Három első, két második helyet szereztek cselgáncsozóink az Atom Kupán

A hétvégén, Pakson szerepeltek judosaink, a XLIII. Atom Kupa - Köves László Emlékversenyen, ahol a Diák korosztályú versenyzőink léptek tatamira. A Diák C versenyzőinek Magyar Kupát, Diák B korosztálynak Országos Rangsorversenyt, Diák A korcsoportos versenyzőinknek országos bajnokságot rendeztek. Vasárnap, a Serdülő és Ifjúsági Országos Rangsorverseny rendezték meg.

Az eseményről Kersics Antal vezetőedzőt kérdeztük.

A kétnapos verseny első napján 79 klub 349 résztvevője közül, a PVSK versenyzői remek eredményeket értek el. Diákjaink három első, egy második, kétharmadik, és két ötödik helyezéssel tértek haza. A Diák A korosztályban Nagy-Ilonczai Natália -50kg-ban Országos Bajnok lett. Rajta kívül még ezen az Országos Bajnokságon dobogóra állhatott Radvánszky Júlia +56 kg-ban, és Kelemen Antónia-38 kg-ban. Gruber Péter pontszerző helyen végzett. A klubok összesített rangsorában ezen a napon csapatunk a klubok között a 6. helyen végzett. A magyar bajnokságok, amik értékes pontokat hoznak a szakosztálynak, különösen fontosak. A mai napon lett egy újabb magyar bajnokunk. Versenyzőink felkészülési munkájából kiindulva bíztunk a jó eredményekben. Az ob-n, lányaink különösen odatették magukat, így hárman állhattak dobogóra, de Gruber Peti is csak egy hajszál híján maradt le a harmadik helyről. A többi diák versenyzőnk is nagyon jól dolgozott, hiszen a B korcsoportos versenyzőnk közül is hárman állhatott dobogóra, köztük ketten a legfelső fokára. Diák C-s Lakatos Bende az út elején áll, de ő is tisztességesen odaállt a küzdelmeihez.