Küzdelmes mérkőzésen született meg a döntetlen eredmény

A vármegyei bajnokság utolsó előtti őszi fordulójában a PVSK a Lovászhetény-Pécsvárad csapatát fogadta a Verseny utcában, és egy fordulatos, izgalmas mérkőzésen született meg az igazságosnak mondható eredmény.

Ez egy olyan összecsapás volt, ahol mindkét együttes nyerhetett volna, igaz, a PVSK kétszer is vezetett, és végül két buta hiba miatt veszített egy pontot. Ennek ellenére minden dicséretet megérdemelnek a hazaiak, mert végig igen érett játékkal rukkoltak elő ezen a csípös téli időpontban.

Lovászhetény-Pécsvárad Kft. – PVSK 2–2 (0–1)

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o., 14. forduló

PVSK labdarúgópálya, Verseny utca, 86 néző Vezette: Ádám József (Güldner Ádám, Kónya Dávid Zsolt)

PVSK: Csutora – Berze (Mitrovik), Varga, Demeter, Kerényi – Farkas, Kiss K., Duraku, Ivánovics (Rórh) – Sziládi, Szendelbacher (Bihari). Vezetőedző: Schneider Gábor

Góllövők: Szentes, Németh illetve, Kerényi, Kiss K.

I.félidő:

Beköszöntött a télies, csípős idő a Verseny utcába. Már a melegítő játékosokon érezni lehetett, hogy a szeles időben jobban csipkedik magukat. Aztán egy havasesőt, és még egy rövid napsütési szakaszt is átéltek a kabátokat magukon fázósan összehúzó szurkolók. A pályaválasztói jog felcserélése miatt, a PVSK műfüves pályáján rendezték a találkozót.

Fokozatosan peregtek fel, de nagy iramot diktáltak a csapatok, az első tíz percben. Az első gólveszélyes helyzet a 15. percben a vendégek előtt adódott, de Juhász László 10 m-ről leadott lövése elkerülte a kapunkat.

Mindkét csapat nagy energiát fektetett a labdaszerzésre, és az üres területek megjátszására. A védelmek stabilan álltak a sarat, és egy idő után a PVSK is veszélyeztetett, olyannyira, hogy a 21. percben a vezetést is megszerezte. Kiss Krisztián húzott el az üres baloldalon, és egészen az ötös sarkáig menetelt, majd kapura lőtt, de a kapusról Kerényi Dániel elé pattant a labda. Ő nagyon higgadtan, mintegy 8 méterről a kapu közebébe lőtt. 0–1! Ez némileg váratlan, de teljesen megérdemelt vezetés volt.

Ezután a Pécsvárad mindent megtett az egyenlítésért. Ennek során a 35. percben egy a PVSK kapuja elé került labdát, mintegy 10 méterről Szentes bombázta kapunkra, de óriási blokkal hárítottak a védőink.

A 37. percben ismét a pályaválasztó vendégek előtt akadt helyzet, de Juhász 12 méterről leadott hatalmas lövését óriási bravúrral hárította Csutora. Maradt egygólos vezetésünk, a félidőben mindkét csapat futva ment az öltözőbe, hogy mielőbb némi meleghez jusson.

II félidő:

Lendületesen kezdtünk, egyre jobban belelendültünk, sorra nyertük a párharcokat, pontos rövid és hosszú átadásokkal operáltunk. Volt helyzet itt is, ott is. Egy meglehetősen furcsa, és bocsánat a kifejezésért, de buta gólt kaptunk az 53. percben. A vendégek kapusa, János Gergő (egykori PVSK-s) hatalmas kirúgással hozta játékba a labdát. A játékszer többször is lepattant, amíg a tizenhatosunkig ért. Csutora kapusunk nem indult ki, a védők pedig egymásra vártak. A leghamarabb Szentes eszmélt, és a kapunk bal sarkába gurított. Ennél a gólnál többen is hibáztak, talán a legjobb szó a szituációra, a tanácstalanság, 1–1!

A váratlan egyenlítés nem szegte kedvünket, és 67. percben ismét megszereztük a vezetést. Szendelbacher a baloldalról, a pálya közepéről óriási labdát adott Kiss Krisztiánnak, aki ballal szenzációsan vette le, majd ugyanazzal a mozdulattal a hálóba bombázta, 1–2!

Hatalmas küzdelem folyt, a vendégek az egyenlítésért, mi pedig a három pontot jelentő eredmény megtartásáért harcoltunk. Az előbbi következett be, egy váratlan szabálytalanság Berze Csanád részéről, aki a 75.percben, a tizenhatoson belül szabálytalankodott. A megítélt büntetőt Németh vágta kapunk jobb oldalába, 2–2!

A mérkőzés utolsó szakaszában az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, voltak átadási hibáink, főleg a pálya középső harmadában vétettünk, ebből az ellenfél is vezetett néhány kapura veszélyes támadást. Az első félidővel ellentétben, amely nagyon sportszerű volt, a második játékrészben már volt néhány keményebb belemenés, és előkerült a sárga lap is, de több gól nem született.

A végére felperegtek az események szorongattunk, de több gól nem született, mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek, a PVSK előtt több. Róth Zalán a vége előtt néhány perccel egyedül ugrott ki a baloldalon, de elvétette a helyzetet. Jött a hideg miatt megváltó három bírói sípszó.

Nem csalódtak azok a futballfanatikusok, közel 100-an, akik a hűvös idő ellenére, a szombati gőzölgő húslevest, és a csábos illatú rántott húst is otthon hagyva, kilátogattak erre a meccsre. Két jó csapat, jó mérkőzését láthatták, amelyen talán egy picit a PVSK ált közelebb a győzelemhez. Volt olyan szituáció, kettő is, amikor lezárhattuk volna a találkozót, egyszer 2–1-es vezetésünknél, még a gólvonalról is menteni kellett a vendégek védőinek. Három perccel a vége előtt pedig egy százszázalékos hazai helyzet is kimaradt. Mégis igazságosnak kell mondanunk az eredményt, mert egyik csapat sem tudott dominálni a döntő pillanatokban.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK:Gratulálok csapatomnak, nagyon pontosan végrehajtották a megbeszélt taktikát. Két élmezőnyhöz tartozó csapat ellen is jól szerepeltünk, de a mostani mérkőzés után hiányérzetem van, mert ma megcsinálhattuk volna a bravúrt, de sajnos, nem sikerült.