A bajnokság második körének második találkozóján Bólyban szerepelt a PVSK, és egy olyan mérkőzést veszített el, ahol az első 20 perc után aggódhattunk, hogy esetleg sima vereséget szenvedünk, és amelyen a második félidőben a játék minden elemében jobbak voltunk. Sajnos, gólt most sem sikerült lőnünk

Megint bejőtt az örök igazság, hogy nem a labdát többet birtokló csapat nyeri a találkozót, és a pontozásos még sajnos nem hódított tért a labdarúgásban, mert akkor talán mi nyertük volna ezt a mérkőzést.

Bólyi SEPVSK 10 (10)

Megyei I. o., 9. forduló, Park utcai Sporttelep, Bóly, 86 néző

Vezette: Mehringer Csaba (ifj. Schuller Róbert, Gellai Ákos)

PVSK: Csutora–Kerényi (Pánovics), Cseresnyés, Berze, Tornyos–Mitrovik, Kiss K. (Budavári), Farkas A., Varga (Ivánovics)–Sziládi, Szendelbacher Vezetőedző: Schneider Gábor

Góllövő: Stefán Levente

I.félidő:

Élénken kezdődött a találkozó, a nap is szépen sütött, iramot diktáltak a csapatok, és ebben 10 percig a PVSK dominált. Ezután rákapcsolt a Bóly. Gyors, néha szemre is tetszetős, lendületes támadásokat vezettek, néha az volt az érzésünk, hogy túl is cifrázzák a játékot, de nagyon jól működött védekezésünk, ez abból is látszott, hogy igazán kapunkra veszélyes lövés nem ment ebben az időszakban. Igaz, mi sem veszélyeztettünk.

A 22. percben mondhatni némi szerencsével, megszerezték a vezetést a hazaiak.

Gyors bólyi akció futott a bal oldalon, a labda Stefán Leventéhez került, aki megindult keresztbe a 16-os vonal előtt, csinált egy lövőcselt, majd még egyet, és az harmadjára megtolt labdát mintegy 17 m-ről kapura lőtte, amelybe egyik védőnk még beleért. A gellert kapott játékszer a PVSK kapujának bal felső sarkába hullott, 1–0! Két perccel később megszerezhette volna a másodikat a Bóly, Nagy Zsombor a kapu torkából lőtt föle, ez 100-as helyzet volt.

A 36. percben Csutora a mintegy 20-m-ről eleresztett bólyi lövést védte nagy bravúrral.

II félidő:

Lendületesen kezdtünk, egyre jobban belelendültünk. A 6. percben Kiss Krisztián lőtt fölé, mintegy 8 m-ről. Többet tartózkodtunk az ellenfél térfelén, és a 16-os tájékán. Sziládi kétszer is veszélyeztetett, egy fejessel, és egy betöréssel vétette magát észre, az utóbbi volt veszélyesebb, de valahogyan mentettek a védők.

Ebben a játékrészben sorra nyertük a párharcokat, pontos passzokkal az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, néhány átadási hibát, főleg a labdakihozatalunk után, vétettünk, ebből az ellenfél is vezetett néhány kapura nem veszélyes támadást. Az első félidővel ellentétben szinte a félidő feléig mi irányítottuk a játékot, egy valami hiányzott a gól.

A végére felperegtek az események, több lett aszabálytalanság, de több gól nem született, a hazaiak egy góllal nyertek..

Érdekes meccs volt. Az első félidőben mondhatni a szokásos visszafogott játékát nyújtott a PVSK. A második félidőben gyakorlatilag teljesen a labda, és a mérkőzés ura is volt a Vasút. Úgy néz ki, hogy a Bóly a maga által diktált iramban elfáradt, hiába volt a látszólagos fizikai fölényük, ezt a mi csapatunk ütemkorrigálással, és jó helyezkedéssel kiegyensúlyozta. A játékvezető 5 sárga lapot osztott ki nekünk, ebből hármat sajnos teljesen felesleges szabálytalanságért, a vendégek csak egyet kaptak.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK:Egy élmezőnyhöz tartozó csapat ellen mi domináltunk, nekik 15-20-perc volt, az, amikor talán jobbak voltak. Sokadszorra fordul elő, hogy fölé nővünk ellenfelünknek, de nem tudjuk az I-re feltenni a pontot. Én a mérkőzés után megdicsértem a játékosaimat, a lelkes játékukért. Hiába voltunk jobbak a mérkőzés jelentős részében, kísért a múlt, képtelenek vagyunk betalálni az ellenfél kapujába, egyszerűen nem tudunk gólt lőni.