Alaposan megszórt minket az OSC

Bár nem volt teljesen telt ház, azért úgy háromnegyedig megtelt az uszoda. A közönségünk nem csak jól szurkol, de kitartó is, és csak reménykedünk, hogy súlyosabb vereségek esetén sem pártól el a csapattól. Sajnos, a nagy tudásbeli különbség kiegyenlítésére ma a kissé lanyhuló lelkesedés nagyon kevésnek bizonyult..

Vizilabda -mérkőzés, Ob I. 5. forduló: PVSK-Mecsek Füszért – Genesys OSC Újbuda 5–18 (1–3, 1–3, 2–6, 1–6)

Helyszín: Abay Nemes Oszkár Sportuszodában, Pécs. 162 néző

Játékvezetők: Ádám Frank, Rubos Károly

PVSK-Mecsek Füszért: Andrin Mihajlo, Gelencsér Máté, Holl Gábor, Imre Kolos, Kókai Szilárd, Kondor Zalán, Lajkó Márton Mihály (2), Némethy Dániel, Reisz Patrik, Rogac Dragoljub (1), Szabó Bence, Szabó Gergő, Szűcs Lajos Levente, Vidovenyecz Zsombor (2)

A mai találkozót két részre lehet bontani, az első és a második félidőre. Az első két negyedben 3–1, 3–1 volt az eredmény. Ekkor még jól tartottuk magunkat. A második félidőben szétestünk. A harmadik és negyedik negyedekben egyaránt 6-6 gólt kaptunk, felhigult a védekezésünk, nagyon könnyű átlövés találatokat kaptunk. Három darab kettős emberelőnyből kettőt értékesítettünk, de a többi egyforrt sem mindig sikerült belőni. A negyedenkénti 1,2-es gólátlag nagyon kevés.

Az OSC nemzetközi kupában szereplő, dobogóesélyes nagyon jó csapat, ezt mindenki tudta, és azt sem lehet mondani, hogy nem készült fel erre csapatunk, de ma valahogy nem állt össze semmi. Most van két hét, lehet javítani a taktikán, gyakorolni a kapura lövéseket. Legközelebb az újonc Debrecen otthonában játszunk, az sem lesz egy könnyű meccs.

A szuperközönségünk pedig reméljük, kitart, mert nélkülük semmi nem sikerülhet.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Azt mondtam, nem az OSC a rivális csapat az alsóházi helyezéseket illetően, de ilyen különbséggel kikapni akkor sem nagy öröm. Remélem, ebből a vereségből is tanulni tudunk. A harmadik és negyedik negyedben leromlott a védekezésünk, az ellenfél átlövései rendre ültek, a mi blokkjaink viszont nem működtek hatékonyan. Remélem, hogy valójában nincs ekkora különbség a két csapat között, de a mai nap megmutatta miben kell fejlődnünk. Legközelebb november másodikán Debrecenben játszunk, addig javulnunk kell. Gratulálok az OSC-nek a mai győzelemhez…