Kenderesi Péter és Máj Veronika bronzérmes lett az Országos bajnokságon

Győrben, az Olimpiai Sportparkban rendezték meg az idei Junior Országos bajnokságot, amelyen ötvenhat egyesület kétszázhuszonöt judosa küzdött a bajnoki érmekért, köztük a PVSK versenyzői is.

A versenyen egyébként tizenhat súlycsoportban hirdettek országos bajnokot, összesen hatvanhárom érem talált gazdára. Az aranyérmeken tizenegy klub osztozott, huszonhét egyesület tudott legalább egy érmet szerezni. Az éremtáblázat első helyén a Ceglédi VSE végzett három arany- és három bronzéremmel.

Elértük Kersics Antal szakmai vezetőt, akitől azt kérdeztük, hogyan értékeli versenyzőink teljesítményét.

A legfontosabbal kezdem, a Junior Országos bajnokságon Kenderesi Péter 90 kg-ban bronzérmet szerzett. Ez egy nagyszerű eredmény, hiszen Péter a júliusi két versenyre, a Bukaresti, majd a Bielsko-Bialában megrendezésre kerülő Ifi Európa Kupára készül, és júniusban újabb nemzetközi versenyen, Európa Bajnokságon is képviseli hazánkat, és a szakosztályt. Természetesen, a többiekkel együtt Máj Veronika is dicséretet érdemel kiváló szerepléséért. Az Ob egyben a 35. Budapest Kupa is volt, az U18, U13, U23, és U15 korosztályoknak. A PVSK Judo Szakosztálya minden korcsoportban indított versenyzőt. Legtöbbjüknek ez volt az első nemzetközi megmérettetése, hiszen nagyon sok országból érkeztek judokák. A verseny első napján az U18 és az U13 korosztály versenyzői léptek tatamira. Ezen a napon Domján Péter Boldizsár (U13, 49 kg) állhatott dobogóra, és Szentgyörgyváry Tamás (U13,+66 kg) az 5. helyen végzett. U18-ban Hernádi István 7. (100 kg) helyezésével zártuk a napot. Az U23 versenyzői közül Horváth Dorina Anna (70 kg) a 7. helyen végzett. Az U15 korosztályban, serdülőink közül Máj Veronika (48 kg) állhatott dobogóra, súlycsoportjában a 3. helyen végzett.

Versenyzőink szereplése edzői szemmel is dicséretes. Minden sportolónknak voltak győztes mérkőzései. Azért volt fontos ez a verseny, mert fel tudták mérni erőállapotukat, állóképességüket, technikai és taktikai felkészültségüket. A két napon edzőink is sok tapasztalatot szereztek, tudjuk, hol tartunk, és azt is, miben kell fejlődnünk.