Ünnepélyes keretek között tették le szerdán multifunkcionális kosárlabda munkacsarnokunk alapkövét. Átadtuk a legújabb beruházásunkat, a B3×3-as kosárlabdapályát is.
A Verseny utcai sporttelep régi salakos teniszpályáinak helyére felépített, aszfalt alépítménnyel rendelkező B3×3-as kosárlabdapályák az időjárásnak ellenálló műanyag-borítást kaptak, a pályák mellé pedig egy csaknem 130 főt befogadni képes, műanyagszékes lelátó épült. Ez a pálya a három a három elleni játékra alkalmas, amely nemrég önálló sportágként is felkerült az olimpia programjára, ugyanakkor a hagyományos kosárlabda edzésprogramjába is kiválóan illeszthető, hiszen a három a három elleni játék fejleszti a játékgyorsaságot, a taktikai fegyelmet és a kreativitást. A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének támogatásával megépített pályákat elsőként a PVSK utánpótláscsapatai, a 12 év alatti gyerekek, illetve a sportágban idén magyar bajnoki aranyérmet szerző 18 év alatti fiúk vették birtokba.
- A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége 2010-ben hirdette meg stratégiai koncepcióját, amely a sportág minél szélesebb tömegbázisának kiépítését célozza. A kosárlabda tömegesítéséhez minőségi szakemberekre és színvonalas létesítményekre van szükség, ezért a társasági adó-támogatások 2011-es bevezetése óta a szövetség minden létesítményi célú fejlesztést támogat. A B3×3-as szakág esetében is így van mindez, hiszen az élvonalbeli csapatok városaiban ilyen típusú pályák létesítését is támogatjuk. Pécs abból a szempontból kivétel, hogy míg másutt csak egy pálya és egy palánk megépítését támogatjuk, addig a PVSK-nál két pályát és két palánkot támogattunk, hiszen ez az egyesület adja a férfi válogatott szakmai stábjának a gerincét, így a város és a PVSK a nemzeti csapat felkészítésében is stratégiai partnerünk – fogalmazta meg az átadó ünnepségen tartott beszédében Bodnár Péter, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének főtitkára.
A megvalósult beruházás átadását követően egy, még kivitelezés előtt álló, új fejlesztést is elindítottak: ünnepélyes keretek között elhelyezték az egyesület multifunkcionális kosárlabda munkacsarnokának alapkövét. A mintegy 2000 négyzetméteres, minden szempontból a kor színvonalán álló létesítmény szintén a PVSK Verseny utcai Sporttelepén kap helyet. A több mint száz fős lelátóval, közösségi térrel, öltözőkkel, szociális és egyéb kiszolgáló helyiségekkel is rendelkező munkacsarnok jelentős mértékben javít majd a város sportlétesítményi helyzetén.
- A városban zajló beruházások, így a PVSK új csarnokának most induló kivitelezése is jelzi annak a kormányzati szándéknak a teljesülését, amely az elmúlt húsz év elmaradt sport célú fejlesztéseinek pótlását célozza. Pécs 24 éve a kosárlabda városa, ez a szerepe erősödik a PVSK új létesítményével, amelynek révén mind több fiatal sportolhat majd Pécsett, és ha nem is lesz mindenkiből élvonalbeli kosárlabdázó, ez a fejlesztés hozzájárul majd ahhoz, hogy a rendszeresen sportoló fiatalokból egészséges felnőttek váljanak – mondta el az alapkő-elhelyezési ünnepségen Páva Zsolt, Pécs polgármestere.
Az épület kivitelezési költsége 2 ütemben összesen nettó 860 millió forint. Ezt a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége sportfejlesztési pályázatának keretében elnyert pályázat alapján javarészt társasági adó-támogatásból, részben pedig Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatától, illetve további támogatóktól származó forrásból fedezik.
- A PVSK 100 éves története a folyamatos fejlődésről szól, az egyesület évről évre gyarapodik, és immár a negyedik generáció sportolási lehetőségének biztosításával járul hozzá ahhoz, hogy nemzedékről nemzedékre egyre egészségesebb legyen a város és a nemzet. Aki épít, annak van jövője, ezért nagyon fontos az új munkacsarnok beruházása, amelynek megvalósításáért nemcsak a szövetséget, a városi önkormányzatot és az egyesület támogatóit illeti köszönet, hanem az eredményes sportolókat, az edzőket, sportvezetőket és a klub mellett mindvégig kitartó szurkolókat is – hangsúlyozta köszöntőjében Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, aki egyúttal a PVSK Férfi Kosárlabda Szakosztályának vezetője is.
Az építkezés már a következő napokban megkezdődik a munkaterület átadásával. A beruházás várhatóan egy évig tart majd, így az új munkacsarnokot a sportolók leghamarabb jövő év közepén vehetik majd birtokba.
- A városi összefogásnak köszönhetően megépülő munkacsarnokban naponta több százan sportolhatnak majd. A terem a diákok mindennapos testneveléséhez, délutánonként a PVSK mintegy 500 kosárlabda utánpótlás játékosának neveléséhez, este pedig a versenysport edzéslehetőségéhez biztosítja majd a helyszínt. Még csak most indul a beruházás, de a napi 14 órás kihasználtsága az épülő munkacsarnoknak már jelenleg is garantált, így a társadalmi és gazdasági haszna is egyértelmű. Az új létesítmény megépítésére a fennállásának 100 éves jubileumához közelítő PVSK rászolgált, és ez a fejlesztés megalapozza az egyesület történetének következő évszázadát – fogalmazta meg ünnepi beszédében Czerpán István, a PVSK elnöke.
Az emberléptékű beruházás tervezésekor a fenntarthatóságra is kiemelten figyeltek. Az új létesítmény energetikai ellátását napkollektorok segítik majd, míg a világítás tervezésében is az energiatakarékosság volt a döntő szempont.
- Egy ilyen csarnok büszkeséget és öntudatot ad a sportolóknak, hiszen otthont teremt a számukra. A sportoló büszke a múltra, amelyből képes erőt meríteni, mégis a jelenben él, és a pillanatnyi helyzetből igyekszik a legjobbat kihozni, miközben mindig a jövőbe néz, hogy a fejlődése folyamatos legyen. Így viselkedik egy igazi sportember, és ilyen maga a PVSK is, amelynek további sikereihez az új munkacsarnok biztos alapot teremt – fogalmazta meg zárásként, érzelmekre ható beszédében Iványi Dalma, tízszeres magyar bajnok és 134-szeres válogatott kosárlabdázó, a PVSK utánpótlásedzője.
Események
2024. november
-
- h
- k
- sze
- cs
- p
- szo
- v