Ha lúd, legyen kövér - legyőztük a listavezetőt

A veretlen Villányt győzte le 2-0-ra felnőtt labdarúgó csapatunk, ezzel második győzelmünket és első pontjainkat szereztük a bajnokságban.

PVSK-Villány TC 2-0 (1-0)

Autócity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. bajnokság 11. forduló, PVSK Sportközpont, 74 néző

PVSK: Csutora György – Berze Csanád, Kerényi Dániel, Demeter Ádám, Tornyos Péter – Farkas László Artúr, Ivánovics Péter Iván, Pánovics Dániel, Mitrovik Alexander – Sziládi Roland, Bihari Zsombor. Vezetőedző: Schneider Gábor

Játékvezetők: Hernádi Attila (Maráz Zsolt, Ifj. Schuller Róbert)

Gólszerzők: Ulakity Márk (öngól), Mitrovik Alexander

A listavezetőt fogadtuk a Verseny utcában, a Villányt a lelkes, dobbal felszerelkezett B közép is elkísérte. Az esélyek és a statisztika a vendégek mellett szóltak, ez már a bevonulásukon is meglátszott. A kezdő sípszó után úgy tűnt, beigazolódnak a várakozások, hiszen két villányi szöglettel kezdődött a mérkőzés. A negyedik perc elején aztán egy szép jobboldali támadás után jogos büntetőt kapott a PVSK. Sziládi állt a labda mögé, a kapu bal alsó sarkát célozta meg, de a kapus jól mozdult és lábbal védett.

"Úgy érzem megcsípjük őket ma" - mondta Rónai István a pálya szélén a kihagyott büntető után. Legyen igaza a mesternek gondolták a körülötte levők, hiszen ennyi év rutin csak nem tévedhet.

A 9. percben hazai szöglet majd egy perc múlva Lehota sárga lapja mutatta a PVSK elszántságát, a fekete-fehérben játszó hazai csapat sorra vezette a támadásokat, a vendégek pedig kicsit zavartan keresték a helyüket a pályán.

Gyerekek ébredjünk” – szólt hamarosan a vilányi szurkolótáborból. A 15. percben mégis egy hazai hiba hozta el az első komoly lehetőségüket: Csutora próbált cselezni a kapu előtt. Sikertelenül, de Fischer szerencsére nem találta el az üresen maradt kaput.

A 18. percben Ivánovics egyedül tört kapura, de a kifutó kapus egy ütemmel előbb érte el a labdát és tisztázott. A sok hiba a villányi játékosokat is megzavarta, pontatlanul játszottak a vendégek, ezzel több lehetőséget adtak a háziaknak.

A következő percekben a PVSK kapuja előtt megsérült Gellén ápolása miatt emberelőnyben játszott a PVSK, majd a 33. percben a kiegészült vendégek 18 méterről rúghattak szabadrúgást, de a labda ártalmatlanul pattant le a sorfalról. Jöhetett a sokadik PVSK kontra, de a gól csak nem akart megszületni.

A 44. percben aztán beigazolódott Kósa Zoltán nyilatkozata, miszerint a legnagyobb ellenfeleik saját maguk: egy jobboldali beadás után könnyen tisztázhattak volna a védők, ehelyett Ulakity Márkról a kapuba pattant a labda. 1-0

A második félidőben kényszerűen cserélt a Villány, Gellén Dávid válla fordult ki, Hoffmann folytatta helyette. A PVSK viszont a támadást folytatta. Az 53. percben egy bal oldali szöglet után a kapu előtt pattant a labda Mitrovikhoz aki higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába, és ezzel már kettővel vezetett a PVSK. 2-0

Két perccel később a túloldalon ismétlődött a szituáció, de a villányi bomba a kapu fölé szállt. A vendégek rohamai nem csillapodtak, Berze véletlen kezezése után a szabadrúgásuk egyenesen a kapura csavarodott, Csutora védett, majd a kontrából Ivánovics rohant el a kapuig, de középen nem tudta kinek beadni.

Schneider Gábor cserélt, Biharit Kiss Krisztián váltotta, mutatva, hogy itt most nem a védekezés következik. A következő percek villányi kísérletekkel teltek, amit a lelkes hazaiak rendre blokkoltak és - főleg a jobboldalon-, veszélyes kontrákkal próbálkoztak. A vendégek egyre türelmetlenebbek lettek, egymással vitáztak a játékosok, a nézőtéren is csendben volt a villányi dob, a sárga lapok is előkerültek, a meglepetés pedig érett.

Próbálkozott a Villány is, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani, mindig ott volt egy lelkes pvsk-s láb. A 90 perc letelte után három perce maradt a listavezetőnek, hogy legalább egy találatot szerezzen, de nem sikerült a szépítés. A PVSK bravúros győzelemmel szerezte meg első három pontját a szezonban, de ennél is fontosabb, hogy a mutatott játék és méginkább a lelkesedés, szívet melengető volt.

Schneider Gábor: Ma a lelkesedés és a szív győzött. Le a kalappal a srácok előtt, a sok jó között is voltak kiemelkedő teljesítmények, Ivánovics Iván ma extrát nyújtott. Már régóta megérdemelt volna a csapat egy ilyen sikerélményt, bennünk volt ez az eredmény, de eddig valamiért nem jött ki, reméljük, hogy ez meglök minket a felfelé vezető úton.