Kilenc első helyet szereztek Barcson cselgáncsozóink

A somogyi városban rendezte a Dél-dunántúli Regionális Judo Szövetség és a Barcsi Judo Klub az idei első rgionális nyílt rangsor versenyt. Ezen a versenyen a tíz évnél fiatalabb, "D" korosztályos judokák is részt vehettek.

Velük együtt huszonnyolc versenyzőnk lépett tatamira. Hagyományosan, ezen a versenyen adták át azt a kupát, amit az előző év legeredményesebb diák versenyzője kap meg. Idén a 2023-as évi eredményei alapján a PVSK versenyzői közül Radvánszky Júlia vehette át ezt a díjat.

A "D" korosztály mellett, a diák "C", "B" és "A" serdülő kategóriákban is voltak indulóink. A legkisebbek négy arany, öt ezüst, négy bronzérmet szereztek. Az idősebb korosztály szintén szép eredményekkel tért haza. Őt első, négy második, és öt harmadik helyezést értek el versenyzőink.

3.helyezett: Badó Kenéz

Kersics Antal szakmai vezető a következőket mondta az eseményről.

Büszkék vagyunk Radvánszky Julcsira, aki a tavalyi elért eredményei alapján a legeredményesebb diák versenyzőnk volt. Természetesen voltak mások is, akik szép eredményeket értek el, de az ő sikerei indokolták a döntést.

A verseny mindenkinek nagy izgalmakkal jár. Főleg azoknak a tíz év alatti ifjú judokáknak, aki még csak most szokják a versenyek hangulatát. Küzdelmeik az úgynevezett „sárga pólós” programon belüli bírói irányítással zajlanak. Ahogy nekik, így a szülőknek is szokni kell azt a környezetet, amit egy verseny jelent. Diák versenyzőinkre az év folyamán még nagyon sok verseny vár. Diákolimpiák, országos bajnokságok, rangsor versenyek, és más meghívásos események is. A regionális versenyek képet mutatnak arról, hol tartanak a felkészülésben mind technikailag, mind erőnlétben, kellenek azok a megmérettetések, amiket egy ilyen regionális verseny nyújthat. Még a mérkőzések után átbeszéljük a tatamin történteket és azt, hogy mi az, amit edzésen gyakorolni kell. Minden verseny egy újabb megmérettetés és lehetőség az érem szerzésre, de arra mindenképp, hogy versenyzőinket tűzben tartsuk, hogy lássák, érezzék munkájuk eredményét. A hibákból lehet a legjobban tanulni, hiszen mindenki győzni akar.