Három érem a Légfegyveres Országos Bajnokságról

A hétvégén, Budapesten rendezték az idei Légfegyveres Országos Bajnokságot, a 10 méteres versenyszámokban Ifjúsági, Junior és Felnőtt korcsoportokban.

Sportlövőink két ezüstéremmel és egy bronzéremmel tértek haza, valamint több pontszerző hellyel és új egyéni csúcsokkal gazdagodtak.

Az országos bajnokság történéseit Ablonczy Orsolya, a PVSK sportlövőinek szakosztályvezetője foglalta össze:

Nagy létszámú csapattal vettünk részt az idei Légfegyveres Országos Bajnokságon és elmondhatjuk, hogy szép helyezéseket értek el versenyzőink. A legkiemelkedőbb teljesítményt az első éves ifjúsági korcsoportú versenyzőnk, Baksics Dániel nyújtotta, aki az ifi fiúk versenyében egyéni ezüstérmet szerzett, valamint a hatodik legjobb eredménnyel a junior fiúk döntőjébe is bekerült. A döntőben végül a hetedik helyen végzett. A teljesítményéről elmondhatjuk, hogy a két versenynapja alatt végig nagyon kiegyensúlyozott volt. A serdülő korú versenyzőink részére ez egy felkészülési állomás volt a november végi Serdülő Országos Bajnokságra.Összességében nagyon elégedettek lehetünk az eredményekkel, még a szezon elején vagyunk és a mostani sportformájuk ennek megfelelő volt.

32. Haász Janka_383,8

Csapat: 2. hely: PVSK "A" csapata (Hegedüs Abigél, Bozsolik Sarolta, Juronics Anna), 3. hely: PVSK "B" csapata (Molnár Kata, Héra Georgina, Wiesner Csenge) 6. hely: PVSK "C" csapata (Molnár Luca, Firedrich Aliz, Haász Janka).

10m Légpuska 40 lövés, Ifjúsági fiúk:

2. Baksics Dániel_416,8 Új egyéni csúcs!

18. Bertalan Zolta_396,5

27. Fodor Márton_390,1

29. Mészáros Bence_389,9 Új egyéni csúcs!

33. Gyurkó Zsombor_385,4

35. Füzes-Nagy Aladár_383,7

37. Halmai-Tucsek Nimród_381,2

Csapat: 5. hely: PVSK "A" csapata (Baksics Dániel, Bertalan Zolta Beke, Halmai-Tucsek Nimród), 9. hely: PVSK "B" csapata (Fodor Márton, Mészáros Bence, Gyurkó Zsombor)

10m Légpisztoly 40 lövés, Junior fiúk:

13. Gelencsér Zsombor Ákos_537

33. Illés Gergely Levente_495

10m Légpuska 40 lövés, Junior fiúk:

7. Baksics Dániel_619,3 Új egyéni csúcs!

17. Bertalan Zolta_608,6

26. Halmai-Tucsek Nimród_587,9

Csapat: 4. PVSK (Baksics Dániel, Bertalan Zolta, Halmai-Tucsek Nimród)

10m Légpuska 40 lövés, Junior lányok:

9. Hegedüs Abigél_617,7 Új egyéni csúcs!

10. Storcz Júlia_615,6

15. Juronics Anna_608,7 Új egyéni csúcs!

16. Molnár Kata_608,7 Új egyéni csúcs!

17. Bozsolik Sarolta_608,2

22. Héra Georgina_601,5 Új egyéni csúcs!

Csapat: 4. hely: PVSK "A" csapata (Hegedüs Abigél, Storcz Júlia, Molnár Kata), 5. hely: PVSK "B" csapata (Juronics Anna, Bozsolik Sarolta, Héra Georgina)