Igazságos döntetlen született Tarcsapusztán

Ezúttal remekül helytállt a PVSK fiatal csapata a tabellán második helyezett Lovászhetény-Pécsvárad KFT ellen.

Ha nyugati irányba elhagyjuk Szentlőrincet és a 6-os úttal párhuzamos mellékúton haladunk Szabadszentkirály irányába, mintegy két kilométer megtétele után megérkezünk Tarcsapusztára. Még a település kezdetét jelző tábla előtt megtaláljuk a futballpályát, a legfőbb nevezetességet. Igaz, a szomszédságban ott van a nagy területen elhelyezkedő mezőgazdasági telephely is, amit rengeteg apró, de annál hangosabb kutya őriz, de csak nem mérhető a hely szépsége egy futballpályáéhoz. A Szentlőrinc SE nemrég megépített pályája azért érdekes a PVSK szempontjából, mert ezúttal itt kellett megütközni a Lovászhetény-Pécsvárad KFT csapatával az Autócity Volkswagen Baranya Vármegyei I. osztályú bajnokság 21. fordulójában. A Lovászhetény-Pécsvárad pécsváradi pályáján éppen a világítás felújítása folyik, ezért az érdekes helyszín. No de mielőtt elvesznénk a baranyai települések útvesztőjében, foglalkozzunk inkább a mérkőzéssel.

Schneider Gábor, a PVSK vezetőedzője a fél kezdőcsapatot lecserélve, öt helyen változtatott az előző forduló kezdőcsapatához képest. Ezúttal a mindössze tizennyolc éves Körösztös Áron kezdett a kapuban és ez bizony remek húzásnak bizonyult. Mint ahogy a szintén éppen hogy csak felnőtt korú Szendelbacher Ervin és a rutinos csapatkapitány Sziládi Roland ékpáros együttes szerepeltetése is.

Remekül kezdte a meccset a PVSK. Jelzi ezt az is, hogy első két kaput eltaláló lövés a PVSK csapata vitte véghez. A 8. percben Nagy Jeromos egy nagyszerű szóló után lőtt a kapu mellé, majd két perc múlva Mitrovik Alexander kínálta meg mintegy húsz huszonkét méterről Matesz Kornél kapust, aki védte a középre tartó lövést. Aztán a 13. percben góllá érett a PVSK fölénye, a gól történetét maga a szerzője, Szendelbacher Ervin mondja el:

- Tornyos Péter labdaszerzése után üresen indultam a 16-os sarkáról és Péter remek indítása után át tudtam emelni a labdát a kiinduló kapus felett. 0-1!

A 18. percben ismét a gólszerző villant: beadása centiméterekkel gurult el Sziládi Roland lába előtt, nagyon közel jártunk a kétgólós pécsi vezetéshez.

A 19. percig kellett várni arra, hogy a vendéglátó is eltalálja a kaput, Reith Renátó fejesét védte könnyedén Körösztös kapus.

Hat perc múlva kiegyenlített a Lovászhetény-Pécsvárad. A szélvészgyors Kelemen Ferenc bal oldali beadását, a Szentes Krisztián, tanítani való mozdulattal bólintotta a jobb sarokba. 1-1!

Mindössze három perc telt el és már vezetett is a vendéglátó. Egy előrevágott labdáért Nagy Jeromos és Szentes Krisztián küzdött meg a PVSK 16-osán belül. A pécsi védő már szerelte ellenfelét és előre szerette volna vágni a labdát, ám a hazaiak rutinos támadója még éppen meg tudta tolni azt és így Nagy Jeromos ellenfele lábát találta el. A jogos büntetőt Kovács Atilla magabiztosan értékesítette. 2-1!

Nem sokáig örülhettek a hazaiak, ugyanis a PVSK nagyszerű napot kifogó fiatal csatára Szendelbacher Ervin megduplázta góljai számát és kiegyenlített. Az immáron kétszeres gólszerző így látta belülről a találatot:

- Egy felívelt labda pattant át a védők felett, és ezt a levegőből sikerült értékesítenem a bal alsó sarokba. 2-2!

Fiatal csatárunk rendkívül szerényen megfelejtkezett azon fontos momentumról, hogy mekkorát is küzdött az ellenfél védőjével, és nem törődve annak fizikai fölényével, test a test ellen párharcot nyert meg, mielőtt gólhelyzetbe került. Igazságos döntetlennel vonultak a félidőre a csapatok.

Élénken kezdődött a második játékrész, mindkét oldalon egy-egy szabadrúgással. Előbb a 47. percben Koronics Erik buktatta sárgát érően Szendelbachert, majd a másik oldalon a PVSK térfelének jobb oldalán Szentes végezhetett el szabadrúgást, íveléséről lemaradtak a csapattársak. A mérkőzés ezen része teljesen kiegyenlített volt.

A második félidő közepére megváltozott a játék képe, a hazaiak kicsit talán többet birtokolták a labdát, de a veszélyt a PVSK kontrái jelentették. A cserként beállt Ivánovics többször is nagyszerűen használta ki futógyorsaságát és erőszakossága a 70. percben majdnem góllá érett, beadásáról Sziládi éppen hogy lemaradt, a hosszú oldalon érkező Szendelbacher elől szögletre tudott menteni a hazai védő.

A meccs legszebb jelenete is a PVSK érdeme: a 75.percben Kerényi Dániel végzett el nagy bedobást a Lovászhetény-Pécsvárad tizenhatosának vonalából a jobb oldalról. Szendelbacher fejjel megcsúsztatta, a labdát Sziládi a levegőből kapura lőtte, Matesz kapus hatalmas bravúrral szedte ki a kapu bal felső sarkába tartó labdát. Ebben az időszakban a PVSK kezében volt a kezdeményezés, kívülről úgy tűnt, hogy bármelyik pillanatban megszülethet a vendégvezetés.

A 83. percben aztán a PVSK fiatal kapusa mutatott be hasonlóan nagy bravúrt, Szentes húszméteres, a jobb felső sarokba tartó szabadrúgását hárította.

Az utolsó öt-hat perc a vendéglátójé volt, a cserék után át is állt a PVSK az 5-4-1-es felállásra. Ez meg is hozta a várt eredményt, bár nagy nyomás nehezedett ekkor a pécsi kapura, de újabb találat már nem született, maradt a szünetre kialakult 2-2-es döntetlen, amely a látottak alapján igazságosnak mondható.

Schneider Gábor vezetőedző ekképpen értékelt:

A mérkőzésről mindent elmond, hogy Szentes Krisztián az ellenfelünk legjobbja gratulált a meccs után és megjegyezte, hogy négy pontot elvettünk tőlük. A mai meccsben a nagyobb bravúr is benne volt, de sajnos a végjátékokat nem sikerült pontosan lejátszanunk. Gratulálok a srácoknak, ismét hátrányból jöttek vissza, igen nagy akaratról és elszántságról téve tanúbizonyságot! Ennek a fiatal csapatnak van jövője, csak hagyni kell, hogy dolgozhassunk a jövőn.

LOVÁSZHETÉNY-PÉCSVÁRAD KFT - PVSK 2-2 (2-2)

2024.04.06. 15:30

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. 21. forduló.

Szentlőrinc-Tarcsapuszta, 48 néző.

PVSK - Megye I.: Körösztös Áron Vince - Berze Csanád (Ivánovics Péter Iván), Tornyos Péter, Mitrovik Alexander, Nagy Jeromos - Kerényi Dániel, Farkas László Artúr, Duraku Zamir, Varga Dominik (Pánovics Dániel)- Sziládi Roland, Szendelbacher Ervin (Kaya Furkan).