A küzdősportok, köztük a judo is, igen nehéz helyzetben voltak/vannak a korlátozások miatt, hiszen a küzdelem során elkerülhetetlen a testi kontaktus, a sportág lényegét jelentő egymás elleni harc.
A jól kidolgozott technikai és taktikai felkészültséget, csak „élesben” lehet gyakorolni, ahol már nem babra megy a játék. Vajon a karantén idején mi kopott el jobban az erőnlét, a technika, vagy a küzdőszellem, vagy esetleg valami erősödött, fejlődött ezek közül a szünet alatt, éppen a más jellegű mozgások miatt. A legjobban kidolgozott elméleti formációk, csak a gyakorlatban manifesztálódnak. A cselgáncsozóink edzésén ezekre a kérdésekre választ vártunk , Kersics Antal vezetőedzőtől. – Szabadtéren dolgozunk a szabályok betartásával, két csoportban. Az egyik része a társaságnak Kersics Dávid felügyelete mellett a Mecseken fut, a többiekkel én foglakozom, és van egy segítőm is, Kenyeres Anna személyében, akinek szülei révén régi kötődése van a PVSK-hoz.
A szabadtéri edzéseken elsősorban erőfejlesztő gyakorlatokat végzünk, de természetesen próbálunk más, a judóban hasznosítható gyakorlatokat végezni. Az egyensúlyi helyzetek koordinálásával, esetleges árnyékolással próbáljuk szinten tartani a tudásszintet.
Arra a kérdésre, hogy lát-e valamilyen változást a gyerekek fizikális állapotában, a vezetőedző a következőket mondta. - Igen látok, ugyan az otthon végzett gyakorlatok hasznosak voltak, de sajnos, nagyon hiányzik a harc, a test-test elleni küzdelem. Erre még várnunk kell. Bár ahogy versenyzőimet ismerem, sokan jobb pszichés állapotban tértek vissza, mint vártam, készek a munkára, terhelhetők is, de kell egy kis idő, amíg minden visszatér a rendes kerékvágásba - fejezte be Kersics Antal.
Nyilas László
Események
2024. december
-
- h
- k
- sze
- cs
- p
- szo
- v
-
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
-
-
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
-
-
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
-
-
- 30
- 31
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
-