Élt és halt a kosárlabdáért, a PVSK-ért. Minden NB I-es mérkőzésen ott volt, az első sorban ült, és vele órákig lehetett a szakmáról, imádott sportágáról beszélgetni. Élete utolsó pillanatáig dolgozott, segítette a fiatal tehetségeket. Az ország minden részén nagyon sok tanítványa játszik, vagy edzőként dolgozik a mai napon is.
Varga Ferenc a PVSK férfi - és női kosárlabdacsapatát is irányította edzőként, szakosztályvezetőként, és a női csapat 1990-es és a 2000-es évek nagy sikerkorszakának egyik megalapozója volt.
Varga Ferenc 1938. november 15-én született Gyomaendrődön. Gyuláról került Komlóra, ahol hetedikes korában már kosárlabdázott. 1953-ban került a PVSK-hoz, ahol Szamosi Nándor volt az ifjúsági csapat edzője, és tizennyolc éves korában már bemutatkozott az NB I-ben. Edzői pályafutását Komlón kezdte, majd 1977-ben visszatért Pécsre, és a PVSK NB I-es férficsapatának edzője lett. 1979–1983 között Zalaegerszegen tevékenykedett, ahol bajnokságot nyert a juniorcsapattal, és a felnőtteket a kilencedikről a negyedik helyre hozta fel.
1983-ban újból a PVSK következett, de most már a női csapat edzéseit irányította. Az első évben bronzérmesek lettek, majd a következő években is mindig az élmezőnyben zártak. Egy rövid siófoki kitérő, majd ismét a PVSK következett, ahol a női utánpótlás szakágvezetőjeként dolgozott.
Kétszer is elnyerte „Az év edzője” címet. Munkássága példaértékű lehet a mai fiatalok számára, akaratereje, kitartása sok nehéz helyzeten segítette át. Még élete utolsó szakaszában is nagy tervei voltak, és a halála előtti utolsó pillanatokig dolgozott. Az egyesület elnöksége Varga Ferencnek a 2009-ben a PVSK Aranygyűrű kitüntetést adományozta.
2011. június 20-án Pécsett hunyt el. A PVSK minden évben, így ebben az esztendőben is, a róla elnevezett Kosárlabda Emléktornával tiszteleg a kiváló szakember előtt.
Események
2025. február
-
- h
- k
- sze
- cs
- p
- szo
- v