„Pécs a kultúra és a sport városaként számos kiváló versenyzőt adott a magyar sport-életnek, akik nemcsak hazai, hanem nemzetközi sikereket is elértek, Európa- és világbajnoki helyezettek, sőt olimpikonok sikeres sportpályafutása indult a baranyai megyeszékhelyről. A PVSK-t a közel egy évszázad alatt a sportszerű versenyzők „gyűjtőhelyeként” emlegették.
A több mint kilenc évtized során több tízezernyien űztek a patinás klubban valamilyen sportot. A fekete-fehérek egyesülete szinte „nagycsaládként” élt, mert a PVSK-ban mindig több szakosztály működött egymás mellett. Ennek során a bokszolók éppúgy tisztelték a labdarúgókat, mint az atlétákat, de ez fordítva is igaz volt. Megalakulása óta a PVSK-ban a jelenleg is működő 14 szakosztályon kívül számos további sportág helyet kapott. Az idők során a PVSK-ban működött többek között asztalitenisz-, birkózó-, kerékpár-, lövész-, autós-motoros-, röplabda-, sakk-, teke-, tenisz-, torna-, úszó-, illetve vívószakosztály is. A kemény munka komoly eredményeket hozott, hiszen a klub olyan kiváló sportolókat juttatott ki az olimpiákra, mint például Bérczes András labdarúgót 1936-ban, Lippay Antal és Solymossy Egon atlétákat 1952-ben, Héder János tornászt 1956-ban, Tolnai Márta tornászt 1968-ban, Honti Róbert atlétát 1968-ban, és nem utolsósorban Czukor Zoltán valamint Kürtösi Zsolt atlétákat, 2000-ben.
Egy egyesületet vagy klubot nemcsak a sportolók, hanem a klubvezetők munkája is formálja. Így volt és van ez Czerpán István esetében is, aki egyedülálló módon immár negyedszázada fogja össze ezt a sokszínű munkát. Színvonalas szakmai tevékenysége során számos sikert kovácsolt, az elődök által lefektetett kiváló alapokon. Köszönet illeti ezért!” - foglalta össze gondolatait a város vezetője, Páva Zsolt.
Forrás: Új Dunántúli Napló
Események
2025. január
-
- h
- k
- sze
- cs
- p
- szo
- v