Érdekes döntőn lett Kersics Dávid ezüstérmes a judo ob-n

Cifrára sikeredett az MTK Budapest judosának Tóth Krisztiánnak országos bajnoki részvétele, akivel a Kersics Dávid elleni döntőig sok minden történt. Az olimpiai bronzérmes elhatározta, hogy ő lesz az első magyar judos, aki négy súlycsoportban is felnőtt magyar bajnoki címet képes szerezni.

Mégis bejött egy pici hiba, a már hétszeres felnőtt magyar bajnok Tóth Krisztián ugyanis rosszul emlékezett. 2011 és 2015 között a 90, 2018-ban és tavaly pedig a 100 kilogrammosok között lett ő a hazai legjobb, annak idején a 81 kilósok között nem sikerült aranyérmet szereznie. Ezzel ő is szembesült a rajt előtt, de a sorsolás már elkészült, az ellenfelek nagyon várták, hogy az ikonikus judóssal összemérhessék erejüket.

Az elődöntőben csak hosszabbításban tudott nyerni. A döntőben, a PVSK-ban évek óta edzőként dolgozó Kersics Dávid ugyan nem tudta megakadályozni a győzelemben, de nagyon kemény ellenállást tanúsított, alaposan megnehezítve ezzel az olimpiai bronzérmes dolgát. És ha a különleges rekord nem is jött össze Tóth Krisztiánnak, a nyolcadik ob-győzelem igen! A sportág hazai történetében csak kilenc olyan versenyző volt, aki ennél is több bajnoki aranyat tudott begyűjteni.

Kersics Dávid így emlékezik vissza erre a nem mindennapi bajnoki döntőre:

Azt beszélik, a rekord megdöntése érdekében még külön „áldozatot” is hozott Krisztián, néhányan látni vélték, hogy négy liter vizet ivott meg a mérlegelés előtt, hogy „átessen” a száz kilós súlyhatáron. Ő ugyanis a nehézsúlyúak közé mérlegelt be Zalaegerszegen.

Nagy verseny volt az ob, élveztem minden percét. Már a döntőig történő menetelés is élmény volt. Először az orosz nemzetiségű, de honosított Cserkaszov ellen mérkőztem, aki 30 kg-mal nehezebb, mint és, sikerült őt ipponnal legyőznöm. Következett a szatymazi Tompa Márton, akivel ismertük egymást, hiszen már többször megmérkőztünk, őt is ipponnal vertem meg, majd a győri Kőhalmit is.

Következett a döntő Tóth Krisztián, akivel nagyon jó barátságban vagyunk, ez az ötödik találkozónk volt. Már a mérkőzés előtt beszélgettünk, és próbáltunk pszichológiai nyomást gyakorolni egymásra. Ő egy nagyon nagy versenyző, olimpiai dobogós, nagy megtiszteltetésnek éreztem, hogy ellene döntőzhettem. Remekül éreztem magam, holott Krisztián volt az abszolút esélyese küzdelmünknek, fölényét végül egy karleszorítással nyomatékosította, és nyerte a mérkőzést, egyben a magyar bajnokságot is. Nemcsak személyes sikernek könyvelem el ezt a helyezést, de a szakosztály is nagyon jól szerepelt Zalaegerszegen. Készülünk a decemberi kaposvári Országos Csapatbajnokságra, ahol szintén érmeket remélünk.