Két első és egy harmadik hely a hétvégi tájfutó Ob-n

A hétvégén, Napkor település közelében jellegzetes alföldi terepeken országos tájékozódási futó bajnokságot rendeztek. Vasárnap este az éjszakai országos bajnokságra került sor.

Werner Boróka N20A 3. hely

Hétfőn az egyesületi váltó országos bajnokság zajlott. Minden váltóban négy utánpótlás korú (14, 16, 18, 20) és egy felnőtt versenyző futott. A férfi kategóriában három, a női kategóriában pedig két váltónk indult. Férfi kategóriában negyedik lett a Rácz Márton, István Ágoston, Benke-Somorjai Dávid, Erki Ármin, Baumholczer Máté összeállítású csapat.

Női kategóriában a Farkas Kata, Werner Boglárka, Molnár Zoé, Werner Boróka, Becze Rita összeállítású csapat ugyancsak a negyedik helyen végzett.

A kétnapos viadalról Vonyó Péter szakmai vezető a következőket mondta. A Nyíregyháza melletti helyszín jó terep volt, de rendkívül messze van Pécstől, az utazás is befolyásolt sok mindent. De mivel ez egy országos bajnokság volt, ezért a minőségi mutatók mellett, nagyon fontosak voltak az elért eredmények is. Az éjszakai két első hely óriási eredmény, a negyedik helyezések is átlagon felüli teljesítmények.

A váltóban az a tény, hogy mindkét csapatunk a negyedik lett, önmagában nagy eredmény, hiszen mutatja a fejlődést. Az pedig, hogy több korosztály együtt indult, jelzi, hogy minden kategóriában az átlag fölé tudunk lépni, ha szükséges. Összességében elégedett vagyok, hiszen a versenyeken elért helyezések mutatják, jó úton járunk.