Kenderesi Péter a PVSK válogatott versenyzője, magyar bajnok lett

A hétvégén rendezték meg Újpesten Közép-Európa egyik legnagyobb utánpótlás judoversenyét, a harminchetedik Budapest-kupát, amelyen huszonhárom országból közel ezerötszáz judoka vett részt.

Négy korosztály (U13, U15, U18 és U23) számára rendeztek küzdelmeket. Szombaton az U13 és az U18-as korosztály lépett tatamira. A PVSK Judo Szakosztályából az U13-as korosztály versenyzői közül két versenyzőnek sikerült dobogóra állni. Radvánszky Júlia +56 kg-ban második lett, míg Nagy-Ilonczai Natália 50 kg-ban harmadik helyezett lett. Vasárnap az U23-as korcsoportnak, egyben a nyílt országos bajnokság is volt, ahol Kenderesi Péter állt tatamira a -100 kg-os súlycsoportban. Péter ezen a versenyen megszerezte a tizedik magyar bajnoki címét, miután minden mérkőzésén fölényes győzelmet aratott.

U23

1.Kenderesi Péter -100 kg

U13

2.Radvánszky Júlia +56 kg

3.Nagy-Ilonczai Natália 50 kg

Kersics Antal vezető edző így értékelt:

Nagyon örülünk az érmes helyezéseknek. A két lányversenyzőnk, akik dobogós helyezést értek el példamutatóan tartották be az edzői utasításokat. Sajnos, Nagy Natália az első meccsét egy rossz fogásfelvétel miatt elvesztette, de a következő meccseit ipponnal nyerte, így bronzérmes lett. Radvánszky Júlia a döntőben szenvedett verseséget egy szerb ellenfelétől. Kenderesi Péter vasárnap nagyon jó formában, fegyelmezetten versenyzett. Igazából ezen a versenyen a földharc győzelmei döntöttek Péter javára. Ezzel a sikerrel megszerezte a tizedik bajnoki címét. A jó eredmények mellett van hiányérzetem is. Az U18-as korosztályban indult ifijeinktől többet vártam. Ott legalább egy érmet reméltem. Valahogy nem jöttek össze a dolgok. Mindenki nagyon tisztességes edzésmunkát végez. Járnak keretedzésre, de sajnos az eredmények még váratnak magukra. Az okát még megpróbáljuk megkeresni, hogy a további felkészülés során javítani tudjunk. Három serdülőnk indult U15-ben. Domján Péter Boldizsár egy hosszabb kihagyás után kezdett újra versenyezni, így nála a tisztességes helytállás volt a cél, 42 kg-os nagy létszámú súlycsoportban Badó Kenéz nagyon jó hozzáállással küzdött. Állásban határozottan jó volt, de sajnos beleszaladt egy karfeszítésben, így elment a meccs, de a hozzáállásával határozottan elégedett voltam. A 90 kg-os versenyzőnknek, Takács Ábelnek még szoknia kell ezt a súlycsoportot, mert itt már domináns judo folyik. Ehhez fel kell fejlődnie.