A vármegyei bajnokság második körének második találkozóján a Bóly együttesét fogadta a PVSK, és egy olyan mérkőzésen veszített három pontot, amelyen teljesen alárendelt szerepet játszott a minden csapatrészében jobb Bóly ellen.

PVSKBólyi SE 0–6 (02)

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. ffi felnőtt 16. forduló, PVSK Műfüves labdarúgópálya, Verseny utca, 76 néző

Vezette: Mehringer Csaba (Gazdag Sándor Tamás, Földi Marcell Péter)

PVSK: Winkler Kerényi, Varga (Bihari), Tornyos, Mitrovik (Demeter),–Duraku (Kotsis) Farkas, Nagy J.Budavári (Ádám), Sziládi, Pánovics (Róth), Vezetőedző: Schneider Gábor

Eredetileg Bólyban lett volna ez a találkozó, de a pályaválasztói jog felcserélése miatt a Verseny utcában játszottak a csapatok.

I.félidő:

Kellemes, de borús időben kezdődött a mérkőzés, a szokásos ismerkedési szabályok szerint. Az már az elején látszott, nagyon nehéz dolgunk lesz a némi magassági fölénnyel rendelkező, és a területeket jól lezáró vendégekkel szemben, akik ráadásul gyors labdakihozatalokkal próbálkoztak.

Az első szögletet is a 7. percben a PVSK rúghatta, de ezután semmi érdemleges nem történt. Azt mondhatjuk, hogy az első tíz perc némi vendégfölénnyel telt el. Kirajzolódott, ki milyen taktikával próbálja feltörni az ellenfél védelmét, de a kapuk nem forogtak veszélyben.

Sajnos, megkaptuk az első gólt a 11. percben. Egy jobboldali beadás után Tornyos rosszul nyúlt a labdához, amely a kiinduló Winkler mellett begurult a kapuba, öngól, 0–1!

Ilyenkor azt várná az ember, hogy a hazai csapat mindent megtesz az egyenlítésért. Nem ez történt. Sok volt a hátra adott labda, az oldalpassz, és akadozott az előre játék. Sok labdát is elcsíptek a vendégek. A 24. percben jött a második bólyi találat. Egy keresztbe lőtt labda az üresen álló Zsebe elé került, aki néhány lépés után a kapunkba lőtte a második vendéggólt, 0-2!

A 32. percben ismét Zsebe csavart kapura, mintegy 20 méterről, de a labda elhagyta a bal felső sarkot. Veszélyes lövés volt.

A félidőben nem esett több gól, maradt a kétgólos bólyi előny.

II. félidő:

Nagy lendülettel kezdett a Bóly, és mint kiderült, ez a lendület végig megmaradt, és gólokban is realizálódott. Mintegy négy percig a PVSK térfelén folyt a játék, javarészt veszélytelen vendéghelyzetekkel.

A 60.percben egy visszagurított labdát Stefán bombázott a PVSK kapujának jobb felső sarkába, 0–3!

Egy perccel később mintaszerű akció futott végig a pályán. Nagy Zsombor a felezőtől nyargalt végig a PVSK tizenhatosáig, majd önzetlenül keresztbe gurított, és az üresen érkező Kutor belőtte a negyediket. És még nem volt vége. A 71.percben ismét egy szép akció végén Zsebe kapott jó indítást. A hazai 16-osnál keresztbe tett néhány lépést, majd ballal a PVSK kapujának bal sarkába lőtt.

A hatodik találat mintegy négy perccel a mérkőzés vége előtt született, és mondhatni a forduló legkülönösebb gólja volt. Erdélyi a felező és a bal oldali oldalvonal találkozásánál „belebikázott” a labdába, a játékszer csak szállt-szállt, és a kint álló Winkler felett a hálóba hullott. Különös kegyelemdöfés volt ez a hazaiaknak!

Nagyon fájó ez a vereség, mert hazai pályán vesztettünk három pontot, és azért is, mert a maximális akarás hiányában egyáltalán nem voltunk veszélyesek, és alárendelt szerepet játszottunk szinte az egész második félidőben. A gyorsaságban, a játékban, és a kombinációs készségben ma jobb volt a Bóly, mert szívvel játszották ezt a játékot. Góljaikat mintaszerű összjátékok után érték el. A hatodik góljuk párját ritkító találat volt, és az utána következő felszabadult öröm a pályán, és a kispadon is, pedig hű tükre, mondhatni paródiát idéző befejezése volt a mai meccsnek.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK. Ki lehet kapni, mert a sportban mindig is voltak, és lesznek is vesztesek. A mai napon a sportemberre jellemző összes tulajdonságból csődöt mondtak játékosaim, és ez jobban fáj nekem, mint a vereség. Elvihetném egyedül a történetet, de nem teszem meg, mert nekem tiszta a lelkiismeretem. Nem az a tökös gyerek, aki az ütést adja, hanem az, aki kapja, és állja, majd feláll. A jövő hét sok mindenre választ ad…