Huszonhat gól az év utolsó mérkőzésén

Egy gólgazdag és közönségszórakoztató mérkőzésen kaptunk ki az OB I. egyik élcsapatától.

PVSK-Mecsek Füszért - FTC 10-16 (3-3, 1-5, 2-3, 4-5)
E-On Férfi Vízilabda OB I. bajnokság 9. forduló. Pécs, Abay N.O. Sportuszoda

PVSK: Barát Ferenc, Horváth Zsombor, Opacak Toni, Surányi László, Csacsovszky Alex, Macsi Patrik, Ivan Basara, Lajkó Márton Mihály, Nenad Stojcic, Rakonjac Zlatko, Csacsovszky Erik, Krizsán András, Csaba Márton, Duvnjak Starcevic Barna. Vezetőedző: Lukács Gergely

Kezdők: Barát, Surányi, Csacsovszky A., Basara, Csacsovszky E., Krizsán, Rakonjac

A PVSK góllövői: Rakonjac 2, Macsi, Opacak, Basara 3, Surányi 2, Stojcic

Az első negyedben 30 másodpercet kellett várni az első gólra, Marko Cuk talált be és ezzel vezetett a Fradi. Már 3-1-re is elment ellenfelünk, de a negyed végére kiegyenlítettünk (3-3). A második játékrészben potyogtak a gólok, sajnos ezek többségét az FTC lőtte. Öt találatra csak egy góllal tudtunk válaszolni Basara révén. A fordulásnál 4-8 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után ismét kiegyenlítetté vált a mérkőzés – előnyét így is magabiztosan őrizte az FTC – a 3. negyedet 3-2 re, majd a 4. negyedet 5-4-re nyerték a vendégek és végül kialakult a 10-16-os végeredmény. A PVSK legeredményesebb játékosa Ivan Basara volt a három lőtt góljával.

Legközelebb 2016. január 30-án Budapesten az UVSE ellen játszunk. Hazai találkozóra 2016. február 6-ig kell várnunk, akkor a Honvéd csapatát látjuk vendégül a 11. fordulóban.

Lukács Gergely: - Jól kezdtük a meccset, az első negyedben egyenrangú ellenfelei voltunk a Ferencvárosnak. A második negyedben első sorban a támadásokban követtünk el olyan hibákat, amiből ellenfelünk könnyű gólokat lőhetett és eldöntötte a meccset. Utána hiába javult fel ismét a játékunk, az FTC annál sokkal jobb csapat, minthogy kiengedje a kezéből a győzelmet. Összességében nem vagyok elégedetlen, még ha ma az átlagban 10-15 kilogramm súlykülönbséget és 150-200 mérkőzés rutinját nem is sikerült kompenzálunk.