Kosárlabda utánpótlás eredmények - 2.hét

Junior lány és fiú győzelmek, szép sikerek a Gyermek kupában, íme az eredmények.

Női Kosárlabda Utánpótlás

KECSKEMÉTI KC - PVSK LEÁNY U18 A 64-70 (15-23, 16-20, 14-11, 19-16)

2024.01.11. 17:45

Leány junior bajnokság

Kecskemét, Bólyai Gimnázium

U18A: Csiki Hanna (9/3), Dömös Hédi (4), Emma Emelieze (-), Gyuró Roberta (6), Mayer Dorina (15), Séra Zsófia (14/12), Réger Adél (-), Jászberényi Júlia (6), Pirisi Eszter (-), Szabadi Lea (-), Sánta Gréta (16/12)

Debreceni Eszter: Gratulálok a CSAPATNAK, két győzelemmel kiharcoltuk, hogy a kiemelt bajnokság felső házában folytatjuk a küzdelmeket. Sok nehéz mérkőzés vár ránk, de dolgozunk alázattal és keményen tovább!

PVSK LEÁNY U16A / U18B - KECSKEMÉTI KA 55-46 (13-11,9-11,20-10,13-14)

2024.01.12. 13:00

Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U16A/U18B: Végh Nóra (-), Bota Napsugár (19/3), Daróczi Johanna Lili (-), Kőhegyi Sarolta Linda (-), Németh Tamara Kíra (-), Pirisi Eszter (12), Szabadi Lea (7/3), Szerecz Blanka (10), Kilián Dorottya (7/3), Albrecht Nóra (-), Novreczky Hanga (-), Nagy-Bán Rebeka (-)

Csutorás Fanni: Nagyon érezhető volt, hogy a hosszú szünet után ez volt az első tétmérkőzésünk. Hullámzó volt a teljesítményünk a mérkőzésen belül, de örülök neki, hogy győztesként jöttünk ki belőle. Bár hullámzó teljesítményünk ellenére a játék minden területén látszódott a fejlődés, és jó látni, hogy van értelme a sok befektetett időnek, energiának és munkának!

PVSK LEÁNY U16A / U18B - SZOMBATHELYI SPORTISKOLA 57-76 (16-30, 8-12, 13-20, 21-14)

2024.01.13. 15:00

U16A/U18B: Végh Nóra (2), Kis-Simon Cintia (4), Daróczi Johanna Lili (2), Németh Tamara Kíra (4), Jászberényi Júlia (9), Réger Adél (6/3), Matta Olívia (2), Schmidt Viktória (2), Nagy-Bán Rebeka (6), Kilián Annamari (4), Sánta Gréta (17/6)

Debreceni Eszter: Nagyon tompán kezdtük a mérkőzést, rengeteg hibát vétettünk a védekezésben és támadásban is sok tiszta helyzetet hagytunk ki. A második félidőben kicsit felébredtünk, de a rutinosabb és magabiztosabb ellenfelünkkel nem bírtunk.

BONYHÁDI KSE - PVSK LEÁNY U12 / U14B 38-30 (8-5;19-9;7-0;4-16)

2024.01.13. 10:30

Gyermek kupa

Pécs, Református Gimnázium

U12B: Bártfai Lilien (1), Csiszár Alíz, Jani Réka Borbála (1), Kajtár Emma, Kovár Bodza Réka (6), Ott Zsófia (2), Papp Zsófia (2), Popilla Réka Anna (2), Rapcsák Léna (3), Tonk Janka (2)

Pécsi Dorottya: Nehézkesen indult a mérkőzés, nem találtuk meg a saját ritmusunkat és keveset futottunk. Amikor helyzetet sikerült kialakítani dobótechnika nélkül fejeztük be, így a kosaraink nagy része kimaradt. A meccs végére magunkra találtunk és szép megoldásokat láttunk, így a végeredmény egészen szoros lett.

MONOK SE - PVSK NKA LEÁNY U12B 22-41 (6-8;5-20;1-4;10-9)

2024.01.13. 12:00

Pécsi Református Kollégium Sportcsarnoka

U12B: Bártfai Lilien (5), Csiszár Alíz, Jani Réka Borbála (2), Kajtár Emma (1), Kovár Bodza Réka (6), Ott Zsófia, Papp Zsófia (2), Popilla Réka Anna (4), Rapcsák Léna (5), Tonk Janka (5)

Pécsi Dorottya: Ezen a mérkőzésen már pontosabbak voltak a befejezéseink és sok szép, pontos passzt tudtunk adni. Jó volt nézni a lányok játékát, igazi csapatjáték volt, amiben mindenki részt akart venni. Gratulálok Lányok!

PVSK LEÁNY U12 / U14B - KOZÁRMISLENY SE 38-50 (2-11,15-19,12-10,9-10)

2024.01.14. 10:30

U12A: Baka Júlia, Egri Tziotziosz Elena (3), Eiter Csenge (1), Farkas Anna Róza (6), Kovár Bodza Réka (1), Kriszt Hédi (3), Nagy Luca (1), Pálvölgyi Natália (8), Szerecz Borka (10), Kostyál Szilvia Sarolta (4), Papp Zsófia Szilvia (1), Molnár Enikő

Pécsi Dorottya: Nehézkesen indult a mérkőzés, sajnos nem akartunk igazán futni és küzdeni, a második félidőre viszont elkezdtünk magunkra találni, így végül nem lett anyira nagy a különbség. Ha az első félidőben is ezt az arcunkat mutattuk volna egy igazán szoros mérkőzés is lehetett volna.

NKA PÉCS FIÚ B - PVSK LEÁNY U12 / U14B 49-67 (3-19,18-24,10-18,18-6)

2024.01.14. 13:30

U12A: Baka Júlia (5), Egri Tziotziosz Elena (13), Eiter Csenge, Farkas Anna Róza (4), Kovár Bodza Réka (2), Kriszt Hédi (4), Nagy Luca (5), Pálvölgyi Natália (13), Szerecz Borka (11), Kostyál Szilvia Sarolta (6), Papp Zsófia Szilvia, Molnár Enikő (4)

Pécsi Dorottya: Szerencsére az első félidőben sikerült nagyobb előnyre szert tennünk, mert a második félidőt nem kezdtük jól. Voltak nagyon szép mozgásaink, aminek örülünk, de a védekezésen még van mit finomítani. Örülünk, hogy tudtunk a C csoportban maradni. Dolgozunk tovább, hogy minél több szép percünk legyen a pályán!

Férfi Kosárlabda Utánpótlás

SIÓFOKI KOSÁRSULI - PVSK FIÚ U18/B 52-113 (16-30, 12-16, 15-34, 9-33)

2024.01.12. 19:00

Fiú junior bajnokság

Siófok, Siófoki SZC Krúdy Gyula Technikum és Gimnázium

U18 A/B: Glück Patrik (23), Gyurka Dániel (8), Szabó Damján (2), Bohár Bálint, Bohár Marcell (8), Földing Zalán (9), Szabó Zoltán (22), Takács András István (17), Varga Sándor (2), Kis-Balázs Szabolcs (18), Csiga Zsombor (4)

Sponga Bence: Idén még nem találkoztunk ilyen területvédekezéssel, szerencsére csak az első pár percben voltunk ettől megilletődve, utána szép helyzeteket sikerült kialakítanunk, és szerencsére értékesítenünk is. Gratulálok a srácoknak az extra dobóformához, az első három negyedben alkotott védekezésünkhöz viszont kevésbé. Szerencsére az utolsó negyedre sikerült kellő agresszivitást mutatnunk a védő térfélen is, azon dolgozunk majd, hogy ezt kitoljuk több negyedre. Ellenfelünknek sok sikert kívánunk!

DEAC U16/B - PVSK U16/A 67 - 78 (24:21, 10:16, 14:25, 19:16)

2024.01.14. 16:00

Országos Kadett Kiemelt Alsóház

Szent Efrém Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

U16 A/B: Galambos Gábor (12), Michael Nakhleh (7), Nagy Ádám (2), Szerecz Boldizsár (14), Gergely Domonkos, Hős-Nagy Hunor (2), Kriszt Konrád, Pinczehelyi Vencel (4), Rácz Gergely (11), Erdélyi Barnabás (5), Rácz Gábor (17), Rédei Joel Patrik (4)

Juhász Olivér: Ma megérkeztünk a kosárlabda sportághoz. Remélem, mostantól ezt a szép sportot kell majd tanulgatnunk edzésen, hogy tudatosabban és még pontosabban tudjuk játszani. A DEAC-nak köszönjük a mérkőzést, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban!

PVSK FIÚ U12 - TARR KSC SZEKSZÁRD 37-67 (8-12;14-19;11-20;4-16)

U12: Hőgye Pongrác Párisz (7), Jenczer Balázs Bence (7), Kajtár Ábel (1), Szakály Ádám (6), Bozsogi Ábel, Kőrösi-Kanics Noé (5), Lánczos Lázár (1), Puszpán Csanád (4), Szakács Marcell (1), Vásárhelyi Péter, Veréb Olivér (5), Tóth Botond

Mándity Marko: Nehezen tudtunk mit kezdeni a Szekszárd behúzódó védekezésével. Befutásokra nem volt lehetőségünk, emellett pedig ha megvertük az emberünket rögtön ott volt egy másik. Sajnos ezzel nagyrészt nem tudtunk mit kezdeni, viszont ha az összképet nézzük is megérdemelten nyertek a lányok. Rengeteg ziccert hagytunk ki, két évre elegendőt biztosan. Néhány gyermek küzdeni akarása példás, de akad olyan is akinél ezt sajnos nem tudom elmondani. Dolgozunk tovább, az első mérkőzés első félidejéből lehet meríteni.