Jól szerepeltek a PVSK sportlövői az országos bajnokságon

A hétvégi MSSZ Légfegyveres Országos Bajnokságon négy érmet szereztek a lövészeink.

A jó híreket Ablonczy Orsolya, sportlövőink szakosztályvezetője osztotta meg velünk:

Gelencsér Zsombor Ákos bronzérmes (edző: Káldi Anna) az ifjúsági fiú pisztolyosok versenyében, Hegedüs Abigél ezüstérmes az ifjúsági lányok légpuska versenyében. Ugyanebben a versenyszámban az ifjúsági fiúknál Baksics Dániel bronzérmes lett és a Hegedüs Abigél, Bozsolik Sarolta és Héra Georgina összeállítású ifi lány légpuskás csapatunk több mint 18 körös előnnyel végzett az élen és országos bajnoki címet szerzett! Nagy öröm volt látni, hogy az ifjúsági légpuskás lányok mezőnyében az első kilencben öt PVSK-s versenyzőnk is szerepelt. Nagyon büszke vagyok a teljesítményükre. A dobogós helyezések mellett sok szép új egyéni csúcs is született ezen a hétvégén. Nagyon köszönöm a felkészítést Káldi Annának és ifj. Telek István fizikai edzőnknek is!

Az eredmények:

10m Légpisztoly junior fiúk:

16. Gelencsér Zsombor Ákos_545

27. Vajda Martin_ 529 Új egyéni csúcs!

10m Légpuska junior fiúk:

10. Baksics Dániel_617,1

15. Bertalan Zolta Beke_613,6 Új egyéni csúcs!

30. Fodor Márton Olivér_576,4

Csapat: PVSK csapata (Baksics, Bertalan, Fodor) 6. hely

10m Légpuska junior lányok:

5. Hegedüs Abigél_623,2

10. Héra Georgina_612,9 Új egyéni csúcs!

11. Bozsolik Sarolta_612,2

19. Juronics Anna Boglárka_600,9

25. Wiesner Csenge Zsófi_596,4

30. Haász Janka Magdolna_578,4

Csapat: PVSK „A” csapata (Hegedüs, Bozsolik, Juronics) 4. hely, PVSK „B” csapata (Héra, Wiesner, Haász) 6. hely

A döntőben Hegedüs Abigél 7. helyen végzett.

10m Légpisztoly ifjúsági fiúk:

3. Gelencsér Zsombor Ákos_368 Új egyéni csúcs!

18. Vajda Martin_351

10m Légpuska ifjúsági lányok:

2. Hegedüs Abigél_412,8

4. Bozsolik Sarolta_408,7

5. Wiesner Csenge Zsófi_405,4 Új egyéni csúcs!

6. Héra Georgina_405,0

9. Juronics Anna Boglárka_401,1

14. Haász Janka Magdolna_396,5 Új egyéni csúcs!

18. Friedrich Aliz_392,9

31. Várkonyi Emma Róza_376,9

33. Kovács Lotti_375,7

40. Müller Dóra_364,6 Új egyéni csúcs!

Csapat: PVSK „A” csapata (Hegedüs, Bozsolik, Héra) Országos Bajnok, PVSK „B” csapata (Juronics, Friedrich, Várkonyi) 4. hely,

10m Légpuska ifjúsági fiúk:

3. Baksics Dániel_408,8

6. Bertalan Zolta Beke_406,1

19. Füzes-Nagy Aladár_390,6 Új egyéni csúcs!

23. Fodor Márton Olivér_387,0

27. Gyurkó Zsombor_380,6

39. Mészáros Bence_355,8

Csapat: PVSK „A” csapata (Baksics, Bertalan, Mészáros) 6. hely, PVSK „B” csapata (Füzes-Nagy, Fodor, Gyurkó) 8. hely,