Kenderesi Péter Magyar Kupát nyert Szegeden

A hétvégén, Szegeden szerepeltek judosaink, két korosztály versenyzői léptek tatamira, az Ifjúsági korosztály Országos Bajnokságon, és az Első Beton Felnőtt (Junior) Nyílt Magyar Kupán.

Az Ifjúsági Országos bajnokságon Máj Veronika (57 kg) és Takács Ábel (90 kg) az ötödik, Pergel Tamás (60 kg) és Kisföldi László (55 kg) a hetedik helyen zárták ezt a versenyt.

Az Ifi OB után ugyanitt rendezték az Első Beton Felnőtt, Junior Nyílt Magyar Kupát, egyben válogató versenyt. Kenderesi Péter 100 kg-os súlycsoportjában nem talált legyőzőre, és a dobogó legfelső fokára állhatott.

Ugyanitt Horváth Dorina (70 kg) és Máj Veronika (57 kg) ötödik, Pergel Tamás (60 kg) helyezést ért el.

Kersics Antal szakmai vezető így értékelte a két versenyt. Az eredményekben van hiányérzetem, az ifi Ob-én jó lett volna egy két érem, ez ma nem sikerült, de a munkában jó irányba haladunk. Jó iramú mérkőzések és kreatív megoldások vannak versenyzőink mögött. A sportolók törekedtek betartani az edzői utasításokat. Kenderesi Péter mérkőzései sok új mozdulattal gazdagodtak, de a jól bevált utat nem hagyjuk el.