Négy első hely az évadnyitó tájfutó emlékversenyen

A hét végén Kővágószőlős térségében a PVSK Tájékozódási Futó Szakosztálya rendezte az évad pécsi nyitóeseményének is számító, és a szakosztály egyik kiváló volt versenyzőjéről, majd későbbi szakosztályvezetőjéről, Igaz Béláról elnevezett emlékversenyt.

Az eseményről Vonyó Péter szakmai vezető a következőket mondta.

Ennek a versenynek elsősorban a megemlékezés volt a célja, kezdte a tájfutók szakmai vezetője, majd így folytatta. – Akik részt vettek, ők tisztelegtek Igaz Béla volt kiváló tájfutó emléke előtt, és olyan terepen versenyezhettek, amely kiválóan szolgálta a felkészülést az év további eseményeire.

A PVSK-ból közel hatvan fő állt rajthoz a versenyen, közülük négyen első helyen végeztek. A résztvevők számára kiváló lehetőség volt ez az esemény a gyakorlásra a két hét múlva, március 23-án sorra kerülő Tömegrajtos Csapat és Szenior Ultrahosszútávú Országos Bajnokság előtt. Az „Igaz Béla emlékverseny” megrendezése, szakosztályunk nemes feladata volt. A két fiatal pályakitűző Laczik Keve, és Laczik Zsombor készítették a pályákat. A három első helyet szerzett Benke-Somorjai testvérek szereplése dicséretes.

Névjegy:

Igaz Béla tájékozódási futó 1920. január 7-én született, Pécsett. Fiatal kora óta szerelmese volt a természetjárásnak, később a tájékozódási futásnak. A Pécsi MÁV Igazgatóságon dolgozott, forgalomirányító volt.

A 1954-től 20 éven keresztül a PVSK Tájfutó szakosztály vezetője is volt. Ő maga is versenyzett, nagy munkabírású, karizmatikus vezető volt, olyan, aki mindent megtett szeretett sportágáért. A PVSK szakasztálya minden évben a róla elnevezett Emlékversennyel kezdi meg a tájékozódási futó szezont. Igaz Béla 1987. augusztus 8-án hunyt el.