Egy öt perces rövidzárlat döntötte el a mérkőzés sorsát.

PVSK - VILLÁNY TC 2-5 (0-3)

2024.03.16. 15:00

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. 18. forduló.

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13. 72 néző.

PVSK - Megye I.: Winkler Attila - Berze Csanád, Tornyos Péter, Sziládi Roland Nagy Jeromos - Farkas László Artúr, Mitrovik Alexander, Duraku Zamir, , Varga Dominik, - Szendelbacher Ervin, Ádám Levente. (Bihari Zsombor), (Budavári Bendegúz), (Körösztös Áron Vince), (Kaya Furkan), (Kotsis Levente Áron).

Schneider Gábor: Az eredmény ellenére gratulálok a csapatomnak, mert úgy gondolom, hogy az öt perces rövidzárlat mellett méltó ellenfelei voltunk a bajnokaspiránsnak, sőt a mezőny béli játékban néha még többet is mutattunk. Ilyen mérkőzéseken mutatkozik meg a támadóoldali kvalitás béli különbség.

Labdarúgásra teljesen alkalmas időben, enyhén szemerkélő esőben kezdődött el a találkozó. A listavezető vendégcsapatnak volt miért visszavágni, hiszen a két csapat legutóbbi találkozója alkalmával a PVSK nagy meglepetésre, 2-0 arányban győzedelmeskedett. Óvatosan kezdtek a csapatok, látható és érezhető volt, hogy a listavezető Villány tanult a novemberben elszenvedett vereségből.

A PVSK két csatárral vetette bele magát a küzdelembe, Sziládi Roland pedig ezúttal középső védőként kezdte a mérkőzést. Tapogatódzó játékkal telt az első fél óra, a kapu ebben az időszakban, szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben. Kósza próbálkozások, erőtlen lövések jellemezték a mérkőzés ezen időszakát. Az első igazi gólhelyzetre a 26. percig kellett várni: jobbról végezhetett el szögletet a Villány, labda átszállt a PVSK védőinek feje felett, Ulkity Márk ívelte vissza, a beadást Gellén Dávid az ötösről fejelte mellé. Nagy helyzet volt!

Három perc múlva érkezett a PVSK válasza. Szendelbacher Ervin szlalomozott át a védők között, pontosan passzolt Ádám Levente elé, a PVSK csatára egy átvétel után lőtt, de Szabó Barnabás kapus bravúrral hárított.

A 39. percben aztán megszerezte a vezetést a Villány. Mitrovik Alexander szabálytalankodott, mintegy 25 méterre a Winkler Attila kapujától, ígéretes szögből. Ulrich Dániel állt a labda mögé. Lövésé a PVSK sorfalát találta telibe, de a visszapattanó labda visszakerült hozzá. a szabadrúgásnál jobb pozícióból leadott lövésé védhetetlenül vágódott a PVSK kapujának bal alsó sarkába. 0-1!

Három perc múlva megszerezte a második gólját a listavezető. Ulakity Márk adott középre, a PVSK öt és felesén érkezett Gellén Dávid és higgadtan a kapu közepébe lőtt. 0-2!

A félidő utolsó percére is maradt egy villányi találat. Gyors kontrát vezettek a vendégek Sztojka Alex hozta fel a labdát Ulrichoz passzolt, Nagy Jeromos megpróbált szerelni, de elvétette a labdát Ulrich Dániel pedig a kapuba lőtt. 0-3!

Jól kezdődött, de rémálom szerűen ért véget tehát a félidő a hazai csapat szempontjából. Bosszantó a félidő végi rövidzárlat, hiszen az első 35 perc alapján erre semmiféle jel nem utalt.

Félidő után nem kellett sokat várni a mérkőzés legszebb jelenetére. Kovács Krisztián szánta rá magát, hogy lőjön a PVSK kapujától mintegy 20 méterre. Lövése éppen befért volna a jobb felső sarokba, de Winkler kapus hatalmas bravúrt bemutatva ujjheggyel fölé tolta a labdát. Igazi futballjelent volt!

A 64. percen aztán mutatott némi életjelet a PVSK. Duraku Zamir indította Ádám Leventét, aki eltolta a labdát a kiinduló villányi kapus mellett és a kapu bal oldalába lőtt. 1-3!

Három perc múlva akár vissza is jöhetett volna a PVSK a meccsbe. Tornyos felíveléséről néhány centiméterrel maradt le Ádám Levente.

Ahogy az lenni szokott, szegény embert még az ág is húzza… Kovács Krisztián végezhetett el szögletet a bal oldalról, a beívelésébe Kotsis Levente ért bele rosszul, lábáról a PVSK kapujába vágódott a labda. 1-4!

Ezzel minden kétséget kizáróan, végérvényesen el is dőlt a mérkőzés. Ezután már sokkal jobb volt a Villány, a bajnokaspiráns magabiztosan tartotta kézben a meccset. Ez, sajnos az eredményesség tekintetében is megmutatkozott. Gyors kontrát vezetett a Villány, Sztojka Alex hozta fele a labdát a bal oldalon. Még a saját térfeléről ugratta ki Wiesner Szabolcsot, aki végigrobogott a bal szélen, majd Winkler kapust okosan átemelve, öt méterről, higgadtan a kapuba lőtt. 1-5!

De még nem volt vége a gólok sorának. Az utolsó percben szépített a PVSK. A balösszekötő helyéről végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, a felívelést Tornyos Péter visszafejelte, érkezett Nagy Jeromos és a Villány kapujának bal oldalába lőtt. 2-5!

Tanulságos mérkőzésen van túl a PVSK, a mezőny legfiatalabb átlagéletkorú együttese bizonyára le is vonja majd a hét folyamán a tanulságokat. A következő fordulóban Komlóra látogat majd a PVSK. Az sem lesz egy egyszerű kirándulás.