Ökölvívóink elmúlt évi szereplését értékeltük

A nemzetközi és hazai versenyeken jól szereplő ökölvívó szakosztályunknál pozitív változás lehet, hogy az évek óta hiányolt és szorgalmazott tömegesítés, végre kézzelfogható valósággá válhat a következő esztendőben.

Mivel egész évben folyamatosan tájékoztattuk önöket a részletes versenyeredményekről, ezért itt most csak azokat emeljük ki, amelyek a szakosztály jövőbeni sikereihez is hozzájárulhatnak.

Valamikor a 1960-as, 1970-es években, még a PVSK egyik legsikeresebb szakosztálya volt az ökölvívó - Alvics Gyulával, a szakosztály szakmai vezetőjével egyebek mellett erről is szót ejtettünk, amikor a 2022-es évet értékeltük.

Napjainkban is sokan, és sokféleképpen dolgozunk azon, hogy ismét régi fényében csillogjon a sportág a PVSK-ban. Ennek talán egyik pillére a tömegesítés, és az ebből következő utánpótlásnevelés. Ebben előrelépés, hogy érkezett hozzánk Hodosi József, aki az utánpótlás felkészítésével és versenyeztetésével foglalkozik. Vele együtt érkezett Ébner Kristóf is, aki csak nemrég kezdte az ökölvívó sportágat, máris nagy tehetségnek számít. A teljesség igénye nélkül kitűnő eredmény volt Borovics Balázs Országos bajnoki második helye, és a nagykanizsai utánpótlás versenyen elért jó utánpótlás helyezések. Természetesen vannak más nagyon tehetséges versenyzőink is a fiatal korosztályban, reméljük, rövidesen a felnőttek között is sikeresek lesznek.

A másik, a minőségi ökölvívás, amely a hazai és nemzetközi sikerekben is megmutatkozik. Az ökölvívás szempontjából nagyon jó felépítésű 2002-es születésű Hoffmann Réka, nagyon tehetséges versenyzőnk, +81 kg-ben indult, amely lényegében a női nehézsúlynak felel meg, és kiválóan szerepelt az elmúlt évben. A Bocskai emlékversenyen második lett, és megnyerte a Magyar bajnokságot. Az U22-es Európa bajnokságon Porecsben szintén második lett, valamint a felnőtt Európa bajnokságon 5. helyet szerzett.

Sajnos, Cservenka Róbert könyöksérülése kiújult, így a Magyar bajnokságon ezüstérmet szerzett, mert a döntőre már nem tudott kiállni. Ő jelenleg Budapesten, a Madárfészek Akadémián dolgozik, már teljesen egészséges, és készül a januári visszatérésre.

Nagyon fontosnak tartom, hogy két év után ismét volt a Horváth Géza emlékverseny, amelyet a Baranya Megyei Ökölvívó Szövetséggel együtt rendeztünk, ezúttal Harkányban. A csapatversenyt a PVSK nyerte. Soha rosszabb évet, remélem 2023-ban is lesznek szép eredményeink.- fejezte be évértékelőjét Alvics Gyula.