Nagy hajrával bravúrgyőzelem Komlón

A vármegyei labdarúgó bajnokság második körének negyedik találkozóján Komlón, szívet melengető második félidei lelkes, odaadó, és nem utolsó sorban gólerős játékával, teljesen megérdemelten nyert, és ezzel megszerezte első győzelmét az idei esztendőben a PVSK csapata.

A sokak által alsóházi rangadónak titulált mérkőzés két ellentétes félidőt, és izgalmakkal teli, küzdelmes játékot hozott. Az első félidőben a Komló, a másodikban a PVSK volt jobb, és megérdemelten hozta el a három pontot.

Sport36 Komlói BányászPVSK 2–3 (2–0)

Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 19 forduló, Komlói Bányász Stadion 86 néző

Vezette: Nagy Zsolt (Hevesi Gábor, ifj. Molnár Ferenc)

PVSK: WinklerBerze (Varga), Nagy, Demeter, TornyosFarkas, Ádám (Bihari), Kerényi, Duraku (Kotsis)–Sziládi, Budavári (Kaya) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Kissé borús, de ideálisnak mondható labdarúgó időben, úgy kezdődött a meccs, ahogyan szokott az ehhez hasonló mérkőzés, kissé kapkodó, az ellenfélen fogást kereső játék, hektikus megoldások, jellemezték az első tíz percet, amelyből egy árnyalattal a Komló ébredt előbb. Igaz az első kapuralövés a 10. percben Sziládi részéről érkezett, a mintegy 20 m-ről leadott bomba elkerülte a hazai kaput.

A lassan ébredező hazai csapat fokozatosan átvette az irányítást, és pár jó próbálkozás után a 16. percben megszerezte a vezetést. A PVSK kapujától mintegy 23 m-re, a 16-os sarkától baloldalról szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. A Kardos által kapura csavart labdába még beleért Winkler kapus, de kezéről a hálóba pattant a labda, 1–0! Megjegyzendő, egy markánsabb öklöző mozdulattal esetleg hárítani lehetett volna ezt a gólt.

A 20. percben egy formás hazai támadás után, a nemrég még PVSK-s színekben focizó, Draskóczi került ígérete szituációba, de les helyzetből elért gólját nem adta meg a játékvezető. A 30. percben majdnem megkaptuk a másodikat, de egy kavarodás utáni helyzetben Sziládi a gólvonalról mentett.

Némi hazai mezőnyfölény jellemezte a játékot, és a félidőt jelző sípszó megszólalása előtt 2 másodperccel megkaptuk a másodikat. A 45. percben egy kapu elé belőtt labdát a hazaiak csatára Tóth, talán már a harmadik kapuralövési kísérlet után lőtt a PVSK kapujának bal sarkába, 2–0! Középkezdésre már nem volt idő.

II. félidő:

A második félidő nem várt, nyugodtan mondhatjuk, a PVSK szempontjából szenzációs fordulatot hozott.

Amikor a 62. percben Ádám Levente mintegy 35 m-re a hazai kaputól letette a labdát, még nem sejthettük, hogy a forduló, de lehet, hogy az egész szezon legszebb gólját láthatjuk. A beívelt szabadrúgás Sziládi mintegy 12 m-ről ollózva, szenzációs mozdulattal lőtte a hazai kapu jobb felső sarkába, ezzel visszahozva a PVSK-t a mérkőzésbe, 2–1!

A 72. percben eldönthette volna a találkozót a hazaiak csatára, aki egyedül tört kapura, de hajszállal a bal kapufa mellé gurított.

Ezután megint mi jöttünk. A 77. percben a hazai kapu előtt pattogott a labda, a nagy csoportosulásból Sziládi eszmélt elsőnek, és közelről belőtte az egyenlítő gólt, 2–2!

Már ezzel is nagy meglepetést okoztak a fiúk, de jött a ráadás, a hab a tortán. A 91. percben szabadrúgást kaptunk a komlói kaputól mintegy 20 m-re. Nagy készülődés után Sziládi futott a labdának, és nagy erővel a hazai kapu jobb sarkába bombázta a labdát, úgy, hogy a kapus hozzá sem tudott érni. Kicsi rakást játszottunk, mindenki egykupacban ünnepelt a PVSK részéről, ugyanis ez a gól megfordította az eddig vesztésre álló találkozót, 2–3!

De még nem volt vége. A mérkőzés hajrájában, már a 93. percben játunk, amikor is egyenlíthetett volna a Komló, de mindkétszer a kapufa segített.

Ez a találkozó, főleg a PVSK-nak köszönhetően reklámot csinált a focinak, sok szép megmozdulás, emlékezetes gólok, és abszolút győzni akarás jellemezte a PVSK játékát. Jó húzás volt Sziládi előre vitele a csatársor tengelyébe, mert igaz, hogy ezzel a hátsó alakzat kissé meggyengült, de bejött Schneider Gábor terve, hiszen Roland mesterhármasa, és óriási gólja mellett állandó veszélyt jelentett a komlói kapura. Csak így tovább fiúk, még sok mérkőzés van, és, ha a komlói első féidőt felejtjük, akkor még sok pontot lehet gyűjteni!

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK. A focinak a csodáját értük meg ma. Ahogyan ma idejöttünk, majd, ahogy ezt a találkozót előbb egalizáltuk, és végül megnyertük, ez egy igazi karakteres megoldás volt, a szív diadala. Gratulálok mindenkinek…