Kenderesi Péter első helyet szerzett a Junior B-korcsoportos országos bajnokságon

Kersics Antal és Kersics Dávid tanítványa Kenderesi Péter (90 kg) országos bajnokságot nyert a Junior"B" győri bajnokságán.

Budai Márton (50 kg) és Ligeti Márk (100 kg) a harmadik helyen végzett. A győri Olimpiai Sport parkban megtartott versenyen a serdülőink, Karlóczy Ákos 50 kg. Raffay András 55 kg, Csökli Bence +73 kg három 5. helyen zárták a versenyt.

Kersics Dávid edző, PVSK Judo szakosztály: Kenderesi Péter fegyelmezett, az edzői utasításokat, és a megbeszélt taktikákat betartva versenyzett. Higgadtsága megmaradt azok után is, miután 10 perces küzdelemmel zárta egyik mérkőzését, szinte felőrölte ellenfelét.

"Budai Márton (50 kg), és Ligeti Márk (100 kg) harmadik helyezése azért is értékes, mert maguknak is bizonyították, hogy képesek erejük felett teljesíteni. Márk jó fizikai állapotával, jó formában menetelt a döntőbe jutásig. A mérkőzést ő irányította, azonban a saját lendülete okozta a vesztes mérkőzést. Márk fegyelmezetten, a bronz meccsre készülve összeszedte magát, és magabiztos küzdelemmel érhetett oda a bronzérem megszerzéséhez. Budai Márton tehetséges, szorgalmas versenyző, aki már az ifik között is szépen szerepel. Marci eredménye azért is értékes a számomra, mert azt láttam, hogy erejének és lelkének a 100% fölötti értékét hozta. Most, hogy a juniorok mezőnyében is vállalta a versenyzést, még több tapasztalatot szerezhetett. Tetszett az a munka, amit a verseny folyamán tanúsított. Határozott, magabiztos küzdelmei voltak.

A serdülők versenyét három 5. helyezéssel zártuk. A serdülők korosztályában diák”A” korosztályos versenyzőink is tatamira léptek. Ezzel belekóstolhattak ennek a korosztálynak a mezőnyébe. Minden fiatal versenyzőnk tisztességesen, fegyelmezetten, a legjobb tudása szerint küzdött. Voltak sikerek, és olyan lehetőségek, amiket legközelebb nem fognak kihagyni. A bronzéremét hárman mérkőzhettek. Karlóczy Ákos, Raffay András, és Csökli Bence. Mérkőzésüket értékessé tette a hozzáállásuk, amellyel azt bizonyították, hogy a technikai tudásukon felül van bennük egy olyan virtus, amelyben saját magukkal szembeni megfelelést magas szintre emelték. Ehhez folytatjuk a munkát a felkészülést, hiszen november 21-én, Zalaegerszegen , a Serdülő Országos bajnokságon lépnek tatamira" - összegzett Kersics Dávid