A 2016-os és a 2017-es aranyérem után ezúttal nem sikerült megnyernie csapatunknak az U20-as bajnoskág döntőjét, idén a Szeged hódította el a bajnoki címet.

SZTE-Szedeák - Pécsi VSK-VEOLIA 79-77 (21-21, 20-22, 15-15, 23-19)
Férfi kosárlabda U20-as bajnokság döntője. Budapest, Sport11 Sportközpont, 500 néző

SZTE-Szedeák U20: Kerpel-Fronius 22, Mike 17/12, Révész 15, Bonifert 8/3, Goldring 13/9. Csere: Mayer 2, varga Á. 2. Edző: Kiss Zsolt. PVSK-Veolia U20: Bíró L. 20/3, Krnjajski 21, Popgyákunik 10/3, Demeter 12/6, Riskó 8. Csere: Benke, Kővágó-Laska 6, Mándity. Edző: Juhász Olivér.

Az előző évek után ismét döntőt vívhattunk az U20-as bajnokságban, ami már önmagában siker.

Annak persze azért még jobban tudtunk örülni, amikor a Szeged elleni finálé első perceiben Bíró Levente egészen parádés formában kosarazva repítette csapatunkat előre. Na, persze ez a repülés azért kicsit visszafogott volt, de azért arra épp jó volt, hogy pár pontnyi előny legyünk a birtokunkban. Sokkal többet képtelenség volt kiharcolni, a Szeged ugyanis nagyon kemény ellenfélnek bizonyult. Ezt tükrözi az első negyed 21-21-es eredménye is. És valójában a folytatásban semmi sem változott. Nálunk ezúttal Dragasevics Veljko maradt ki a túlkorosak közül, de a Falco ellen nem játszó Kővágó-Laska Márknak nagyon jót tett a kis pihenő, lepattanózásban nem nagyon volt ellenfele. Ez azonban még mindig nem jelentette semmit, legalább is az eredmény vonatkozásában. Merthogy továbbra is kéz a kézben haladtunk a Szegeddel. A nagyszünetben két ponttal vezettünk, de pontosan tudtuk, hogy ez gyakorlatilag a nullával egyenértékű.

A második félidőben sem hagytak alább az izgalmak. Két-három ponttal „elhúztunk”, az SZTE pedig egyenlített. És így tovább. Egészen az utolsó negyed közepéig. Itt ugyanis jött egy fordulat, és a Szeged megfordította az eredményt. Sőt, 72-66-ra meg is lépett, ekkor pedig bizony már nem sok volt hátra. A fiúk azonban előrántották a cilinderből a Vasas ellen már egyszer bevetett nagy hajrát, és másfél perccel a vége előtt újra átvettük a vezetést. Utoljára a mérkőzésen. Merthogy innen megint az ellenfél pillanatai jöttek. Bíró még egyszer, két büntetővel egalizálni tudott, de 77-77 után az utolsó szó a Szegedé lett, Kerpel-Fronius duplájával megnyerte a meccset ellenfelünk, így 2018-ban a SZTE-Szedeák csapata nyerte meg az U20-as aranyérmet.

Mi pedig az előző két esztendő aranyos pillanatai után most egy ezüstéremmel gazdagodtunk. Ennek is örülni kell, hiszen idén a PVSK-jé az ország második legjobb csapata az U20-as korosztályban. Az pedig azért nem semmi!

Juhász Olivér: - Gratulálok a Szegednek, pont 2 ponttal jobbak voltak nálunk. Több hibát vétettünk. Mindegyik külön-külön is magyarázat a 2 pontra. De valószínűleg a döntőig vezető két mérkőzés alatt a pályán töltött percek miatt mi fáradtabbak voltunk az utolsó 2-3 percben.