Elhunyt Tihanyvári László labdarúgó kapus, edző

Rövid lefolyású, súlyos betegségben, 62 éves korában elhunyt Tihanyvári László a PVSK volt labdarúgója, és későbbi edzője. 1987-től volt a PVSK labdarúgó csapatának tagja, kapusként az NB III-ban bajnokságot nyert, majd védett az NB II-ben is.

Aktív pályafutása sokáig tartott, hiszen a 39 esztendős volt, amikor a PVSK-ban befejezte játékos pályafutását, de az alapokat még a Pécsi Dózsában, illetve a Pécsi MSC-ben szerezte meg.

A játékos pályafutás befejezése után sem szakadt el a futballtól, edzőként tevékenykedett tovább. Testnevelő tanári diplomáját a TF-en szerezte, A-licences edzői diplomája volt, 11 évig oktatott az UEFA-edzőképzőn is. Eddig 11 csapatnál működött a PVSK-n kívül számos csapatnál megfordult, többek között edzősködött a PEAC-nál, Szászváron is, legutóbb Majosi SE együttesét edzette négy éven át. A tolnai csapat Megye I.-es bajnoki címet és NB III.-as feljutást is ünnepelhetett Tihanyvári vezetése alatt.

Rónai István, aki 1990-től a PVSK-ban edzője volt a következőket mondta. - Tihanyvári Laci az egyik legmegbízhatóbb tagja volt a csapatnak, kapusként és emberileg is. Mindig hozta az átlagos, a jó teljesítményt, de nagy bravúrokra is képes volt, rá mindig lehetett számítani. Később, 2002-től a PVSK labdarúgó utánpótlásnál is dolgozott edzőként, hosszú évekig volt az NB III-as ifi csapatnál, akikkel bajnokságot is nyert. Én akkor már szakosztályvezetőként segítettem a munkáját. Nagyon sajnálom, hogy egy kiváló, a labdarúgásért mindent vállaló sportember távozott el.

Mindig büszke volt arra, hogy egy spanyolországi nagy tornán, többször védhetett a magyar egyetemisták és főiskolások válogatottjában, ahol nem vallott szégyent, és a jók között említették a nevét a tudósítások.

Érdekes szereplőnek számított a pécsi és a megyei futballéletben, a „Tihi" becenéven ismert sportember. Közvetlen, szókimondó személyisége hiányozni fog a labdarúgó pályák környékéről.