A járványhelyzet miatt minden sportág, így a judo is megsínylette a 2021-es évet. Ráadásul a kontaktsportágak versenyzői, a testi érintkezések miatt, fokozott veszélynek voltak, és vannak kitéve.
Kersics Antallal a PVSK judo szakosztály vezetőjével a sok negatív hatás mellett, olyan pozitív elemeket kerestünk, mely a sportág megújulási képességét ebben a kritikus helyzetben is biztosíthatja.
Mostanában mindig adódik a kérdés, hogy a járvány mennyire viselte meg a szakosztályt és magát a sportágat, és kik voltak az elmúlt év legjobban teljesítő judosai a PVSK-ból.
Mivel itt a testi érintkezés szinte elkerülhetetlen, nagyon nehéz helyzetünk volt, de minden rendezvényen részt vettünk, amelyeken lehetett. Jól szerepeltünk az országos rangsorban, 112 egyesületből a 12. helyen végeztünk a pontversenyben. Sajnos, a szülők a korlátozások miatt sok eseményen nem tudtak részt venni, és voltak betegségek, karanténok, ami szintén nehezítette a munkát.
Szakosztályunk legjobbja, a három Magyar bajnokságot nyert Kenderesi Péter lett. Ő indult az Eb-én is, összességében 25 érem, köztük 8 magyar bajnoki cím az idei teljesítményünk. Rácz Bálint is az élre kívánkozik, ő is sikeres korengedményes övvizsgát tett.
Egy pályázati projekt keretében részt veszünk a vakok és gyengénlátók foglalkoztatásában is, egyébként megjegyezném, hogy ez a program még tart, jövőre tovább folytatódik. Nekik különösen fontos, hogy érzékeljék a teret, és az eséseknél tudjanak bánni saját testükkel. Számunkra ez egy nagyon nemes és szép feladat, örömmel veszünk részt benne.
Az elsők között a rendeztünk Regionális kvalifikációs versenyt, amelyen a biztonsági rendelkezéseket tökéletes betartása mellett nagyon sok csapat vett részt. Jól szerepeltünk a kredit pontgyűjtő versenyeken is, és sok tisztségben újraválasztották a szakosztályunk edzőit az országos bizottságokban, ami a magas színvonalú szakmai munkát is szavatolja a PVSK-ban.
Ebben a helyzetben mi edzők is rákényszerültünk új megoldások keresésére, amely tanulással, és az ismeretek bővítésével járt, a versenyzők pedig még jobban magukba fordulva elemezhették a mozgásukat, és a gyakorlatok végrehajtásának folyamatait.
Rákérdeztünk arra is, hogy mi az övvizsga jelentősége, mi változik akkor, ha különböző színű övvel rendelkezik a judos.
Az övvizsga jelentősége túlmutat a sportágon. Ha a kérdést úgy tesszük fel, több lesz-e ezzel egy versenyző, akkor a válasz igen. De ez elsősorban saját önbecsülésében jelentkezik. Másként megy versenyre, másként áll oda a tatamira, ha van övvizsgája, és ha magasabb fokozatú övvel rendelkezik. Tehát az egyént gazdagítja, önbizalmat növel, tekintélyt ad, és mint ilyen, erkölcsi tartást is. Szóbeli vizsga is van, és ezért ez egy nehéz pszichés helyzet, természetesen egészséges önbizalom kell hozzá. 18 éves kor után lehet fekete öves egy versenyző, az óriási szakmai tekintélyt biztosít.
Az általunk rendezett Misina Kupa is várakozáson felül jól sikerült, a biztonsági előírásokat betartottuk. Az ország minden részéből 225 résztvevő volt, sajnos, a nehéz helyzet miatt, most nem volt külföldi résztvevő. Az idén volt 60 éves a pécsi judo, ezért elismeréseket és kitüntetéseket is átadtunk.
Sok versenyen sok minden történik, de az edző tud-e még tanulni valami újat, és van-e valamilyen pozitívuma például az idei nehéz időszaknak.
Minden egyes versenyen magam is sokat tanulok. - folytatta beszámolóját Kersics Antal. - Nem elsősorban a mérkőzéseken, hanem az edzéseken és szakmai megbeszéléseken, ahol egyes elemeket többször, és több formában gyakorolunk, és elméleti elemzéseket is végzünk a kollegákkal. Sok versenyről hazajőve az ott látottakat, tapasztaltakat az itthoni edzéseken én is beépítem a hétközi munkába. A mi sportágunkban ez teljesen legális, és természetes. Az idei év nagyon nehéz volt, de azt mondom, a lelket és a testet is erősítette. És ismét bebizonyosodott, hogy a közösségben végzett munka még jobban erősíti az egyént, ugyanakkor eggyé kovácsolja a csapatot. Sok minden átértékelődött ebben az időszakban, de a sport átsegített a nehézségeken, és a problémák megoldása további kemény munkára ösztönöz minket. - fejezte Kersics Antal.
Természetesen judoszakosztályunk legjobbját, Kenderesi Pétert is megkérdeztük arról, hogy ebben az évben mik voltak számára a legemlékezetesebb pillanatok.
Természetesen a 2021-es esztendő volt pályafutásom eddigi legeredményesebb éve. A három Magyar bajnoki cím, az Eb-én történő részvétel mellett, ahol Rigában 9. lettem, számos más figyelemre méltó esemény is volt a ebben az évben, például nagyon büszke vagyok a korosztályos Magyar bajnoki győzelmekre. Válogatott kerettag vagyok, az ottani foglalkozásokat, edzőtábori gyakorlatokat össze kell hangolni az itteni munkával. Szép feladat, és nagy összpontosítást, aprólékos elemzést igényel. Az edzéseken végzett munka mellett, rendszeresen futottam kiegészítésként.
Én lettem a PVSK Judo Szakosztályának idei legjobbja, és emellett övvizsgát is tettem, korengedményesen, hiszen ezt csak 18 év felett lehet megtenni. Kersics Antal edzőm kérésére, eddigi eredményeim elismerése okán, Rácz Bálinttal együtt, letehettük a vizsgát. Ez egy erkölcsi tartást, és önbizalmat is ad a hétköznapokban, és a versenyzőtárakban is egyfajta tiszteletet vált ki, bár egyben erő-és értékmérő is, megmutatja, hol tartasz sportágadban.
A következő évben felül szeretném múlni ezt a sikeres esztendőt, nem lesz könnyű, de minden erőnket mozgósítva, ezért dolgozunk edzőimmel, Kersics Antallal és Kersics Dáviddal együtt.
Névjegy:
Név: Kenderesi Péter
Születési év, hó nap, hely: 2005.01.07. Bonyhád, 2014-ig a Tolna megyei Aparhanton élt, akkor költöztek Pécsre.
Édesapja foglalkozása: fémforgácsoló
Édesanyja foglalkozása: tanár
Általános Iskolák: Aparhant Ált. iskola, Deák Ferenc Gyakorló Általános iskola, Pécs. A sportágat 2015-ben kezdte, a PVSK-ban
Események
2025. január
-
- h
- k
- sze
- cs
- p
- szo
- v
-
- 30
- 31
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
-
-
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
-
-
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
-
-
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
-
-
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 1
- 2
-