A Vasas már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést

Nagyon várták már a rajtot játékosok, vezetők és a szurkolók is, hiszen rég volt bajnoki vízilabda mérkőzés Pécsett. Az esélytelenek nyugalmával pályára lépő PVSK, bár nagyon lelkesen, és odaadóan játszott, nem tudta megnehezíteni a nemzetközi kupában játszó vendégek győzelmét.

Vizilabda Ob I. 1. forduló: PVSK-Mecsek Füszért–Vasas-Plaket 8–17 (2–6, 1–3, 2–3, 3–5)

Helyszín: Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, Pécs 208 néző

PVSK-Mecsek Füszért: Andrin Mihajlo, Cseh Alex (1), Gelencsér Máté, Holl Gábor (2), Kókai Szilárd, Kondor Zalán (1), Lajkó Márton Mihály, Némethy Dániel, Reisz Patrik, Rogac Dragoljub (2), Szabó Bence, Szabó Gergő (1), Szűcs Lajos Levente, Vidovenyecz Zsombor (1)

Játékvezetők: Csizmadia Zsolt, Tóth Koppány

Az első negyed nagy vendég rohamokkal, és kapusunk nagy védésével indult. Váltakozó játék volt egészen a 3. perc végéig, A Vasas támadott, mi jobbára csak védekeztünk, az elsőt a 3. percben kaptuk, majd hirtelen kaptunk még három gólt, volt már 1-6 is az állás, és a negyed vége 6-2 lett a Vasas javára. Itt az látszott, hogy lényegében eldőlt a meccs.

A második negyedben kicsit felpörögtünk, kijőve a szorításból mi is vezettünk néhány szép akciót, de sajnos, mivel már a harmincadik másodpercben gólt kaptunk, ez kissé megnehezítette a helyzetünket. A támadások végén mindig becsúszott egy hiba, vagy a vendégek kapusa volt a helyén. Ebben a negyedben két gól volt a különbség, 1–3 a Vasasnak.

A harmadik játékrész elejét kissé átaludtuk. A Vasas felpörgött, de mi is több támadást vezettünk, mint az első negyedben. A vendégek kicsit kiengedtek, nagyon dicséretes, hogy a negyedet a Vasas csak egy góllal tudta nyerni 3–2-re. Kicsit paprikás lett a hangulat, sok kiállítás és kipontozódás is volt. Ekkor 5–12 volt a vendégek javára.

A negyedik negyedben egy kicsit sem fogtuk vissza a támadójátékunkat, és a védekezésben is jól teljesítettünk. Ekkor dobtuk a legtöbb gólt, szám szerint hármat. A Vasas teljesen megérdemelte nyerte ezt a játékrészt, és a mérkőzést is. Rengeteg szabálytalanság ellenére nem volt büntetődobás a mérkőzésen, viszont öten is kipontozódtak a két együttesből.

A két érdekes momentum a találkozó kapcsán, hogy a Vasasnál Tóth Martin Zétény első Ob- I-es gólját dobta, és a PVSK fiatal kapusa, Szabó Bence végig védte a mérkőzést, és a sok kapott gól ellenére egészen jól teljesített.

Zlatko Rakonjac: Nagyon tanulságos meccs volt, sajnos, korán ellépett a Vasas. Mi elsősorban védekeztünk, ebben is van még javítani valónk. Elsősorban a harmadik negyednek örültem, és büszke is voltam a fiúkra, mert szorosra hozták ezt a játékrészt. A mérkőzés jó felkészülés volt a hétvégi Magyar Kupa csoport mérkőzésekhez. Sok munka van még, amíg összeáll a csapat játéka, de kellenek az ilyen erős ellenfelek. Lesz mérkőzésünk bőven a következő két hónapban. Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez.