Nem pihennek sportlövőink

Két versenyen is lőállásba álltak lövészeink a hétvégén.

Szombaton és vasárnap a TOP10 versenyén, a Doma Kupán jártak sportlövőink, amely a 2024. évi februári Légfegyveres Európa Bajnokságra az első válogató verseny volt.

Ablonczy Orsolya, sportlövőink szakosztályvezetője ekképpen értékelt:

Sajnos többen is megbetegedtek, ezért csak szűk létszámmal vettünk részt a versenyen. A ranglista versenyek alapján a TOP10-be bekerült versenyzők közül Storcz Júlia, Bozsolik Sarolta, Hegedüs Abigél és Baksics Dániel vívta ki a részvételi jogot, hogy a legjobb 10 versenyző között indulhassanak a válogatókon. Julcsi végül betegség miatt nem tudott eljönni. Hegedüs Abigél a hatodik legjobb eredménnyel került be az összevont női döntőbe, ahol végül a hetedik helyen végzett. Élete első döntőjén nagyon szépen szerepelt. Magabiztosan, higgadtan versenyzett mindkét nap és a döntőben is hozta ugyanazt a teljesítményt, amit az alapverseny során. Külön öröm volt számunkra, hogy mindkét nap új egyéni csúcsot tudott lőni.

Nagyon hosszú volt az év, rengeteg versenyen vettünk részt, sok szép eredményt értek el idén sportlövőink, és most már itt az ideje a jól megérdemelt pihenésnek is. Kedden egy évzáró, évértékelő edzéssel és játékos csapatversennyel zárjuk az évet, utána pihenő következik. Január elején viszont már újra lőállásban lesznek versenyzőink, mert a II. EB válogató rögtön január 06-07-én vár ránk.

Az alábbi eredmények születtek:

1. nap/Doma Kupa_TOP 10:

10m légpuska Junior fiúk:

9. Baksics Dániel_613,4

10m légpuska Junior lányok:

5. Hegedüs Abigél_621,6 Új egyéni csúcs!

8. Bozsolik Sarolta_611,4

2. nap/Doma Kupa:

10m Légpuska Junior fiúk:

6. Baksics Dániel_616,7

11. Bertalan Zolta_610,2

10m Légpuska Junior lányok:

2. Hegedüs Abigél_623,2 Új egyéni csúcs!

10. Bozsolik Sarolta_610,8

A másik hétvégi verseny, amin sportlövőink részt vettek, az Általános és Középiskolások 2023/24. tanévi 10m Országos Bajnoksága volt. Ezt Domaszéken rendezték meg.

Ablonczy Orsolya:

Népes csapattal, huszonhat fővel indultunk Baranya és Tolna Vármegye képviseletében az Általános és Középiskolások 2023/24. tanévi 10m Országos Bajnokságára Domaszékre. A PVSK színeiben versenyző kilenc sportolónk most iskoláikat képviselték a versenyen, csakúgy, mint a Diákolimpián. A PVSK versenyzői 3 arany, 1 ezüst és 2 bronzéremmel tértek haza az Országos Bajnokságról.

10m Zárt irányzék légpuska Általános Iskolás Fiúk:

3. Gyurkó Zsombor_Baranya/Mezőszél utcai Ált. Iskola_189

5. Füzes-Nagy Aladár_Baranya/Abaligeti Ált. Iskola_186

7. Mészáros Bence_Baranya/Pécsi Jókai Mór Ált. Iskola_183

Csapat: Országos Bajnoki cím_Baranya: Gyurkó Zsombor, Füzes-Nagy Aladár, Mészáros Bence

10m Zárt irányzék légpuska Általános Iskolás Lányok:

3. Molnár Luca_Baranya/Szent Mór Iskolaközpont_192

4. Friedrich Aliz_Baranya/Pécsi Református Koll. Gimn. Ált. Iskola_189

9. Kovács Lotti_Baranya/ Szent Mór Iskolaközpont_178

Csapat: Országos Bajnoki cím_és új Országos csúcs_Baranya: Molnár Luca, Friedrich Aliz, Kovács Lotti