Ellentétes félidők, igazságos pontosztozkodás

Kemény, férfias, de sportszerű mérkőzésen született meg az igazságosnak mondható döntetlen.

„Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.”

Petőfi Sándor: Téli világ

Aki szombaton, kora délután kilátogatott Komlóra, azon belül is Kökönyösre, a sporttelepre, az bizony, ha előbb nem, de a Sport 36 Komlói Bányász - PVSK labdarúgó mérkőzés végére, Petőfi Sándor költői kérdésére adott válaszával bizonyosan egyetértett. Igazi késő őszi, szürke, pocsék időben kezdődött el a mérkőzés, 7 fokos hidegben, ráadásul az eső csendesen, lassan, de kitartóan szemetelt, úgy, mintha soha többé nem is szeretne már elállni.

De hát, nincs mese, ha játszani kell, hát játszani kell, legyen bármilyen is az időjárás. Ráadásul, a, szurkolók bizony várakozással tekintettek a mérkőzés elé, ugyanis annak odavágója igazán nem mindennapira sikeredett. A szeptember 23-án, a Verseny utcában lejátszott, hat sárga és két piros lappal „színesített” találkozó igen csak paprikás hangulatban ért véget. A pályán, hősies fordítás után 2-1 arányú hazai győzelem született, de sajnos Schneider Gábor, a PVSK vezetőedzője eggyel többet cserélt, így a mérkőzés három pontját, 3-0-ás gólkülönbséggel a komlóiak kapták meg. De ez már történelem, foglalkozzunk inkább a mai mérkőzéssel…

A hazai csapat lépett fel támadólag az összecsapás elején. Már a második percben lövésig jutottak a hazaiak Draskóczi Martin, aki a nyáron a PVSK-ból igazolt Komlóra, húzott el a jobb oldalon, középre gurított, Belina Dávid, mintegy 20 méterről fölé lőtt. Erre még volt válasza a PVSK-nak, újabb két perc elteltével Ivánovics Péter Iván veszélyeztetett, de ellenfeléhez hasonlóan ő is fölé lőtt.

Aztán szinte észrevétlenül átvette a kezdeményezést a Komló csapata, de szerencsére, a kétségtelenül meglévő mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani. A mérkőzés ezen periódusában a két villámgyors komlói szélső elfutásaiban mindig ott volt a gólveszély, Belina Dávid lövései Tóth Adrián fejjátéka egyaránt veszélyt jelentettek Csutora György kapujára. No és akkor még nem ejtettünk szót az első félidő legjobbjáról, a szintén PVSK-s múlttal rendelkező Turi Tamásról.

Minden támadás rajta ment keresztül, igazi játékmestere volt ebben az időszakban a csapatának. A 64. percben, sérülés miatt le kellett cserélni, nélküle teljességgel meg is szűnt a Komló támadójátéka.

„Legyen egy kicsit türelmesebb a futballunk” – mondta Schneider Gábor vezetőedző a félidei eligazításkor és kérését nyomatékosítva hármas cserére szánta el magát, egyidejűleg csapata játékrendszerét is átszervezte, támadásban maradt a 4-3-3, de a védekezésben átállt a csapat a 4-5-1-es felállásra. A cserék és az átszervezés meg is hozták az eredményt, stabilizálódott a PVSK védekezése, támadásaink pedig veszélyesebbé váltak.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, ahogy az első, a második percben komlói helyzettel: Draskóczi tört kapura, de hosszan szöktette magát és oda lett a gólhelyzet. A második félidő elején még volt egy lövése a komlói Bognár Botondnak, de innentől kezdve a teljes félidő a PVSK-ról szólt.

A 48. percben a félidőben beállt Kiss Krisztián szerzett meg egy röviden visszatett labdát, de nem volt már helye elpöckölni a kijövő kapus mellett. Nagy helyzet volt.

A félidő közepére maradt a PVSK mezőnyfölénye, de csapkodóvá, alacsony színvonalúvá vált a játék. Szerencsére, ez nem tartott sokáig, következett a mérkőzésnek az az időszaka, ami a PVSK részéről legjobban sikerült. Szendelbacher Ervin és Varga Dominik beállítása is remek húzásnak bizonyult, frissességet, gyorsaságot hoztak a csapatba, Kiss Krisztián cselei és átadásaiban pedig végig benne volt a veszély.

A 61. percben két cserejátékosunk akciója után a kapufán csattanta labda, Szendelbacher futott el a jobb oldalon beadása Varga Dominik elé került, aki nagy erővel a jobb kapufát találta telibe.

Tíz perc elteltével a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki, Demeter Ádám hosszú labdája találta meg Kiss Krisztiánt a jobbösszekötő helyén, aki úgy vette át a labdát, hogy azzal azonnal a kapu irányába fordult és így Sziládi Rolanddal létszámfölénybe kerültek az ellenfél egy védőjével szemben. Sziládi remekül lépett ki, jó ütemben is kapta meg a labdát, de bal lábbal a jobb kapufa mellé lőtt. Néhány centimétert tévedett csak, de sajnos kimaradt a meccslabda.

Még a hosszabbításra is maradt egy nagy PVSK helyzet: Kiss Krisztián beadását Sziládi bólintotta a kapu mellé. Végül maradt a góltalanság, a nagyszerűen bíráskodó György Balázs játékvezető hármas sípszava igazságosnak mondható állásnál vetett véget a mérkőzésnek. Persze, ha a mérkőzés végi nagy helyzeteinkre gondolunk, akkor bizony joggal érezhetjük úgy, ahogy Schneider Gábor vezetőedző: bizony, félig üres a pohár!

Szomorkodásra, azonban semmi ok, ha a mai küzdés, akarás és a labdarúgás iránti alázat a következő fordulóban még pontossággal is kiegészül akkor, minden bizonnyal a három pont is meg lesz a Siklós csapata ellen, hazai pályán. Ráadásul, nekik is van miért visszavágni.

SPORT36 KOMLÓI BÁNYÁSZ - PVSK 0-0 (0-0)

2023.11.11. 13:30

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. 12. forduló.

Komlói Bányász Stadion, 57 néző.

Vezette: György Balázs. Asszisztensek: Szkrajcsics Péter, Pavlovics András.

PVSK: Csutora György – Berze Csanád, Demeter Ádám, Tornyos Péter, Kerényi Dániel - Pánovics Dániel, (Kiss Krisztián Rolad), Farkas László Artúr, (Szatmári Martin), Sziládi Roland, Mitrovik Alexander (Kiss Krisztián Roland) - Ivánovics Péter Iván, (Szendelbacher Ervin), Bihari Zsombor, (Duraku Zamir), Körösztös Áron Vince.

Schneider Gábor: Férfias csatában, elsősorban a küzdelem dominált, az egy pont teljesen megérdemelt, de a helyzetek alapján, úgy érzem, félig üres a pohár. A mérkőzés végére fizikai fölénybe kerültünk és a nagyobb helyzeteket mi hagytuk ki.