A bravúr a következő mérkőzésre maradt

A bravúrban csak reménykedtünk, de a nagyon jó első negyed után, jött a lassan „megszokottá” váló egygólos vereség, és ezzel nagyon nehéz helyzetbe került vízilabda csapatunk.

Vizilabda Ob I. Alsóházi rájátszás, 3. mérkőzés: Metalcom SzentesPVSK-Mecsek Füszért 8–7 (0–3, 3–3, 3–0, 2–1)

Helyszín: Szentes Városi uszoda, 96 néző

Az első negyedet nagyon jól kezdtük. Ebben a játékrészben sok lövés ment a hazai kapura, és ebből három remek gól is született. Kolozsi kétszer, Némethy egyszer volt eredményes. Ekkor még minden szépnek és simának tűnt.

A második negyed Kókai gólt lőtt, és ezzel még nagyobb esélyt adott a reménykedésre. A hazaiak részéről jött egy szép hazai akció, majd néhány perccel később egy emberelőnyös gól, 42 volt ekkor az állás a javunkra, és bár kaptunk még egyet, de Kókai és Tóth lőtt még két gólt, és még mindig 63-ra nekünk állt a meccs.

A harmadik játékrészben sajnos, kissé szétesett a játékunk. Úgy kaptunk három gólt, hogy egyet sem lőttük, és ez azt jelentette, hogy kiegyenlített a Szentes. Megint ebben a játékrészben nem tudtunk összpontosítani, és ez megbüntette csapatunka, ezért a döntő negyedik játékrészre nem a legjobb előjellel mentünk.

A negyedik negyed óriási küzdelmet hozott, hiszen aki ezt nyeri, nyeri az egész találkozót. Gyorsan 76, majd 86 lett az eredmény, és Némethy hiába lőtt meg egy gólt, az utolsó három percben nem esett már több gól, így a végeredmény, a legutóbbi eredményhez hasonlóan, 8–7 lett, de ezúttal nem az Eger, hanem a Szentes javára.

Legközelebb két hét múlva a KSI fogadjuk, azon a mérkőzésem kell belőni a ma kimaradt helyzeteket.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Sajnos, elvesztettük ezt a számunkra nagyon fontos mérkőzést. Három rutinos játékosunk nélkül játszottunk. Nagyon jól kezdtünk, a második negyed elején, már 4–0-ra is vezettünk. A harmadik negyedet három góllal elveszítettük, két játékosunk is kipontozódott, elfogytunk a padon, és nagyon sok kiállítást is kaptunk. Ha ez a hozzáállás marad, bizakodhatunk a KSI elleni párharc előtt.