdúságiak csak zárkózni tudtak. A 2. játékrész elején volt egy kis kavarodás, hosszú percekig állt a játék. A DVSE a játékvezetőknél, a játékvezetők pedig a zsűri asztalnál reklamálták meg, miszerint nem voltak megfelelően rögzítve a kapuk. Jött a műszaki segítség, megoldódtak a gondok, de közben teltek a percek és állt a játék. A negyedben Rakonjac és Kolozsi is betalált, amire a DVSE csak egy góllal válaszolt. Így a félidőre növelni tudtuk előnyünket és 6-4-es vezetéssel fordultunk.

A 3. negyedben nagy volt a küzdelem, sok helyzetet dolgoztak ki a csapatok, de vagy mellélőtték a játékosok a labdát, vagy a kapusok védtek. A játékrész felénél eset az újabb gól, a Debrecen játékosa Kuncz volt eredményes (6-5). 1:10-nél Gogov büntetőt dobhatott 7-5. Fél perccel a negyed vége előtt Lajkó szabaddobásból talált be a vendégek kapujába, ezzel már három góllal vezettünk (8-5). Ekkor még nem sejtettük, hogy ez lesz a mérkőzés utolsó pécsi találata. A Debrecen nem adta fel és rákapcsolt a végére. Zsinórban lőttek három gólt (1:20-nál egyenlítettek a hajdúságiak, Somla talált be a kapunkba emberelőnyből), amire nem tudtak a PVSK játékosai válaszolni. 8-8-nál előbb a DVSE-nek, majd 14 másodperccel vége előtt a Pécsnek volt helyzete, Gogov lőtt kapura. A tömény izgalmak után maradt a döntetlen, aminek egyik csapat sem örült a mérkőzés végén.

A PVSK-Mecsek Füszért megszerezte első pontját a 2016/17-es OB I-es bajnokságban. Folytatás 22-én, szombaton Szentesen az 5. fordulóban.

Lukács Gergely: - Először is köszönöm a csapat nevében a fantasztikus szurkolást, nagyszerű volt a hangulat az uszodában. Nagyon készültünk erre a mérkőzésre és talán nem nagyképűség azt mondanom, hogy bent hagytuk a két pontot a meccsben. Volt a 4. negyedben 2-3 olyan helyzetünk, amiből gólt lőhettünk volna, de ez a végjátékban nem sikerült. Sajnálom, mert ezt a bajnokit megnyerhettük volna és meg is kellett volna nyernünk.